ВРУ ухвалено зміни до ЗУ "Про Регламент Верховної Ради України". Згідно з новим регламентом Верховної Ради України (в разі підписання даного Закону Президентом України) Комуністична партія України не матиме права створити фракцію у новообраній Раді.
Відповідно до документу, право на створення фракції мають лише ті політичні сили, які окрім подолання 5% бар'єру по багатомандатному округу, мають переможців у одномандатних округах.
Згідно даних ЦВК, КПУ не має свого представника-переможця у ЖОДНОМУ мажоритарному (одномандатному) окрузі серед 225.
Парадоксально, але, як свідчать результати голосування, за прийняття даного закону, картки нинішньої фракції КПУ у ВРУ проголосували ОДНОГОЛОСНО.
Відсутність права сформувати фракцію тягне за собою ряд "незручностей", таких наприклад, як: позбавлення посад, матеріального забезпечення (офісів і транспорту), регламентних пільг при обговореннях і голосуваннях.
Отак, фактично власноруч, "комуністи" загнали себе у здавалось би досить неприємне становище, з якого вже, в обмін на лояльність при голосуванні тих чи інших законопроектів/рішень Ради, не поторгуєшся із ПРовладною фракцією у ВРУ за "жирні" посади у владі, на кшталт митниці чи Фонду держмайна.
Що далі? Вступ до фракції ПР..?
Вибачте, а як ЩЕ при т.з. "демократії" я можу виявити свої ліві погляди при голосуванні?
Как по мне, то фракцию имеют право создавать, в том числе, и те кто прошел только по партийным спискам, за них тоже голосовали избиратели, как бы кому-то это не давало покоя в известном месте. Не вижу в этом никаких проблем. Хотя в новой Раде вообще понятия "коалиция" вроде и не нужно, но безусловно оно будет в той или иной конфигурации.
"Вступ до фракції ПР" - а зачем? Голосовать или не голосовать солидарно с той или иной фракцией или группой - это право соответственно тех или иных депутатов и фракций. Кстати, будущий нардеп Мирошниченко от "Свободы" не умолкает по поводу того ЗА ЧТО они будут голосовать вместе с ПР - и никто его за это не "порицает" )
"Вступ до фракції ПР" - а зачем?()"
-------------
Перечитайте абз. 5 блогу ще раз.
Я высказал свое мнение, о том, кто должен иметь право формировать свою фракцию, независимо от политических пристрастий. Так же придерживаюсь той точки зрения, что переход из фракции во фракцию тех депутатов, кто прошел по партийным спискам- запретить с автоматическим сложением мандата.
Вот и посмотрим какая очередь из оппозиционеров, в том числе, многократно заявлявших об обнулении списков, выстроиться за первой зарплатой и льготами. А так же выстроится в тот или иной престижный комитет.
Пускай работают, а мы посмотрим, что из всего этого получится. Что касается "незручностей", то посмотрим как оппозиция откажется от фракции и регалий, дабы показать, что она и только она имеет право представлять глас народа. И НИКТО иной.
А ось із 2 наступними - не зовсім.
В цивілізованій правовій державі правовий статус опозиції в парламенті є чітко визначеним, за якою зазвичай закріплено ряд комітетів.
НМД, цілком очевидно, що в Україні давно визріла потреба у внесенні змін до Регламенту або у прийнятті спеціального закону, який визначатиме поняття парламентської меншості та опозиції, її прав та обов’язків.
Так за фракціями, які не ввійдуть до коаліції депутатських фракцій у ВРУ доцільно закріпити право очолювати такі комітети, як: із свободи слова, прав людини та національних меншин, приватизації, боротьби із злочинністю і корупцією, з птань бюджету тощо.
Інакше тоді взагалі втрачається сенс від будь-якої діяльності (читай - присутності) опозиції у Раді. І особливо в такій, в якій лише "диригент" Чечетов вирішує, який законопроект "піаністи" мають "заграти", а який проінорувати.
Ви погоджуєтесь?
Тобто Ляшко знову створить фракцію, а КПУ ні? ))))