Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Україна

Свято-Михайлівський кафедральний собор запросив відвідати храм майбутніх журналістів

Автор: Каролина Дмитрук, 18.09.2016, 17:41:25 Свято-Михайлівський кафедральний собор запросив відвідати храм майбутніх журналістів
Релігія – одне з понять, яке наставляє людей на правильний шлях й вселяє віру в серця, де панує безнадія. Доказом цього, Свято-Михайлівський кафедральний собор, який прийняв не тільки охочих сходити на службу Божу, а й запросив відвідати храм студентів журналістського факультету Житомирського державного університету ім. Івана Франка та їх викладача, Андрія Близнюка.

Отець Богдан, настоятель собору, розповів історію створення будівлі, показав старовинні рукописи, провів лекцію на духовну тему та коротку екскурсію по собору й Недільній школі, куди запросив вступити всіх бажаючих навчатись слову Божому. Також розказав, що планує збудувати дзвіницю. Настінні розписи та малюнки вразили своєю унікальністю, а спокійна атмосфера надихнула відвідувачів на нові творчі роботи.

— Чим запам’яталась для вас екскурсія та що саме сподобалось в Свято- Михайлівському кафедральному соборі? — запитую відвідувачів.

— Це було моє чергове відвідування храму, — починає Андрій Близнюк. — Я радий, що робота продовжується, художники виписують все нові й нові деталі на розписах, а студенти активно розглядали їх й цікавляться подальшими планами реставрації собору.

— Мені найбільше сподобалось те, що українська православна церква київського патріархату зберігає й у подальшому намагається відновлювати й втілювати в життя наші українські традиції, — говорить один із студентів, Леонід Мацієвський, — Вона пам’ятає про минуле і з повагою відносяться до теперішнього та майбутнього. Тобто художники не зациклились на стародавніх образах, а зараз розмальовують храм в тому числі й образом небесної сотні. Також я і не уявляв, що в Свято-Михайлівському кафедральному соборі існує така величезна кількість стародавніх книг.

Насправді, там можна знайти ще багато цікавих речей. Наприклад перша стірчка молитви «Символ віри» дещо дивує з точки зору православної церкви: «Верую в единую, соборную, католическую церковь». Адже ми звикли, що в нас є католики й православні. Насправді це не так. Католицька означає вселенська, а православна – це лише віра. І ті й інші віруючі православні й католики одночасно.

Мені було доволі так незвично туди потрапити, бо я не очікував цього, йдучи на пари. Але саме такі приємні несподіванки роблять наш навчальний процес кращим. І тому це був величезний плюс для університету.

— На першому місці моїх вподобань — релігійні розписи, адже їх малювали півроку, — згадує Олена Гузь, — На другому місці – недільна школа, тому що ремонти там проводяться за рахунок меценатів і прихожан, а навчання абсолютно безкоштовне.

— Яскраве оформлення стін розписами ікон та цікаві історії отця Богдана привели мене в захват. Найбільше сподобалась лекція про книги, адже було цікаво послухати про ці пам’ятки архітектури та доторкнутись до старовинних рукописів, — закінчує Аліна Гаркава.

Вражаючою та неповторною виявилась екскурсія по Свято-Михайлівському кафедральному соборі й для інших відвідувачів. Кожен з них намагався взяти для себе максимальну користь. Гості ставили питання для отця, розглядали храм та намагались до всього доторкнутись, щоб відчути всю незвіданність й таємничість давнини.

Автор: Каролина Дмитрук, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info


Україна | 18.09.2016 | Переглядів: 3849 | церковь, Религия, Михайловский собор, Житомир

Читайте також на цю тему: