ЖЖ інфо » Статті » Україна |
Сир – один з улюблених продуктів українців. Важко уявити святковий стіл без сирного плато. Крім того, сири відмінно підходять для щоденного споживання, адже вони є джерелом легкозасвоюваного білка, а також магнію, заліза та амінокислот. Окрім цього, така продукція багата вітамінами груп А, В, С, Е та РР.
Разом з експертами компанії «Агропереробка» розповімо про найпоширеніші види сирів, а також про особливості їх використання у HoReCa та у домашньому господарстві. Мова буде йти про такі види сирів:
Таку продукцію обирають для нарізок, вона відмінно смакує як закуска до вина, а також для приготування бутербродів. Є безліч видів цього продукту, серед яких найпоширеніші:
Основою для приготування такої продукції є молоко – коров’яче, козине або овече. Такі сири довше дозрівають, тому їх ціна є дещо вищою. Виробництво сиру твердих сортів можна порівняти з виробництвом хорошого вина: адже з зі збільшенням терміну їх витримки, якість тільки поліпшується і тут, як і в виноробстві, можна створювати справжні смакові шедеври.
Напівтверді сири вважаються навіть більш корисними за тверді, адже у їх складі міститься більше мікроелементів, які так важливі для людського організму. Така продукція витримується не так довго, тому і ціна її є дещо нижчою.
До найпопулярніших напівтвердих сирів відносять:
Їх переважно виготовляють з коров’ячого молока. У їх складі має бути не більше 40% вологи. Такий сир можна подавати окремо, або ж він може бути компонентом випічки, салатів та гарячих страв – наприклад, піци, лазаньї, пасти. Деякі виробники пропонують смачні рулети ручної роботи, де сир поєднується з різними видами добавок - масл–нами, оливками, беконом, горіхами.
Сюди відносяться:
Спосіб подачі залежить від виду продукту. Наприклад, фету найчастіше додають до салатів, брі нарізають маленькими скибочками та подають як самостійно, так і з горіхами, виноградом, грушами, яблуками. Брі також можна подавати разом з багетом. Тоді на скибочку багета кладуть трохи брі та доповнюють горіхами або фруктами.
Дуже популярною є рікота. Рікота відмінно поєднується з фруктами, вином та хлібом. Її можна додавати до чизкейків, м’ясних пирогів, а також вона чудово доповнить десерти та випічку.
Роблять сир рікоту з сироватки на основі відбірного молока. Його можна вживати навіть маленьким дітям, адже в ньому міститься багато кальцію та легкозасвоюваного білка альбуміну. Проте варто звернути увагу: термін зберігання такого продукту не перевищує 5 діб, що зумовлено особливостями його виробництва.
Дуже популярним є маскарпоне. Його додають до таких десертів, як тірамісу, а також ним змащують неймовірно смачні та ніжні булочки сінабони. Є також безліч рецептів з філадельфією: з неї можна готувати крем-супи, роли, десерти, смузі, а також улюблений торт багатьох солодкоїжок – чизкейк.
Тож якщо ви не знаєте, що обрати для сирного плато або для приготування страв, згадайте про неймовірно ніжний смак рікоти, про солонувату бринзу, запашний камамбер, і ви одразу згадаєте безліч рецептів, якими зможете порадувати клієнтів вашого закладу або членів власної родини!
Автор: Артем Кондратюк, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info