Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Воскресенье, 27.09.2020    08:31:00
Главная » Новости » Житомир » Политика » 2014 » Ноябрь » 19 » 14:13:02

Дмитро Кропачов: Керівництво області робить усе, щоб приховати схеми розподілу бюджетних коштів!

19.11.2014, 14:13:02 2061 3

Дмитро Кропачов: Керівництво області робить усе, щоб приховати схеми розподілу бюджетних коштів!
®

Уже півроку я веду боротьбу за Бюджетний регламент, який дозволить розподіляти кошти обласного бюджету прозорим і ефективним шляхом. Досі весь обласний бюджет розподілявся фактично в одному кабінеті – цей процес закритий не лише від громадськості, а й від депутатів (!).

Керівництво облдержадміністрації та облради робить усе, щоб уже прийнятий Бюджетний регламент затвердити у новій редакції за поданням департаменту фінансів облдержадміністрації вже 20 листопада. Позбувшись спротиву неефективному розподілу бюджетних коштів, вони намагаються фактично зберегти чинну систему «ручного фінансування» в Житомирській області.

Бюджетний регламент було прийнято за моєї ініціативи на сесії обласної ради 29 квітня 2014 року. Після подій на Майдані політикам фактично довелося прийняти документ, який би дозволив розподіляти бюджетні кошти публічно – без завищення витрат та без відкрито для громадськості. З часу прийняття Бюджетного регламенту минуло майже сім місяців, але влада не дотримується його, посилаючись на те, що прийнятий документ є недоцільним і не потрібним для органів влади. Але ж мета прийняття Бюджетного регламенту не полягала в тому, щоб догодити владі. Метою було відкриття завіси між тими, хто заробляє гроші (платить податки та формує бюджет), і тими, хто цими коштами розпоряджається, ховаючись по кабінетах

Робоча група з питання формування проекту рішень про обласний бюджет була створена 9 вересня 2014 року, хоча згідно з Бюджетним регламентом термін її створення – не пізніше 1 серпня 2014 року. Особисто я доклав неймовірних зусиль до створення цієї групи. Майже на кожне моє депутатське звернення були відписки. Однак 20 листопада 2014 року відбудеться вже друга сесія обласної ради, на якій розглядатимуться зміни до бюджету, а робоча група ще жодного разу не засідала! Немає складеного графіка засідань робочої групи з оприлюдненням його на офіційних сайтах обласної ради та облдержадміністрації, як того вимагає Бюджетний регламент.

Коли у кабінетах влади зрозуміли, що я вимагатиму не лише прийняття документу, а й його виконання, департамент фінансів наполіг прибрати з бюджетного регламенту положення про громадські слухання та публічний розподіл субвенцій, тобто зробив усе, щоб позбутися прозорості при розподілі коштів обласного бюджету. Звісно, чиновникам є що приховувати.

Деякі цікаві факти: 

Під час 26-ї сесії облради (26.06.2014) через завищені кошториси було виділено зайвих більше півмільйона гривень. Громадська рада при Житомирській ОДА, керівництво департаменту охорони здоров'я та незалежний експерт провели громадську експертизу з метою протидії корупції при використанні бюджетних коштів. Як наслідок було виявлено наступне:
  1. На страхування орендованого майна для центру екстреної медичної допомоги на сесії облради виділили 136 тис. грн. Проте після опрацювання питання експерти дійшли висновку, що для страхування достатньо 19 тис. грн., – різниця становить 117 тис. грн.

  2. На встановлення автономного опалення для цього ж центру було виділено 280 тис. грн., хоча вартість робіт за висновком експерта не перевищуватиме 130 тис. грн. – різниця 150 тис. грн.

  3. На капітальний ремонт зовнішніх мереж тепло- і водопостачання обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Лісовий берег» виділили 976,5 тис. грн. За висновками експерта реальна вартість капремонту не перевищує 682,278 тис. грн. Різниця – 294 тис. грн.
Навіть війна та зростання потреби держави в коштах не змушують обласну владу змінити існуючу вже багато років непрозору бюджетну політику. Ніхто й досі не робить жодного кроку до публічності та обговорення з громадськістю. Виникає питання: для чого була революція Гідності, якщо про вияви гідності серед багатьох чиновників можна лише мріяти?

Прес-служба депутата Житомирської обласної ради Дмитра Кропачова


Тэги: Кропачов, областной совет, облгосадминистрация


Комментариев: 3
rzk
1 rzk (rzk)   • 14:49:18, 19.11.2014 [Материал]
0

Благодарю за информацию.
Vetal_sva
2 Vetal (Vetal_sva)   • 15:14:58, 19.11.2014 [Материал]
+1

Ну эти людишки уже , вернёмся с вотока, они своими схемами срать будут. Люди Вы на месте не можете им объяснить??? Да харэ уже! Слов нет...
New_Vasuki
3 Alex (New_Vasuki)   • 17:01:29, 19.11.2014 [Материал]
-1

Борец с ветряными мельницами ,действующий депутат сидит и жует сопли . Хоть бы голодовку объявил в знак не согласия .
Полезное объявление:
Читайте ЖЖ.инфо

Новости Житомира по теме:


Горячие новости

Останні новини Житомира

Система Orphus