ЖЖ інфо » Статті » Україна |
Зіткнувшись з вибором джерела для освітлення ванної кімнати, слід обрати як його візуальну форму, так і те, що буде вкладено в корпус, тобто конкретний тип лампи. У першому аспекті можна обрати плафони, бра або поодинокі світильники.
Що стосується виду, то у ванних кімнатах можна використовувати традиційні або галогенні лампи та компактні люмінесцентні лампи, а також світлодіоди, які в основному використовуються як джерело точкового та декоративного освітлення. Зіткнувшись з вибором загального освітлення, слід пам’ятати, що галогенні лампочки виробляють біле світло, яке не тьмяніє під час роботи, але з іншого боку, вони менш довговічні, ніж інші технології.
Компактні люмінесцентні лампи відрізняються в 5 разів більшою ефективністю, ніж традиційні лампи. Світлодіоди, своєю чергою, найбільш економічні, безпечні та ефективні — вони можуть виробляти світло різних кольорів, підсвічуючи, наприклад, воду, що виходить з душової кабіни.
Вибираючи освітлення для ванної кімнати, не слід забувати, що це сира кімната, а отже — використання може бути небезпечним, якщо обрано невідповідні джерела світла. Тут йде річ в основному про необхідність використання плафонів, настінних світильників або арматури з водонепроникним корпусом. У ванній кімнаті такий корпус повинен мати мінімальний ступінь захисту IP44 — це стосується місць, розташованих на відстані до 60 см від ванни та душової кабіни. Джерела, розміщені над ними, своєю чергою, повинні бути закриті у корпусі із захистом IP65.
Ступінь захисту IP44 також є мінімальною у випадку вимикачів світла та електричних розеток, які можна встановити на відстані не менше 60 см від ванни та кабіни.
Розробляючи освітлення ванної кімнати, варто подбати про розділення ланцюгів, що дозволить окремо вмикати та вимикати: загальне, місцеве та декоративне світло.
Автор: Олег Ковальский, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info