bo4arovОценка: 2.8/5 Голосов: 9 |
На сьогодні, за даними з відкритих джерел, без віз українці можуть в’їжджати на територію 45 країн світу.
Зокрема, віз для громадян України не вимагають 10 країн колишнього СРСР: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Узбекистан. В'їзд до усіх країн колишнього СРСР, окрім Росії та Білорусі, здійснюється за закордонним паспортом.
Також не потрібні візи у п’ять європейських країн: Албанію, Боснію і Герцеговину, Сербію, Чорногорію та Македонію. Слід зазначити, що остання скасувалавізи для українців лише до 15 березня 2014 року.
Не вимагають віз від українців і вісім країн Північної Америки. Зокрема, це Антигуа і Барбуда, Барбадос, Гаїті, Гондурас, Гватемала, Нікарагуа, Сальвадор та Ямайка.
Що стосується країн Південної Америки, то тут у громадян України не вимагають віз п’ять країн: Аргентина, Бразилія, Еквадор, Парагвай та Перу.
Без віз українці можуть також відвідати дев’ять країн Азії: Бруней, Ізраїль, Південна Корея, Північна Корея, Малайзія, Монголія, М’янма, Східний Тимор, Туреччина.
З країн Африки безвізовий режим для українців існує тільки у Свазіленді та Тунісі.
Також без віз українці можуть відвідати п’ять країн Океанії: Самоа, Тонгу, Тувалу, Федеративні Штати Мікронезії та Фіджі.
У 42 країнах світу українці можуть оформити візу безпосередньо на кордоні, при в’їзді у відповідну країну.
Так, із країн Північної Америки візи на кордоні оформляє Гренада, Домініка, Домініканська Республіка, Коста-Рика, Сент-Вінсент і Гренадини.
Оформити візу на кордоні можна у 14 азійських країнах. Зокрема, у Бангладеші, Бутані, В’єтнамі, Ємені, Ірані, Йорданії, Камбоджі, Лаосі, Лівані, Мальдівах, Непалі, Сирії, Таїланді, Шрі-Ланці.
Більшість країн Африки оформляють візи на кордоні. Зокрема, це: Бенін, Буркіна-Фасо, Джибуті, Еритрея, Ефіопія, Єгипет, Замбія, Зімбабве, Кабо-Верде, Кенія, Коморські Острови, Маврикій, Мадагаскар, Намібія, Сан-Томе і Принсіпі, Сейшельські Острови, Танзанія, Того, Уганда.
Лише одна країна Океанії оформляє візи на кордоні. Це – Палау.
Щодо країн Південної Америки, то візу на кордоні можна оформити лише у Болівії.
Для в’їзду в інші країни світу українцям потрібно заздалегідь оформлювати візи у консульствах.
Заздалегідь оформлювати візу громадяни України повинні для в’їзду до країн Шенгенської зони: Австрії, Бельгії, Греції, Данії, Естонії, Ісландії, Іспанії, Італії, Литви, Латвії, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Португалії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії,Швейцарії та Швеції.
Для в'їзду у Хорватію необхідно мати дійсну дворазову або багаторазову шенгенську візу. В’їзд у Андорру можливий лише за наявності мінімум дворазової шенгенської візи.
Також завчасного оформлення візи у консульстві вимагають Болгарія, Велика Британія, Ірландія, Кіпр, Ліхтенштейн, Монако та Румунія. Для в’їзду у Ватикан і Сан-Марино необхідно мати італійську (шенгенську) візу.
Заздалегідь оформлювати візу потрібно перед поїздкою до восьми країн Північної Америки: Багамських Островів, Белізу, Канади, Панами, Сент-Кітсу і Невісу, Сент-Люсії, США та Тринідаду і Тобаго.
Що стосується країн Південної Америки, оформлювати візу у консульствах українці повинні перед поїздками у Венесуелу, Гаяну, Колумбію, Уругвай та Чилі. Для в’їзду у Суринам потрібно мати дозвіл від візового відділу МЗС країни.
Завчасно українці повинні оформлювати візу і при поїздках у Афганістан, Бахрейн, Індію, Індонезію, Ірак, Катар, Китай, Кувейт, Об’єднані Арабські Емірати, Оман, Пакистан, Саудівську Аравію, Сінгапур, Туркменістан, Філіппіни та Японію.
Також українцям потрібно заздалегідь оформлювати візи для поїздки у 33 країни Африки: Алжир, Анголу, Ботсвану, Бурунді, Габон, Гамбію, Гану, Гвінею, Гвінею-Бісау, ДР Конго, Екваторіальну Гвінею, Камерун, Конго, Кот-д’Івуар, Лесото, Ліберію, Лівію, Мавританію, Малаві, Малі, Марокко, Мозамбік, Нігер, Нігерію, ПАР, Південний Судан, Руанду, Сенегал, Сомалі, Судан, Сьєрру-Леоне, Центральноафриканську Республіку, Чад.
Попереднього оформлення віз у консульствах вимагає і вісім країн Океанії. Це: Австралія, Вануату, Кірібаті, Маршаллові Острови, Науру, Нова Зеландія, Папуа-Нова Гвінея та Соломонові Острови.