Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Пятница, 21 Января 2022    14:03:31
Живой Журнал » Статьи » Авторская колонка » Людмила Харчук »

Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, чи не так?

Автор Людмила Харчук

Людмила Харчук

все статьи автора

Стаття 35 Конституції України.

«Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова».

Ганна Герман виступила з пропозицією віддати Софійський собор Лаврському заповіднику, який в свою чергу може повністю перейти у власність Московського патріархату.

Варто при цьому нагадати, що у липні, напередодні візиту патріарха Кирила до Києва, митрополит Володимир направив листи до вищого керівництва країни з проханням дозволити проводити у Софії щоденні служби.

При цьому дивно якось чути, що будівництво найвищого в Європі православного собору, який будує в Києві Московський Патріархат, звільнять від сплати податків. Податкові пільги також отримають організації, які зробили благодійні внески в будівництво. Київрадою виділено 11 млн. гривень на будівництво цього собору.

А також, надавши ділянку під будівництво собору Московського патріархату, влада відмовляє надавати ділянки під будівництво культових споруд іншим конфесіям, як то наприклад, кримській єпархії Української православної церкви Київського патріархату відмовлено у видачі дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво собору, рішенням Сімферопольської міськради від 21 жовтня. Депутати від блоку "За Януковича" і Наталії Вітренко висловилися за відмову у видачі землі, аргументуючи свою позицію тим, що "Київський Патріархат винен у підтримці бандерівців і розколі православ'я".

Пану Президенту вже не раз дорікали за надмірну увагу до Московського Патріархату. За час свого президентства він тричі зустрічався з Кирилом, патріархом Московським і ні одного разу з представниками інших конфесій - Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної церкви та інших.

Пану Президенту і нашим «слугам» було б варто перечитати Конституцію України, головний Закон по якому живе Держава, двічі перечитати статтю 35. Теперішня влада вклала 11 млн. грн. з бюджету (читай з твоєї і моєї кишені) не запитавши нас. Теперішня влада хоче віддати найбільшу Святиню Софійський собор іноземній державі, іноземному патріарху, який за пожертви прихожан носить годинника за 50 тис. євро і їздить на броньованих Мерседесах останніх моделей.

Ні законодавча, ні виконавча влада не можуть приймати рішень, які б впливали на релігійне життя.

Ви дістали народ до ручки, довели до зубожіння! Не торкайтесь хоч наших святинь. Пам’ятайте про Судний День, пам’ятайте про те, що вам доведеться стати на суд перед Богом! Пам’ятайте і про суд людський - адже, як відомо, нічого в людей не викликає більшої люті за окупацію духовної влади.

Людмила Харчук | 27 Декабря 2010 | Просмотров: 5892 | церковь, Религия, Харчук
Редакция "Журнала Житомира" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 10
Radaslava
1 Radaslava (Radaslava)   • 00:43:54, 28 Декабря 2010 [Материал]

Наша сучасна влада не може зрозуміти, що Україна не Росія. Янукович став президентом тому, що народ був невдоволений політикою Ющенка і Тимошенко, але вважає, що нібито прийшов надовго. Релігійні теми він повинен був би обминати десятою дорогою, а від Гундяєва повинен був би відхреститися, як від нечистої сили, бо ЗАО РПЦ ніколи не буде мати такої влади в Україні, яку має в Росії. Перед Софійським собором вже була одна страшна бійка, але може виникнути справжня релігійна війна. Фанатиків вистачає з обох боків "лагідних християн", а ненаситні попи знову ж таки з двох боків будуть підбурювати до кровопролиття.
galloz
2 oleg (galloz)   • 10:41:35, 28 Декабря 2010 [Материал]

То что большинство православных в стране ходит в церкви Филарета - большое заблуждение .
Ставка на усмирение сделана на самую сильную и многочисленную конфессию ,которая имеет международную поддержку - это логично и правильно .Гайки тянут ,вертикаль строится ,что построят ,приблизительно видно по РФ.

А ЕС и безвизы ,это для впечатлительных .В этом ЕС у некоторых его новых членов нет безвизового режима ,а на Украине по поводу уже полюции у многих начались.


Ответ: шось я Вас, пане, не зрозуміла : при чому тут ЄС і безвізи до релігії?

"То что большинство православных в стране ходит в церкви Филарета - большое заблуждение " - перечитайте ще раз статтю - Ви її суті не зрозуміли.

Сашко
3 Alex (Сашко)   • 19:22:08, 28 Декабря 2010 [Материал]

Друзьям-всё, остальным-закон ;)
ЛИХОДіЙ
4 Лихо (ЛИХОДіЙ)   • 20:14:02, 28 Декабря 2010 [Материал]

ага! так і є)
Ответ: от така дурня твориться...
Юрко
5 Юрій Градовський (Юрко)   • 14:07:21, 29 Декабря 2010 [Материал]

Повністю підтримую автора. Але, Людмило, з окупантською ордою мовою законів не говорять. Для них все це чуже. Тому з ними буде інша мова - яку вони розуміють...
galloz
6 oleg (galloz)   • 14:42:28, 29 Декабря 2010 [Материал]

Я нарисовал ,что творится и будет творится 2 каденции Януковича ,не принимая ничью сторону.

Ремарка по ЕС ,как пример розовых чаяний ,надежд ,иллюзий против прагматизма.В религиозном вопросе только прагматизм ,никаких соплей по верованиям .Религия - великая опора любой власти ,полное отделение её от государства только декларация.

Radaslava
7 Radaslava (Radaslava)   • 20:14:21, 29 Декабря 2010 [Материал]

Просто ППЦ...
woland
8 Влад (woland)   • 14:19:55, 09 Января 2011 [Материал]

а-ха-хах))) русабот, згинь.
Даа, за Віті повилазили ви як таргани у темряві. Пора за тапок братись))
Генка
9 Генка (Генка)   • 23:03:56, 11 Января 2011 [Материал]

а ти звідки виліз?
засунься краще назад.
Генка
10 Геннадій Максимович (Генка)   • 23:08:28, 16 Января 2011 [Материал]

все сказав?
тепер засунься назад. коли нічого сказти зазвичай граматикою попрікають.

Читайте также на эту тему:


Обратите внимание:


Читайте ЖЖ.инфо