garoldОценка: 3.3/5 Голосов: 12 |
Освіта для першокласника: сім – це вісім без одного
Ніяк не можу зрозуміти реформування нашої освіти. Із часів, коли я закінчила школу, там відбулось стільки змін, що прослідкувати за ними було годі. Але тепер, коли син пішов у школу, шкільні зміни стали близькі як ніколи. Так от – я зрозуміла, що ці зміни були спрямовані не на користь для учнів. Ці зміни, напевно, для галочки.
Наприклад, у першому класі вчать вже прямі, ламані лінії, точки. Навіщо це шестирічній дитині? Збагнути важко. Або чого варте визначення цифри 7: сім – це вісім без одного. Як можна придумати таке мудре визначення та ще й для шестирічного першокласника. Адже цифра сім іде перед вісімкою, то як дитина, вивчаючи нову цифру 7, повинна знати ще й вісім? Зрозуміти це важко.
У першому класі вчать щось таке – про що ми дізнавалися вже у старших класах. Але найбільше вражає інше – школа перетворилась на якусь таку структуру, якій батьки нібито зобов’язані. Батьки зобов’язані робити якісь ремонти, носити цукерки, оснащувати клас технікою. І ще – батьки зобов’язані самі слідкувати за розкладами дітей. Тобто, кожного дня вчитель від руки пише розклад і чіпляє на дошці оголошень. А батьки зобов’язані це переписувати, фотографувати і бути в курсі всіх змін. Скидається на те, що віддавши дітей до школи, батьки повинні кинути роботу і лише слідкувати за розкладом.
Може, я щось не розумію, але точно не можу зрозуміти – навіщо створювати таку мороку батькам? Адже пам’ятаю як нам вчителька записувала завдання у щоденник або ж позначала в зошиті завдання для виконання вдома. То на що розрахована теперішня школа? Не знаю, що вона дає дітям, але батькам точно збільшує проблем і клопотів.
Знайомі із Польщі розповіли, що із їхньою дитиною-першокласником не мають особливих клопотів. Там першокласники не мають таких складних завдань, а вчителі позначають завдання в зошитах і батьки не бігають за дітьми та не шукають, на якій дошці вчителька почепила розклад. А про навчання в Англії розповіли теж цікаві речі – там діти не носять додому зі школи тяжких рюкзаків, а всі підручники залишаються у школі. Там же і уроки вчать. А додому ідуть тільки відпочити. Крім того, у школі залишаються такі речі як спортивна чи шкільна форма. Натомість наші школярі кожного дня тягають торби зі змінним взуттям, спортивну форму і купу іншого мотлоху.
Що більше стикаюся зі шкільним навчанням - то більше переконуюсь - всі зміни у середній освіті зроблені не для школярів. Можливо, їх робили для галочки, для втішення своїх амбіцій чи ще невідомо для чого. Так, власне, як і все в Україні. Але ж через ці безглузді зміни повинні страждати мільйони школярів та батьків. Чому в нас все не так, як у людей? Чому не можна зробити цей навчальний процес нормальним і цивілізованим? От що заважає нашим реформаторам зробити це з розумом?
Источник:http://4vlada.com/rivne/30928
по идее...как это было задуманно.....домой вообще ничего не должны задавать...
а вот на практике есть такое...но после нескольких ваших звонков учителю для уточнения домашнего задания...
а вы будьте уверены что не только вы это делаете....
она пять минут на каждом уроке посвятит тому что бы дети в тетрадках позаписывали его...
Учили дочку в том числе и по советским учебникам, благо сохранили для потомков.
Что касается дневников, то это какой-то бред. Насколько в курсе - они есть с 1-го класса. По крайней мере, в тех школах где работают дальние, ближние и ближайшие родственники )
"домой вообще ничего не должны задавать... " - полная ерунда, результат которой у тех, кто это дело "практикует" вижу каждый день в соседней комнате в тетрадях! Кровоточащая красным цветом жесть!
Костя, в какой школе нет дневников - уточни! Просто интересно! )
А в последующих классах как?
Советую вести самостоятельно. Давно проверенная десятилетиями практика.
первый класс для познания...
повторюсь....так было задуманно...
и...
непонимаю....
что ж вы там учили по советским учебникам....у меня без советских учебников дети идя в школу умели писать...отлично читать...и неплохо считать....
причем здесь советские учебники непонимаю....может какое то тайное знание в них.
"что ж вы там учили по советским учебникам...." - математику, физику и много чего еще.
"у меня без советских учебников дети идя в школу умели писать...отлично читать...и неплохо считать.... " - не только у Вас. )
"что ж вы там учили по советским учебникам...." - математику, физику и много чего еще.
речь идет о первоклассниках...
"у меня без советских учебников дети идя в школу умели писать...отлично читать...и неплохо считать.... " - не только у Вас. )
вот именно в этом я не сомневаюсь.
но даже и в этом случае советские учебники это не показатель....физика химия...математика...вообщем вся наука не стоит на месте...и стандарты образования меняются...и методика преподавания.....
поэтому советские учебники здесь не могут являтся палочкой выручалочкой.
Что касается учебников, то пока никто не жаловался, кого учил физике и математике именно по старым учебникам. Классические законы неподвластны ни времени, ни любителям в погоне за якобы новым (часто показушным) разрушить действительно полезное.
"и стандарты образования меняются." - да-да, этого сейчас навалом. Только вот, что такое деепричастный оборот или теорема Виета пугающе часто оказывается внятно сформулировать - уже большой напряг! Ну да ладно! Вы же о первоклашках )
В любом случае радует, что есть умные родители, не обращающие внимание на дату выпуска учебника, а все-таки заглядывающие в него и видящие практическую полезность изложения основных правил и законов. У таких и детки будут не менее внимательны к сути, а не только к форме!
Нельзя не согласиться
то есть.....классические законы только в советских учебниках....больше их нигде нет что ли.
мое неприятие всего лишь результат вашей абсолютизации всего советского...
Аякже! В радянських була метаматика, метафізика і кабалістична наука "суспільствознавство". :)
Про обычный идиотизм составителей даже говорить неловко:
http://www.odnako.org/blogs/show_25408/
"Как выглядит деградация образования в картинках. К школьным учебникам по арифметике"
да тут с первым классом...а кое где с академиями вакханалия...
знаете что претит...
то что КАК вы доносите свою позичию.....становится важнее того ЧТО вы пытаетесь донести....
а если это содержание всегда одно и тоже...вы недумали что это мягко говоря может утомить...
На улицу давно выходили?