Україна зайняла 10 місце в списку найбільш привабливих країн для придбання землі з потенційним обсягом продажу 1,2 мільйона гектарів. Про це йдеться у звіті Всесвітньої торгової організації "Всесвітній торговий звіт -2013".
Лідером списку стала Демократична Республіка Конго, в якій потенційний обсяг землі для продажу оцінили в 8,1 мільйона гектарів.
Шосте місце посіла Росія з потенційно можливим обсягом продажів 2,8 мільйона гектарів землі.
"Інвестори відзначають, що готові вкладати кошти в розвиток сільськогосподарських угідь, аж до обладнання систем зрошення. Однак невизначеність у питанні захисту приватної власності на землю створює суттєві бар'єри для реалізації намірів", - наголошується в звіті СОТ.
Разом з тим, на думку аналітиків СОТ, боротьба за ресурси, в тому числі земельні, безумовно сподвигне інвесторів проявляти активність на земельному ринку навіть в умовах несприятливої інвестиційного середовища.
Як нагадує Реальна економіка, в березні президент Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів до червня 2013 року внести на розгляд Верховної Ради законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення з метою створення прозорого ринку землі та розробки ефективного механізму обороту земель сільгосппризначення.
Водночас з 20 грудня 2012 вступив в силу Закон "Про внесення змін до Земельного кодексу України", який продовжує мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2016 року.
Як повідомлялося, після зняття мораторію земля подорожчає у рази.