Міністерство доходів і зборів (далі - МДЗ) пропонує знизити податкове навантаження на зарплати і тим самим посприяти їх виведенню з тіні. У розробленій концепції, яка повинна відправитися на розгляд в Кабмін, а потім - у парламент, замість діючих ставок ПДФО у розмірі 15% і 17%, запропоновано чотири нових порогу - 0%, 10%, 15% і 20%, пише Forbes.
Ставка в 0% буде застосовуватися до платників, чий річний дохід не перевищує 18 000 гривень. Заробіток в межах від 18 000 до 3 млн гривень буде обкладатися 10%-м податком.
15% будуть платити ті, хто в рік отримує від 3 млн до 8 млн гривень (250 000 - 667 000 гривень на місяць), 20% - понад 8 млн гривень. Таких в Україні - одиниці.
Мовою цифер пропозиція виглядає наступним чином: сьогодні пересічний українець платить зі своїх доходів 15% ПДФО; якщо отримує понад 10 НМДГ (тобто більше 11 470 гривень на місяць) - 17%. Якщо буде затверджена концепція МДЗ, платники податків, чиї середньомісячні доходи не нижче 1500 гривень і не вище 250 000 гривень, зможуть замість 15% і 17% платити 10%.
За підрахунками МДС, в 2011 році в країні таких було 6,7 млн осіб.
Згідно з даними Асоціації міст України, більше 10 000 гривень заробляє тільки 0,1% зайнятого населення.
Які ризики від таких інновацій?
За інформацією О.Слобожана, експерта Асоціації міст України з питань бюджетної політики, у 2011 році надходження від ПДФО становили 65-70% доходів місцевих бюджетів.
Другий ризик - впровадження нових норм може посприяти тому, що бізнес залишиться в тіні. На думку заступника директора Національного інституту стратегічних досліджень О.Жалило, сьогодні мінімальну зарплату (з 1 січня 2013 року це 1147 гривень) одержують близько 70% зайнятого населення. Зараз вони платять прибутковий податок у розмірі 15%, а за новими правилами будуть платити 0%. Таким чином, розповідає керуючий партнер аудиторської компанії Aksonova & Associates Олена Макеєва, роботодавці, які сьогодні платять співробітникам мінімальні зарплати, отримають додаткові стимули робити це і далі.
У МДЗ впевнені, що цього не станеться. «Ми не очікуємо зниження надходжень. Розрахунок іде на тих, хто вийде з тіні і за рахунок зниження ставок буде показувати реальні доходи », - повідомила прес-служба відомства у відповідь на офіційний запит Forbes.
---------------------------------------------------
Намір без сумніву позитивний. Цифри говорять самі за себе: "() сьогодні мінімальну зарплату (з 1 січня 2013 року це 1147 гривень) одержують близько 70% зайнятого населення". Люмпенізоване суспільство сприйме просто на "Ура!" дану подію, яка в подальшому зарахується в позитив (як реальне покращення добробуту населення з низьким рівнем З/п) ПРавлячому клану на чергових виборах.
І, НМД, переживати за наповнення до бюджету особливо не варто: якщо буде поставлено завдання контролювати доходи і виявляти "тіньові" доходи, МДЗ з цією функцією впорається. Особливо, якщо підготувати і прийняти в пакеті із пропозицією про прогресивну шкалу оподаткування доходів громадян також і зміни до законодавства щодо жорсткішого покарання для "тіньовиків".
P.S. Раз така "п'янка" пішла, то і я маю свою пропозицію, як доповнення до пропозиції О.Клименка щодо диференційованого ПДФО, у вигляді ще однієї шкали у розмірі 5% при доході від 18000 грн до 500000 грн. В свою чергу, 10% нехай застосовується на дохід від 0,5 млн грн до 3 млн грн. А то, якийсь нереальний розрив виходить при застосуванні ПДФО від 18000 грн до 3 млн грн (у розмірі від 0% до 10%).
"Подохідний" - похідне від "подоходного", щоб більш зрозуміло було.
Краще читайте блог, розширюйте ваші знання матчастини, які, як виявилось, не на рівні.
І прошу писати по суті блогу.
Флуд буде видалятися. Вже без попередження.
Например. В начале расчетного года ЗП может быть 1000 грн, и тогда 1000*12=12000, стало быть порог не превышен. В срелине года ЗП стала 2000, стало быть, 2000*12=24000, значит ставка 10%. Удержали. Через 2 месяца снова ЗП стала 1000. По итогам расчетного года доход составил 14000. Порог не превышен. А за 2 месяца уже уплачено. И как теперь жить?
Нахрена ставить годовые показатели для месячных расчетов? Надо, занчит, и пороги месячные ставить. Блин, такое впечатление, что дальше, чем посчитать процент отката на калькуляторе, эти разработчики мат. операций не совершали в жизни.
Да ладно, все равно не будет по нормальному. Просто накипело, ибо я за...бался составлять чудо-алгоритмы расчета ЗП согласно сих чудо-законов, с законами физики и математики связанными чуть менее, чем никак. ЗЛОБА.
До речі, Служба Клименка ще раніше заявляла, що планується, аби КОЖЕН громадянин подавав до податкової служби декларацію (http://news.finance.ua/ua/~/2/0/all/2012/06/16/281706). Можливо таким чином податківці планують внести зміни у ПК, за якими громадяни будуть самостійно (без допомоги податкових агентів) раз на рік сплачувати ПДФО. Але це малоймовірно, адже є точно утопією для наповнення місцевих бюджетів.
Насправді ж тотальне декларування дозволить податковій виявити одержувачів неофіційних доходів і змусити їх наповнювати держскарбницю, та по закінченню звітного періоду донарахувати податки.