ДорогенькаОценка: 3.5/5 Голосов: 14 |
Лайливі слова діють як знеболювальне, якщо вживати їх не частіше за 60 разів на день.
Вдарили молотком по пальцю - поматюкайтесь
Вчені з'ясували, що матюками можна знімати больові відчуття, але тільки якщо людина не лається постійно. Інакше знеболювальний ефект пропадає.
Про це свідчать результати експерименту, проведеного психологами Кільського університету у Великобританії. Під час досліду, людина довше витримувала у крижаній воді, якщо сипала прокльонами, ніж просто вигукувала нейтральні слова.
Пізніше вчені вирішили з'ясувати, як впливає на знеболювальний ефект лайка тих людей, для яких матюки - звичка. Дослідники навіть з'ясували усе в конкретних цифрах. Так, лайка втрачає ефект знеболювального, якщо вживати її більш ніж 60 разів на день.
Механізм такого знеболювання вченим не зовсім ясний. Швидше за все лайка сприяє вивільненню агресії і злості, які як раз і є причиною стрес-індукованої больової чутливості.
При стресі відбувається викид адреналіну, який допомагає не звертати уваги на біль. Лайка ж впливає на глибші зони мозку, ніж звичайна мова. На ті, які відповідають за емоційну поведінку. А от якщо людина звикла лаятися, то емоційна відповідь на лайку у неї слабшає, відповідно, сходить нанівець і її знеболювальний ефект.
http://www.keele.ac.uk/pressreleases/2011/swearingreducespainbutnotifyoudoiteveryday.php