При зведенні або капітальному ремонті дому укладання покрівлі є важливим етапом. Власники будинків, відвідуючи
магазин покрівельних матеріалів, часто звертають увагу на оцинкований профнастил. Він виготовляється з високоякісної сталі холодного прокату, має точні геометричні характеристики, належить до негорючих матеріалів. Конструктивно це сталевий лист з гофром.
Існують модифікації з полімерним покриттям або без нього. Як полімерне покриття застосовують поліестер або поліуретан. Варіант з покриттям в середньому прослужить 25 – 30 років. Такий же термін експлуатації має м’яка бітумна черепиця, проте профнастил більш доступний за вартістю. Це не єдиний його плюс:
- Простота монтажу. Тут профнастил переважає такі матеріали, як металочерепиця та фальцева покрівля. Найбільша довжина листів складає 12 м, тому їх легко підібрати до скату даху. Не знадобиться укладати кілька листів відразу, щоб покрити дах за вертикаллю. Крім цього, матеріал легкий, тому під час робіт докладається менше фізичних зусиль.
- Захист від протікань. Завдяки розмірам листів їх потрібно не так багато, відповідно, на покрівлі буде менше стиків. Це допоможе запобігти протіканням у ділянках з’єднань.
- Низьке навантаження на кроквяну систему. Для порівняння, керамічна черепиця важить 40 – 50 кг на квадратний метр, металочерепиця товщиною 0,5 мм – 5 кг, а профнастил – від 3 до 4 кг.
- Надійність. Цей матеріал добре переносить температурні перепади, при міцному кріпленні – витримує пориви вітру, не вигоряє під впливом сонячного проміння.
Листи профнастилу з якісно нанесеним покриттям характеризуються відмінними декоративними властивостями. Вони пропонуються у різноманітних кольорах, щоб можна було обрати забарвлення, яке найкраще впишеться в дизайн будинку.
На які характеристики слід зважати при виборі?
Вибираючи матеріал, потрібно звертати увагу на такі його особливості:
- Тип покриття. Листи покривають цинком для захисту від корозії, іноді також й шаром полімеру певного відтінку. Купити покрівельні матеріали, які мають лише цинкове покриття, доречно будинку тимчасового проживання, для гаража або господарських будівель, а не для дому, де живуть постійно. Служать вони до 20 років. Матеріал з полімерним покриттям на виробництві ґрунтують з обох боків, й розпилюють на нього полімер. Профнастил з ним зберігає початкові властивості впродовж 25 – 30 років.
- Розміри. Ширина листів сягає від 0,6 до 1,15 м, а довжина – від 1,5 м до 12 м. Якщо покрівля довга, краще вибирати довший матеріал, щоб забезпечити меншу кількість стиків. Проте з профнастилом шириною понад 6 м може бути складніше працювати.
- Товщина. Цей показник коливається від 0,37 до 1,2 мм. У більшості випадків для даху оптимальна товщина від 0,5 мм. При укладанні тонших листів є ризик, що вони зімнуться під час монтажних робіт, а взимку – не витримають навантаження від снігу. Однак треба знати, що, чим товстіші листи, тим вони дорожчі та складніші у монтажі, через їхню вагу.
Колір – це критерій, який стосується тільки матеріалу з полімерним покриттям. Переважно дах роблять на один чи два тони темніше стін, хоча можливі й інші дизайнерські рішення, наприклад, яскрава покрівля та нейтральні за кольором стіни. Оцинкований профнастил без покриття буває тільки у сріблястому металічному забарвленню.
У підсумку, оцинкований профнастил виявляється вдалим вибором для покрівлі завдяки своїм численним перевагам. Його різноманітні модифікації пропонують відмінний баланс між естетикою та функціональністю. Обираючи цей матеріал, важливо враховувати його характеристики, щоб забезпечити максимально ефективне використання. Правильний вибір покрівельного матеріалу не тільки підвищить довговічність даху, але й забезпечить надійність і комфорт у вашому домі.