snovaОценка: 1.7/5 Голосов: 27 |
У Львівській обласній раді представили серію плакатів для школярів, що висвітлюють важливі події та постаті в історії України, які вилучено зі шкільних підручників, передає ZIK.
"Видання плакатів здійснено в рамках Програми розвитку української мови, культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області в 2012-2014 роках. До кінця січня плакати планують поширити по всіх школах області", - повідомив голова комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ Львівської обласної ради Орест Шейка.
Вісім плакатів із серії "Сторінки до підручника з історії" представляють чотири події та чотири визначні постаті, зокрема, Степана Бандеру, Євгена Коновальця, Йосипа Сліпого, Романа Шухевича, Бій під Крутами, Голодомор 1932-1933 років, Процес 59-ти та боротьбу УПА.
"В наш час деякі сторінки, які потребують максимальної уваги, несправедливо вилучаються з підручників історії. А деяких сторінок в цих підручниках ніколи й не було. Зокрема, ті, які є важливими на рівні області, регіону", – сказав Орест Шейка.
За його словами, щоби заповнити цю прогалину, було видано серію плакатів.
"Сторінки" максимально адаптовані для учнів та студентів, легко сприймаються. Тут є документи, фотоматеріали, схеми. На сторінках про Бандеру та Коновальця представлені їхні свідоцтва про навчання, аби показати, що це діти, які відмінно навчалися. На сторінці про Голодомор описано, як люди рятували одне одного і які санкції з боку влади за це були", – розповів голова комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ обласної ради.
"Сторінки до підручника з історії" видано накладом по 1700 примірників кожен плакат – на картоні розміром 47х68 см. "Сторінки" розраховані на учнів 8-11 класів, а також студентів середніх та вищих навчальних закладів.
У цьому та наступному роках планують продовжити серію "Сторінки до підручника з історії". Зокрема, у планах висвітлення діяльності ЗУНР та Пласту. Також обговорюють ідею підготувати "Сторінки" про Євгена Петрушевича та про студентське голодування на граніті.
Раніше повідомлялося, що міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник наголосив, що учні шкіл повинні вивчати історію України за підручниками, затвердженими його відомством. Про це він заявив на прес-конференції, коментуючи ситуацію, що в деяких областях такі розділи історії України, як Голодомор 1932-1933 років та діяльність Української повстанської армії, викладаються не за програмою Міносвіти.
Свои учебники, свои законы.
Героям Слава!
Смерть ворогам!
Они знают даже то, чего не было. А что было - не знают...
Всем давно понятно, что в Украине 2, если не три разных государства, которые искусственно были собраны в одну республику этими бяками-коммунистами.)))