bubkaОценка: 4.2/5 Голосов: 10 |
Скільки разів Ви були у Києві? Просто гуляли чи у справах. Скільки знаєте про Києво-Печерську лавру чи музей Великої Вітчизняної війни? Мабуть, багато. А ніколи не бували на вулиці Госпітальна 24а? Хм...а що там? Цікаво? А там такий собі "Косий капонір"!
Госпітальне укріплення "Косий капонір" з'явилося в 1844 році і на сьогоднішній день воно входить до складу історико- архітектурної пам'ятки України "Київська фортеця". Чому "Косий капонір" запитаєте Ви? Ця оборонна споруда називається саме так через те, що вона розташована під кутом до земляного валу фортеці, полегшуючи тим самим ведення артилерійського флангового вогню. Спочатку захисна споруда являла собою систему земляних валів, оточених глибокими ровами. Вали наскрізь прорізали 40-метрові тунелі ,бічні скоси яких були викладені цеглою та закриті з обох сторін решітками. Капонір мав наземну і підземну частини. Наземна частина виходила на схили Черепанової гори, а по периметру капоніра стояли гармати, розташовані на валах. Підземна ж частина використовувалася для зберігання боєприпасів та тимчасової дислокації солдатів
Цікаво, що середині 19 століття тут була облаштована тюрма для політв'язнів. Бійниці для рушниць замінили вікнами з гратами, з приміщень, які спочатку призначалися для солдатів і зберігання зброї, зробили камери для в'язнів. Були обладнані карцери, в які саджали за порушення тюремного порядку (каралися навіть розмови між засудженими). Сьогодні ж "Косий капонір" - це підземний музей, експозиція якого присвячена історії вітчизняної фортифікації. Експонати музею оповідають про історію самого капоніра.