gridmoorОценка: 3.3/5 Голосов: 7 |
Наталя Петринська
Навіть якщо дивитися телевізор виключно з позиції відстороненого дослідника інформаційного поля, яке вирощує і щедро годує народ своїм «продуктом», уникнути негативних емоцій практично неможливо. Після перегляду українських каналів у прайм-тайм протягом тижня можна сміливо записуватися у яке-небудь Товариство анонімних мазохістів. Бо стоїчно витримати оптимістично-єлейні новини про «стабільність і порядок», якими раптово накрило нашу країну, про відреставровані ледь не руками Табачника школи, про дитячі роки Віті Януковича etc може людина або недалекоглядна, або схильна до насолоди від морального приниження. Раціонально оцінити рештки політичних ток-шоу, покликаних створити ілюзію свободи слова в Україні, взагалі нереально – мозок відмовляється «зчитувати» шизофренічні меседжі нинішніх політичних спікерів від партії влади. Розважальний сегмент телепростору теж дослідити непросто – натовп надзвичайно талановитих людей, які співають, грають і танцюють на всіх каналах, пробігає перед очима строкатою мішаниною і губиться у своїй однаковості («Україна має талант», «X-Фактор», «Танцюють всі», «Україна сльозам не вірить», «Народна зірка»). Звісно, юні аматори, які множаться в геометричній прогресії, не можуть скласти достойної конкуренції завсідникам «Інтера» і «Першого національного» Іосіфу Кобзону, гурту «Бєлий арьол», Ніколаю Баскову, Валєрію Лєонтьєву та ін. Метри російської естради так надійно закріпилися в ефірі вихідних днів, що їх не зрушить із п’єдесталу жодна народна зірка і жодний новий телевізійний сезон.
Зрозуміло, що весь цей суцільний цирк, пафос, пародійний парад «зірок» намагається виконувати покладену на нього окозамилювальну функцію. Коли в країні бракує хліба, народ починають перегодовувати видовищами, як худобу на заріз. Зрозуміло, що мислячі й свідомі люди воліють ігнорувати «зомбоящик» і шукають інформацію в надійніших джерелах. Як сказав нещодавно в інтерв’ю музикознавець Олексій Коган: «Я давно перестав бути мазохістом і просто не вмикаю телевізор, щоб не мучитися». Однак не всі здатні усвідомити, що телебачення – це не істина «в останній інстанції». Чимало людей справді вірять тому, що їм розповідають з екранів телевізорів. Псевдооптимізм, який останнім часом щедро ллється з вуст ведучих новин (у яких навіть інтонація змінилася в бік суцільного «позитиву»), повідомлення про те, що «жить стало лучше, жить стало веселее», замовчування фактів, диктат рагульного гламуру, кітчу і шароварництва зараз формують нову «національну матрицю» – таку собі укрАінскую веселу дійсність. Нещодавньою дикою заявою прем’єр-міністра Миколи Азарова про те, що «через два роки у нас зникне опозиція», можна проілюструвати й перспективи вітчизняного ТБ – за кілька років з екранів можуть зникнути будь-які натяки на об’єктивність та незаангажованість. А «нові телевізійні сезони» будуть ще більш розважальними і гумористичними – насміємося досхочу.
и между прочим,попробуйте сами для себя составить список "уродства псевдосоциализма СССР"
Ну, к примеру - дома. Крепкие, надёжные, долговечные, пожаробезопасные - но при этом эстетически... не айс.
Пропаганда, изучение истории - преотвратнейшие были.
Очереди, ясен пень - страну готовили к развалу, этим способом подогревалось недовольство (неужто неразрешимой проблемой было навести порядок в торговле?).
>>а какое отношение подконтрольное власти ТВ в олигархо-люмпенской стране имеет к капитализму?
Такое, что мы являемся периферической капиталистической страной (неоколонией), и то, что мы наблюдаем за окном - не исключение, а правило.
Ну не пустили нас в ядро, и не пустят, не надейтесь.
Кстати, с ТВ ситуация и в "ядре" аналогичная.
Рекомендую смотреть порно! Вот где демократия! ВСЕ ГОЛЫЕ И ЛЮБЯТ ДРУГ ПОДРУГУ!