MOKRIZZONNIОценка: 3.9/5 Голосов: 11 |
Передчасно повернувшись із походу "СОК натуральний" я вирішив затриматись в Коростені до вечора, куди прибув в обід.Десяток раз в різні пори року бував в Коростенському парку але завжди поспіхом + з велопоходу.Тобто скелями-урвищами й не потаскаєшся.Тому знайомства не відбувалось.Аж тут -я з пішого походу і з невеликим рюкзаком -удача!
До того чув від інших,що це найкрасивіший парк в області! Ну що ж, абстрагуємось від своєї звички подібні об`єкти оцінювати здебільшого емоційно, і спробуємо його розгледіти як туристичний об`єкт.
________________________
Парк ім.Островського, в нинішній реінкарнації доволі молодий парк, кажись року 2006-го.А більше я навіть і не розкажу:)) Задля чистоти оцінки не розпитував місцевих, що практикую зазвичай -пробував відчути його як пересічний турист,просто відпочиваючи та блукаючи ним
Про беззаперечну унікальність місцевості можна судити по кількості пам`яток природи яким тут встановлено охоронні щити та таблички.Всі вони мають величезне естетично-історичне значення.
Пам`ятки природи: "Ольжині купальні" , ""Велетенські котли", "Баранячі лоби"
І тільки табличку
"Баранячі лоби" можна вгледіти без зусиль, оскільки вона просто біля пішохідного мостика через Уж.Всі ж інші щоб віднайти -треба крутяками парка поблукать трохи -ніби як заслужити.
Ось як романтично описується парк в старовинних джерелах.Чессно, нічого подібного( якщо не брати рерайт цього джерела чи й просто перепост з сучасною орфографією) я ніде не читав.Тобто сучасники не здатні описати парк окрім як двома скупими рядками з тех.данними?
http://i.piccy.info/i7/e36144c417692dbd08d5928f715a20ba/1-5-3138/47324058/pic.jpg
Парк дуже красіво спроектований для пішого мандрівника -алеї багаторівневі, можна переходити по плечам надзаплавної тераси Ужа, то впорядкованими алеями з білосніжними литими оградками, а можна піти на прокладені коридори серед природніх нагромаджень глиб над Ужом! Да -там є коридори-алеї серед глиб.Фрагментами.Це вражає.
А ще парк дууже тінистий, що не сподобається багатьом фототуристам, які не вміють чи не розуміють як вицепити красівість серед гілок.Імхо -ті дерева гармонійно вплітаються в скелі, беріг, альтанки, пам`ятники....
Мінералогічна пам`ятка природи "Велетенські котли" .Складена з дуууже красівого граніту "Рапаківі" .На жаль сферична розгортка панорами не передає стрімкості відвісних стін цього массиву
___________
Демотиватор по-Коростенські
__________________________
Водночас саме звідти відкривається дуже красіва панорама на скельні витвори понад Ужом!
____________________________
Вибратись звідти наверх непросто,зато на альтернативному шляху зустрічаються печерки, дерева спаяні з брилами ,різні прояви життя цих гігантських каменів.
Ось як ці агрессивно-ікласті бурульки)))
_____________________________________
Видряпуюсь наверх до меморіалу воїнам ВВВ.Впорядкований та охайний. А ще тута всі дерева прикрашені ..але про це в кінці ))))
Проходжусь всіма альтанками та оглядовими майданчиками.ЇХ унікальність -вони облаштовані на химерних кам`яних витворах -гігантських брилах, вісдлоненнях брил від масиву понад річкою, на скупченнях брил з печерками всередині!!! Вони всі наче описують ідею парку, як "парк скель".
Обладнаний казковий серпантин до одного з майданчиків на відслоненнях плити від массиву понад р.Уж
___________________________________
На пам`ятник князю Малу часів князівства "деревичів" можна знайти тематичний погляд для фотографії -в обрамленні дерев...А от спеціалізований оглядовий майданчик з розчищеними деревами для огляду реконструкції замку та пам`ятником Малу на протилежному боці ріки -що дивиться кудись прямо та вище -аж ніяк не задовольняє...тому
_____________________________________
Ніби довід на користь густоти паркових насаджень )
___________________________________
З цієї ж густоти парку епохи князівства деревичів можна знайти неповторний концептуальний погляд на відтворення легендарної Ольгинської церкви, що була зведена Ольгою як перший православний храм на Древлянській землі...
http://i.piccy.info/i7/bd2170c002523be8d09ee5b25b07510c/1-5-3139/61707124/pic_2.jpg
І ось її сучасна інтерпретація...концепт.
________________________________________________
Про єднання з "деревами" вам нагадає й альтанка побудована посеред тріади дерев, для яких спеціально випилено місце в центрі альтанки.Дуже символічно -ймовірно пов`язано з легендою, як розірвали Ігоря або що..не виясняв.
Ще одна альтанка -дуже сміливо та цікаво втілена.У випадку чого є де й сховатися від негоди))
Для переходу на інший беріг Ужа до найцікавіших рукотворних зібрань парку Островського спускаюсь на неочікувано низький міст.Міст красівий, такий невеличкий, камерний -але дууже вже низький -вражаючих краєвидів обох берегів понад стародавнім Ужом з нього не побачити.А саме високорозташований міст міг би стати ще одним улюбленим місцем "зависання" туристів, приїжджих, відпочиваючих -водночас малий міст спонкуає лише -пройти на інший бік ріки.
В парку всюди натикано креативної екологічної реклами від небагато-ні-мало Молодіжної Міської Ради...поки в Ж молоді політикоси продають землі під вирубки, в К її захищають!
_________________________________________
В паркові на іншому березі -сила силенна об`єктів для відвідування.Капличка над джерелом,Музей "Об`єкт "Скеля",реконструкція стародавнього замку з монументом(не інакше) князу Малу часів тих буремних подій спалення Іскоростеня..але найбільше мене вразило -до Житомирського мосту від парку прокладено на сваях-шпалах на певній висоті оглядову алею, подібне як в Криму вздовж скельних урвищ канатні дорожки))). Тобто і беріг ріки не змінили -і оглядовий прохід організували!
А в протилежний бік від цієї штучної алеї крізь скелі до "Ольжиної купальні" навпаки прокладено стилізовану під старовину стежку- на сваях, каменях....каменях-східцях
Вилазимо східцями понад музеєм до реконструкції замку -але він вкотре закритий! Я к результат -кілька колів частоколу перед входом вже виломано -хоч восени ще були на місці!
А що ж за спиною замку? Там (!!!) ...там туалет! Відкритий, охайний, безкоштовний, без..кх...безкакашечний ще посипаний в куткуотим смердючим білим для дезінфекції..забувсь....
На жаль, безпечного організованого спуску від туалету до мосту назад в центр парку не має.Круті береги або вандально через огорожу замку та східцями до музею "Скеля" під мостом, або ж чималий гак навколо школи що під отим шаровим туалетом.
Центр парку -як результат повсємєстної коммерціалізації -проданий та забудований VIP та всякими еліт закладами, клубами.Поруч також кілька цікавих недобудов -напр. на місці колишнього стрілецького тиру.
_______________________________
А що ж я залишив наостанок, раніше в тексті?
Прояви доброти та поваги Коростенців до законних жителів парку..нє-нє, не котів, які переслідували всі мої скалолазні потуги :))))
Вся північно-східна частина парку завішана турботою про жителів деревського краю -годівниці ( кормушки, короче))) та подібні форми ! Це чудєсно!
Через снігопад на жаль багато з них позасипало снігом, тож я провів мікроекоакцію :))))Сніг передав назад -землі, і тотчас став такий само бєлопушЫстий як і він :))
А ось що я вгледів тада, вперше, в цьому квадраті годівниць в країні деревичів.Ось так казково винирнула перша))
Ще форми годівниць -вивчайте.У нас такого немає! Бум втілювать! ааа...ААА...АААкція!
Пропозиція ЖЖ-шникам, набратися з побаченого натхнення та збить наскоро-вирізать свою годівницю, які ми встановимо в парку ім.Гагаріна (а чим Гагарін гірший за тов.Островського???) по узгодженню числа так 30 грудня, перед НР.
ДАЙ ПТАХАМ ПОЖУВАТЬ, Товарісч! Не жмісь!
Там дєлов-то, на 5 хвилин вирізать та попутно прогулюючись підвісити!!! І фсьо.Ну і скоринку вкинути.Хай гризуть! Читаємо тему на форумі!
ПРИ-ЄД-НУ-ЄМО-СЬ!
акція - супер! приєднаюся!
http://zhzh.info/forum/14-9353-1#328623
фотки и репортаж супер!