asusОценка: 2.7/5 Голосов: 11 |
Атмосферне повітря можуть прирівняти до природних ресурсів, таких як вода і корисні копалини.
Держдума Росії незабаром може розглянути законопроект, згідно з яким атмосферне повітря прирівнюється до природних ресурсів, таких як вода і корисні копалини, а за його використання промисловими підприємствами у технологічних процесах повинна стягуватися плата.
Проект відповідного закону був внесений у нижню палату російського парламенту Липецькою обласною радою депутатів, він направлений на розгляд думського комітету з природних ресурсів, природокористування та екології.
Законопроектом пропонується внести до другої частини Податкового кодексу поправки, що передбачають плату за споживання атмосферного повітря юридичними особами для виробничих потреб, а також за видачу дозволу на це.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що російське природоохоронне законодавство детально регламентує порядок використання компонентів природного середовища. Проте "відзначається відсутність єдиного правового підходу і пробіл законодавства в частині споживання атмосферного повітря як компонента природного середовища".
"Разом з тим атмосферне повітря - життєво важливий компонент навколишнього середовища - інтенсивно експлуатується в процесі господарської діяльності. Атмосферне повітря необхідне для спалювання твердого, рідкого та газового палива в будь-яких технологічних процесах. Утворені при цьому викиди парникових газів відіграють провідну роль у формуванні сукупного викиду парникових газів в РФ ", - йдеться в записці.
Липецькі депутати нагадують, що Кіотський протокол зобов'язує Росію обмежувати і скорочувати викиди парникових газів, зокрема, шляхом сприяння лісовідновлення, впровадження екотехнологій. Прийняття законопроекту, на їхню думку, створить економічні умови для вдосконалення технологічних процесів та зниження викидів парникових газів.
А теперь США будет иски подавать: Россия свои воздушные квоты повытягивала, а сейчас за наш воздух принялась! В атмосфере же задвижек не поставишь!
А как быть с заграничными заводами, которые в 100 метрах от российской границы воздух используют. А ветер в это время из России...
Чем-то эти идеи похожи на идеи киевского Космоса.