Написав це під впливом матеріалу про "довгобуд" на Старому Бульварі:
Що слід робити з "гастрольним театром", який вочевидь був фіктивною ідеєю? Моя пропозиція вкладається у шість коротких пунктів.
1. Повернути ділянку у міську власність.
2. Демонтувати те, що наваяли.
3. Оголосити відкритий прозорий конкурс на житловий будинок класу "De Luxe" висотністю 5-6 поверхів. Обов'язкова умова конкурсу - будинок має бути в одному з історичних стилів: art nouveau, art deco, необароко, неоготика тощо.
4. Якісно побудувати будинок. Якісно розрекламувати його.
5. Продати розкішні квартири з відкритого аукціону: житомирянам, киянам, іноземцям - не має значення. Продажі стартують з ринкової ціни. Хто більше дав - той і купив.
6. Чистий прибуток від продажу (після вирахування собівартості) пустити на відкриття Житомирської Кіношколи, де здібні тінейджери зможуть отримати базові знання з операторського мистецтва, акторського мистецтва, режисури та продюсування. Під ЖК можна виділити цокольне приміщення у цьому ж будинку.
Коли я кажу «Житомирська Кіношкола», то маю перш за все на увазі процес, цілеспрямовані творчі зусилля, які дадуть певний мистецький результат. Я очікую, що Житомирська Кіношкола виявиться міцнішою, ніж Житомирська Літературна Школа, про яку зараз вже мало хто пам'ятає.
Але це словосполучення має ще одне значення: неформальний навчальний заклад для дітей та молоді Житомира. Місце, де підліткове захоплення кіно зможе перетворитися на хобі, а хобі - зможе підштовхнути і до вибору професії. Не примітивний платний лохотрон, не «курси, які відчинять перед вашою дитиною двері провідних кіностудій України і світу» - а заклад, де дають систематичні прикладні знання та розвивають природні здібності. Місце, де прищеплюють звичку до самовідданої праці, без якої кіно неможливе - а не контора, що торгує престижними «корочками».
Тепер скажіть, що у цій пропозиції не так?
Тебе не існує в матеріальному світі.
Душара... :)
Те що житомиряни є авторами і розробниками навчального державного стандарту «кіно-, телемистецтва» освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», а студентка кіновідділу житомирського коледжу культури і мистецтв цього літа отримала І-ше місце за студентський ігровий фільм на «Кришталевих джерелах» (м. Вінниця) автор посту звичайно не в курсі? )))
Але від приміщення під кінопавільон та фотостудію студенти-кіношники, звичайно, не відмовилися б ;)
Мова йде не про навчальні методички і не про коледж, а про можливість розвитку для здібних школярів, передусім. Це дитячо-юнацька школа, а не навчальний заклад, що видає червоні-червоні дипломи. :) Школа, яка матиме змогу запрошувати на майстер-класи ну принаймні режисерів, які знімають повнометражне прокатне кіно, а не тільки телемувіки.
Сашу Кірієнка («Королева бензоколонки-2», «Помаранчеве небо», «Інді», «Люблю тебе до смерті», «Ілюзія страху», «Альпініст», «Ворог №1», «Прощення», «Найда», «Була тобі Коханою», «Соло на саксофоні» та ін.) - я привезу БЕСПЛАТНО! :)
Актор Володимир Талашко («Капитан Нємо», «В бой идут одни старики», тощо)?
Актор Вячеслав Довженко («Молитва за гетьмана Мазепу», роль - Петро Перший)?
Лялькар-аніматор з «Укранімфільм» Олег Педан?...
І все це тільки протягом минулого навчального року, і то невеличка частинка організованих зустрічей...
Наразі чекаємо повернення житомирських режисерів, братів Васяновичів. Особливо Валентина - режисера фільму знятого на держзамовлення - «Звичайна справа» - другого вітчизняного фільму після «Той, що пройшов крізь вогонь», який потрапив до українських кінотеатрів...
Щодо Олександра Кірієнка - нам буде приємно поспілкуватися з ним в Клубі Елітарного Кіно ) Приходьте 5 вересня на відкриття нового переглядового сезону ;)
Приємний дядько, колись їхали з ним з Києва у Чернівці в одному купе. :)
Інгварь - я в жодному разі не намагаюся принизити вашу роботу. Всі роблять щось гарне і корисне. Але треба вимагати більшого. І від себе, передусім, і від Житомира. :)
А робити це можуть тільки люди з підвищеним вмістом енергії, відповідальності і совісті. Таких треба шукати і пхати у владу.
Забери у драмтеатра гастролі - і він перестане зводити кінці з кінцями. Або йому доведеться підвищувати вартість квитків на свої вистави удвічі. Це ж елементарна економіка.
Інша річ, що деякі гастролі можна переносити у філармонію. Якій теж треба жити. Прекрасна історична будівля, в тихому місці... Те, що маємо - не бережемо!