Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Среда, 14 Апреля 2021    17:27:35
Главная » Новости » Житомир » Общество » 2019 » Август » 7 » 09:38:14

«Житомир не оставляет на произвол судьбы людей»: мэр прояснил ситуацию с выселением из отеля переселенцев

07 Августа 2019, 09:38:14 4149 0 Читати українською мовою Ошибка?Ошибка в тексте?
Выдели слово мышкой
и нажми Ctrl+Enter
«Житомир не оставляет на произвол судьбы людей»: мэр прояснил ситуацию с выселением из отеля переселенцев

Около 15-ти переселенцев, которых выселяют из гостиницы «Житомир» из-за приватизации помещения, 6 августа пришли под стены Житомирского городского совета. Об этом говорится в сюжете телеканала UA: Житомир.

Люди рассказали, что в отеле отключили лифт. Кроме этого, они говорили, что в городском совете не прислушиваются к их требованиям предоставить им альтернативное жилье.

Вечером 6 августа городской голова Сергей Сухомлин опубликовал в соцсети обращение, в котором заверил, что Житомир не оставит на произвол судьбы людей, которые вынуждены были покинуть дома и бежать от войны.

По словам мэра Житомира, отель должны были освободить до 2 августа, но по договоренности с новым владельцем, отложили этот процесс.

На последней сессии городского совета депутаты приняли решение: социально незащищенным семьям выделяются средства на компенсацию стоимости аренды квартир, а остальным - предлагают переселиться в общежитие или так же снимать жилье.

Кроме того, сейчас в горсовете рассматривается программа, согласно которой государство и город софинансируют 50/50 приобретение жилья для переселенцев. Квартиры будут собственностью города и предоставляться для проживания внутренне перемещенным лицам, пока продолжается война.

Публикуем полный текст обращения городского головы Житомира Сергея Сухомлина.
 

Житомир не залишає напризволяще людей, які втекли від жахів війни. З 2014 року вони проживали у готелі «Житомир». Багато хто зараз спекулює на цій темі, тому потрібні пояснення. 

Нині у місті близько 2-х тисяч людей зі статусом внутрішньо переміщених осіб (ВПО). 

Коли в Україні розпочалася війна і вони залишили свої оселі, ми зробили все можливе, щоб забезпечити їх необхідним. Ми разом збирали дітей у школу, влаштовували в садочки, проводили наші засідання вечорами та на вихідних, щоб оперативно заселити людей і дати дах над головою. 

Ми розуміли, що війна – наша спільна біда. 

Всі ці роки надавали і продовжуємо надавати вимушеним переселенцям соціальну допомогу: вони користуються пільгами, харчування дітей у садочках та школах для них безкоштовне тощо. 

Утримання готелю «Житомир» обходилося міському бюджету у близько 1,5 млн гривень щороку. 

Про плани по його приватизації ми попереджали заздалегідь. Минулого року, коли виставляли приміщення на аукціон, зустрічалися з мешканцями і наголошували, що вони житимуть там максимум до весни. І вони на це погоджувалися. 

Готель продали. Ми мали звільнити його до 2 серпня. Але, за домовленістю з новим власником, відтермінували цей процес. 

Люди залишаться до тих пір, поки кожна з сімей не отримає нове житло! 

На останній сесії міської ради депутати ухвалили рішення: соціально-незахищеним сім’ям виділяються кошти на компенсацію вартості оренди квартир, а решті – пропонуємо переселитися у гуртожиток або так само знімати житло. 

Крім того, зараз ми розглядаємо програму, відповідно до якої держава та місто співфінансують 50/50 придбання житла для ВПО. Квартири будуть власністю міста і надаватимуться для проживання внутрішньо переміщеним особам, поки триває війна. 

Багато хто з цих людей сьогодні вже відчуває себе повноцінним членом громади. Тож, досить спекулювати на цій темі!

А міська влада продовжить підтримувати вимушених переселенців, які потребують допомоги і соціалізації, враховуючи при цьому права та інтереси решти житомирян.

 

Как сообщал «Журнал Житомира», отель «Житомир» продали на аукционе частному акционерному обществу «Фаворит Компани» за 60 млн 83 тыс. 186 грн. Компания стала единственным участником электронного аукциона по продаже отеля.

Тэги: отель Житомир, мэр, переселенцы, выселение

Новости партнеров
Комментариев: 0
Полезное объявление:
Читайте ЖЖ.инфо

Новости Житомира по теме:


Горячие новости

Останні новини Житомира

Система Orphus