Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Шопінг » Автомобілі

5 типів автомобільних подряпин

Автор: Олег Ковальский, 23.02.2024, 12:11:49 5 типів автомобільних подряпин
Для багатьох автомобілі це більше, ніж просто засіб пересування. Вони є виразом особистості, символом свободи, а деяких навіть улюбленим членом сім'ї. Ось чому подряпина на вашій машині – це не просто незначна неприємність; це пляма на тому, що тобі дорого. Але не всі подряпини однакові. Розглянемо варіанти дій із ремонту.

Подряпини від прозорого покриття (подряпини на поверхні)

Це найпоширеніший і найменш серйозний тип подряпин. Ушкоджують лише прозорий шар фарби. Часто їх можна відполірувати за допомогою абразивного складу або засобу видалення подряпин. 

Подряпини базового покриття (подряпини фарби)

Глибокі, проникають крізь шар фарби, але не досягають грунтовки. Вони можуть здаватися трохи білими або кольору основної фарби. Потрібний підбір фарби , що відповідає кольору автомобіля, з наступним нанесенням прозорого покриття.

Подряпини від грунтовки

Ці подряпини проникли як на прозоре покриття, так і на шар фарби, оголюючи грунтовку, що знаходиться під ним. Вони помітніші і іноді можуть відчуватися злегка рифленими.
Більш інтенсивний, ніж попередні типи, вони часто вимагають шліфування з наступним підфарбуванням та нанесенням прозорого покриття.Глибокі подряпини (проникають до металу)

Найсерйозніший тип подряпин. Вони проникають у всі шари фарби до металу. Якщо їх не лікувати, вони можуть призвести до іржі.
Ремонт вимагає більших робіт, включаючи шліфування, нанесення грунтовки, фарбування та нанесення прозорого покриття. Широкий вибір лакофарбових матеріалів надає магазин PaintBox.

Вихрові знаки

Круглі подряпини, що нагадують павутину. Часто виникають через використання брудної ганчірки або губки для чищення автомобіля або автоматичного миття автомобілів. Зазвичай можна їх обробити полірувальною пастою та великою кількістю мастила.

Профілактика

Хоча важливо знати, як боротися з різними типами подряпин, не менш важливо насамперед їх запобігти. Ось кілька швидких порад: 

  • під час миття автомобіля завжди використовуйте чисту м'яку тканину або губку;
  • уникайте паркування в обмеженому просторі, де ваш автомобіль більш схильний до подряпин від інших транспортних засобів;
  • розгляньте можливість використання автомобільного чохла при тривалому паркуванні на відкритих ділянках;
  • регулярно натирайте автомобіль воском. Хороший восковий шар захистить прозоре покриття від дрібних подряпин та плям.


Подряпини на вашому автомобілі можуть бути несамовитим видовищем, але розуміння їх типу та глибини допоможе вам більш ефективно підійти до ремонту. Незалежно від того, чи маєте ви справу з незначною подряпиною на поверхні або з глибокою вибоїною, завжди є спосіб повернути вашому автомобілю первозданний блиск. Пам'ятайте: чим раніше ви займетеся усуненням подряпини, тим краще буде результат і тим довше ваш автомобіль збереже свою красу.

Автор: Олег Ковальский, редактор рубрики "Автомобілі" на ЖЖ.info
Автомобілі | 23.02.2024 | Переглядів: 270 | ремонт авто, авто, СТО, автоцарапина

Читайте також на цю тему: