Живой Журнал

ЖЖ Инфо » Мой блог » Юрко » 2011 » Октябрь » 16
Юрко Чому в УПЦ розчарувались у патріархові Кирилові?

Юрко


Оценка: 3.8/5 Голосов: 13

Чому в УПЦ розчарувались у патріархові Кирилові?

16 Октября 2011, 20:03:25 2155 3.8 7


Ненависть архієреїв УПЦ до Кирила з кожним його візитом зростає.
 Кожному помітна його брутальна поведінка - цілковито ігнорує митрополита Володимира. Абсолютно не нормальна обстановка, коли патріарх РПЦ приїжджає на територію "незалежної" УПЦ без узгодження з її керівництвом, куди хоче і як хоче. Вона не має прецедентів у православному світі. Ініціатива має йти від предстоятеля місцевої церкви - УПЦ. Він, за протоколом, має бути присутнім на заходах за участю патріарха. І тут зневага - Кирило приїжджає на запрошення обласних архієреїв. Це брутальне порушення грамоти, даної УПЦ про незалежність управління.

Кирило - надзвичайний патріарх. За всю історію РПЦ такого напористого і нахабного ще не було.
 Це випливає з його індивідуальних особливостей. Він - добрий пропагандист імперської ідеї. Чимось нагадує міністра гітлерівської пропаганди Йозефа Ґеббельса. Той теж не гребував жодними аргументами і добре їх обґрунтовував з погляду інтересів німецької політики. Тут методика така сама. Кирило вибірково користується окремими цитатами з Біблії про те, що влада РПЦ та Московського патріархату поширюється на цілу територію колишнього Радянського Союзу. Передусім - на слов'янські країни: Росію, Україну та Білорусь. Тепер він "пришпандьорив" сюди ще й Молдову. Бо Молдова, як колишня інтегральна частина Румунії, теж православна. Він відвідує лише ті області, де має бодай якусь підтримку.

Кирило може забрати в Української православної церкви навіть те, що вона має. Зараз ідуть такі розмови, бо, фактично, УПЦ досі адміністративно підпорядкована РПЦ. Їй не дали ні автокефалії, ні автономії. Статус не узгоджений і Кирила дратує незалежність українських єпископів. Надання самостійного управління - це нонсенс. Перший ступінь незалежності церкви - це автономія, другий ступінь - повна автокефалія. РПЦ у 1990-му не дала ані першого, ані другого, а вигадала третю формулу - "самостійне управління". Досі ніхто не розуміє, що це таке. Це можна порівняти з тим, що раніше була коротка прив'язь, а зараз її трошки подовжили. Але прив'язь є, тому смикнути можуть у будь-який час.

Російська православна церква більше порушує канони і правила, ніж УПЦ Київського патріархату. Грамоту про самостійне управління тодішній патріарх РПЦ Олексій ІІ давав саме митрополитові Філарету. Тоді сподівались, що це тимчасово. 1992-го українські єпископи на чолі з предстоятелем УПЦ Філаретом звернулись до РПЦ з проханням надати автокефалію. Але тоді це брутально відкинули і почали заламувати руки єпископам. У травні 1992 року провели свій, розкольницький і розбійницький, Харківський собор. А тепер звинувачують Київський патріархат у розколі.

Позиція РПЦ може підштовхнути УПЦ до автокефалії. Зараз іде підкилимна боротьба. В УПЦ наростає глибока криза, адже дедалі більше молодих єпископів обурюютьсятакою поведінкою Кирила і його наступом. Але треба вичекати, ще ситуація не дозріла.

Українська влада досі сприяє Кириловим зазіханням. Дивно поводяться українські посадовці, які змушують губернаторів мало не встеляти йому дорогу квітами. У Чернівцях його взагалі не хотіли бачити, але надійшла рознарядка з центру. Це при тому, що у Молдові Кирилові навіть не дозволили покласти квіти до пам'ятника! Молдовська влада поводиться набагато стриманіше. Цей клубок дуже заплутаний на політиці. Наша влада зараз не хоче дратувати московського патріарха, який є представником дуету Путін-Медвєдєв. Але і владу така поведінка вже дуже дратує, адже уродженець мордовського села Оброшино з татарським прізвищем Гундяй робить себе "русскім"! У нас своїх є достатньо єпископів, набагато кращих від нього.

Дмитро Степовик, релігієзнавець, провідний співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. Максима Рильського НАН України, професор історії мистецтва Київської Духовної Академії, професор історії культури Українського Вільного Університету в Мюнхені

http://gazeta.ua/discuss/9/chomu-v-upc-rozcharuvalis-u-patriarhovi-kirilovi#618028

Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.


Блоги на эту тему:
Комментариев: 7
leshik_zt
1 Алексей (leshik_zt)   • 20:34:41, 16 Октября 2011 [Материал]

Есть документ подтверждающий, что УПЦ разочаровалась в патриархе Кирилле? Или это очередная писулька?
Юрко
2 Юрій Градовський (Юрко)   • 20:38:08, 16 Октября 2011 [Материал]

Дивно, що цим так стривожений ДЕРЖСЛУЖБОВЕЦЬ ДЕРЖАВИ УКРАЇНА. Може займалися б державними справами? Чи йшли геть, пане держслужбовець?
leshik_zt
3 Алексей (leshik_zt)   • 20:40:51, 16 Октября 2011 [Материал]

Просто хотелось бы от балаболкина увидеть факты, а не очередную писульку. Фактов я так понял нет? Гос. делами займусь завтра, сегодня выходной. У балаболкина я смотрю выходных нет, он может пиз...ть и в выходные?
Юрко
4 Юрій Градовський (Юрко)   • 20:41:48, 16 Октября 2011 [Материал]

В мене немає вихідних.
leshik_zt
6 Алексей (leshik_zt)   • 20:42:59, 16 Октября 2011 [Материал]

Тяжелый рок балабола
leshik_zt
5 Алексей (leshik_zt)   • 20:42:38, 16 Октября 2011 [Материал]

"Геть" не пойду, даже не старайтесь посылать. Каждый день буду ходить за вами и доказывать, что вы балабол. пусть все знают.
иноходец
7 ИНОХОДЕЦ (иноходец)   • 21:36:59, 16 Октября 2011 [Материал]

Съежая на должность аппонента, увиливая от прямо поставленного вопроса, человек пытается что-то скрыть. Что вы скрываете Юрко? Ганс Христиан Андерсен в гробу переворачивается...


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо