Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Пресс-релизы, Украина

В Новограде-Волинском появилась своя НХЛ

Автор: Олег Брюханов, Звягель, 15 Февраля 2010, 22:31:52
Хто б міг подумати — у нас, у Новограді-Волинському, де в попередні роки й слуху не було про бодай якісь благоустроєні ковзанки, — турнір із хокею. Тим не менше — це правда. І відбулося таке дійство недавньої суботи, 6 лютого.Ініціатива надійшла від громадських активістів мікрорайону «Ярунський». (Так у народі називають масив, що розташувався на заході міста, за ринком «Урожай».) Місцевим добре відомо, що там є декілька озерець-боліт. У теплу пору року ці озерця стають місцем збору сміття (що поробиш — хоч із цим борються, але таке є). А ось зимою, коли лід скував воду, а сніг замаскував людське недбальство, — створилися цілком реальні передумови для організації традиційних зимових розваг. І добре, що знайшлося кому їх організувати.

Головний ініціатор — Сергій Руденко. Він ще відомий новоград-волинцям як поет-пісняр і автор гімну ФК «Звягель-750». Цей небайдужий до спорту чоловік разом із однодумцями доклав чимало зусиль, аби звичайнісінький обледенілий ставок перетворити на ковзанку у повному розумінні цього слова.

За словами очевидців, щодня ковзанку відвідують сотні новоград-волинців. Дехто просто катається на ковзанах. Інші — об’єднуються в команди і грають у хокей. А цього разу вирішили не просто «шайбу поганяти», а провести впорядкований турнір. Ідею одразу ж підхопила влада і змаганням надали статус «Кубку відділу спорту міської ради».

Команд зібралося небагато — всього чотири. На запрошення відгукнулися учні, студенти й колективи профліцею й економіко-гуманітарного коледжу (директор обох закладів — Микола Паламарчук), приїхала команда з Чижівки і, звісно ж, господарі мікрорайону предстали власною збірною. За перебігом подій слідкували десятки глядачів. Тож, міні-чемпіонат не став «річчю в собі», а дійсно відбувся як повноцінне спортивне змагання.

Щодо спортивного боку, то тут найбільш запам’яталася гра між командами «Ярунського» і збірною Чижівки. Гості з району закинули переможну шайбу за 3 (!) секунди до завершення гри — 6:5. А враховуючи, що перед цим хокеїсти з Чижівки розгромили команду коледжу (12:5), чижівці цілком заслужено посіли перше місце. Мікрорайон «Ярунський» — другий. Коледж і профліцей — відповідно треті й четверті.

Переможців нагородили перехідним кубком. Перехідним — бо, як стало відомо пізніше, доки зима не здала позицій, планується проведення ще кількох таких турнірів. Тож, команді з Чижівки доведеться захищати трофей. Але їм, певно, нові протистояння не страшні. Бо саме в їхній команді грає Руслан Шуя, визнаний кращим гравцем турніру, і кращий бомбардир турніру — Петро Мельник, на рахунку якого 9 голів.

Відзначимо, що в ролі активного учасника змагань спробував себе й міський голова. Микола Боровець, за його словами, до хокею має пристрасть здавна. Як він розповів, на ковзанах ганяв ще з самого дитинства. Тож, і тепер, маючи нагоду, намагається не відмовляти собі в задоволенні долучитися до зимового виду спорту номер один.

Примітка. НХЛ — Національна хокейна ліга — професійна спортивна організація, що об’єднує хокейні команди США і Канади. Більшістю спеціалістів НХЛ визнається найсильнішою хокейною лігою світу. Створена у 1917 році.
Автор: Олег Брюханов, Звягель http://www.zvyagel.com.ua/?p=2832
Украина | 15 Февраля 2010 | Просмотров: 4497 | хоккей, Спорт
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: