HoakinaОценка: 4.0/5 Голосов: 16 |
Яремче святкує день міста вже багато років поспіль в останню неділю липня. Маленьке місто перетворюється у центр культурного руху на два дні. Цьогорічне свято, як і завжди, було тематичним - присвячено колоритній історичній постаті, вихідцю з яремчанських країв, опришку Олексі Довбушу. Ось афіша святкування
ДЕНЬ МІСТА ЯРЕМЧЕ
28-29 липня 2012 року
Наші герої: Олекса Довбуш та опришки
28 липня, субота
10.00 «Роль опришківського руху в боротьбі за волю в ХVII – середині XVIII ст.»
Всеукраїнська наукова конференція з нагоди 290-річчя від дня народження Василя Баюрака – побратима Олекси Довбуша
17.00 «Гуцульські легенди»
Відкриття паркових скульптур у місті Яремче
18.00 Свято карпатського села у Яремчі за участю народних артистів України Тараса ПЕТРИНЕНКА та Тетяни ГОРОБЕЦЬ
майдан Свободи
21.00 «Оле» (Олекса Довбуш)
Історичне міфодійство в постановці народного артиста України Василя Вовкуна
22.30 Опришківська молодіжна дискотека
29 липня, неділя
10.00 Молитва за Україну
Церква Різдва Івана Хрестителя, УГКЦ
14.00 Гала-концерт учасників Першого карпатського мистецького фестивалю - пленера «karpatyArt»
майдан Свободи
16.00 Футбольний матч між командами ветеранів м.Яремче та смт.Делятин
Міський стадіон
18.00 Танцюймо ВСІ!
Музика-танці для всіх поколінь за участю гуртів з Європи
Коментарі, як кажуть, зайві. Тому викладу знову враження. Окрім зазначеного в програмі в центрі міста розгорнувся традиційний ярмарок. На ньому окрім сувенірів можна було купити вишиванки, традиційний одяг, вироби народних майстрів, мед і продукти бджільництва, овечий сир, всякі смаколики. Гості і жителі міста смакували безкоштовно банош (місцеву страву з кукурудзяного борошна, сметани і сиру), що готували у великому казані кілька разів.
Концерт, на думку місцевих, не дуже вразив. Яремчани балувані, на день міста до них приїздять зірки першорядні - включно з Софією Ротару. Але мені дуже сподобалось. Виступали гурти з Польщі - виконували класичні запальні хіти і народні пісні. Був своєрідний огляд народних колективів - дуже потужних і колоритних.
Особливе враження на глядачів справило міфодійство про Олексу Довбуша. Дивились його, затамувавши подих. Це була феєрія гуцульської культури і особливої енергетики. Музика, виконання, тексти (класичні, видатних українських письменників), костюми, постановка... Все вразило. Причому не тільки гостей, а й самих яремчан.
Окремо про сам дух свята - веселого, колоритного, українського! Багато людей було в вишиванках і гуцульському народному вбранні, жінки у розкішних, стилізованих під народні, вишитих сукнях, юні дівчатка, які купляли у мене сережки (брала участь у ярмарку), вибирали такі, що пасують до вишиванки. Діти майже всуціль у національних костюмчиках, дівчатка у віночках. Це додало святу яскравих барв і гордості за свою країну мені особисто.
Свято організовано за кошти бюджету і спонсорьку допомогу. За участь у ярмарку брали символічні 100 грн за 2 дні. Дорогу державного значення з другої половини дня суботи і неділі було перекрито. Весь центр міста став пішохідною зоною. На ранок місто було чистим (можливо, таки грає роль неймовірна кількість урн). Загалом свято у цьому невеликому місті просто вразило. Учіться, житомирські чиновники!
http://www.youtube.com/watch?v=SEAsAVni-w8&feature=related це міфодійство.
Фото зробила мало, на телефон. Ось уся родина в вишиванках.