LadaslavaОценка: 2.6/5 Голосов: 10 |
Саме тверезо рекомендують відзначати зимовий цикл свят представники ЖОГО «Тверезий Житомир» і запрошують всіх бажаючих приєднуватися, адже холод триває і моржування продовжуються.
За традицією під час зимових вікендів активісти організації влаштовували купання в ополонці, пробіжки зимовим парком, колядували. На Водохреща, виставивши колонки просто неба, озвучували ролики про тверезість в Біблії, роздавали бажаючим тверезницьку літературу в гідропарку. Доречи, в цей день біля річки можна було бачити рекламні кампанії від алкогольних виробників, які пропонували «для зігріву» певну кількість отрути всім бажаючим. Це відбувалось у присутності дітей, отже у дитячій підсвідомості відкарбувалось, що Водохреща це свято купання в ополонці і отруєння виробами. Активісти – тверезники засудили представників горілчаних марок, які під видом дегустації виробів, винищували укранців-моржів.
Виникає питання: «Християнство твереза релігія чи ні»? Один з апологетів п’ятого тверезницького руху Володимир Жданов стверджує, що християнство однозначно твереза релігія. Плутанина виникла при неточному перекладі слова «вино», яке мало два значення хорошого і неякісного виноградного соку. Цілком зрозуміло, що неякісний сік - перебродивший, з утворенням букету вищих спиртів, які викликають отруєння організму, відоме нам під терміном «оп’яніння». В Біблії, коли говорять позитивно про вино, мають на увазі виноградний сік. Одночасно і сам Христос був абсолютно тверезою людиною, адже був призначений стати назареєм. Назареї – монахи біблійних часів, якім було заборонено не тільки вживати вино, а й виноградний сік та певну кількість фруктів, які б могли почати загниватись в організмі і викликати бродіння. Останнє переривало зв'язок назарея з Богом. Зазначимо, що Іоан Хреститель та все його оточення були назареями.
Напротивагу цьому твердженню, можемо почути про диво в Ханаані Галілейській. Якщо згадаємо, там Ісус перетворив воду на вино. Що ж йому сказав розпорядник весілля, після того, як люди спробували вина? Він зауважив, що на всіх весіллях спочатку дають гарне, а потім погане, а тут поступили навпаки. І ще, на сік було перетворено шістсот літрів води, уявіть, що було б з тим весіллям, якщо людям дали таку ж кількість отрути?
Є в Біблії місце, де позитивно говорять про алкогольне вино. Стверджується, що його можна дати небагато помираючому, щоби полегшити страждання.
Останнє, досить болюче питання про причастя. Всі п’яниці говорять, що в церкві причащаються вином, а отже, наливай і вживай. Яке ж «вино» потрібно брати для проведення таїнства причастя? Для цього потрібен виноградний сік тільки цього року. Звичайно, він може почати бродити, але за рік він добродить максимум до восьми відсотків. Далі в Каноні написано, що для виготовлення причастя диякон це вино розбавляє наполовину водою. Отже, по-максимуму залишається чотири відсотки. Наступним кроком є додавання кип’ятку, причому лити потрібно так, щоби звідти всі «шапкою» піднялось, спирт випарувався. В залишках може бути не більше одного відсотку, якраз вистачить, щоби продезінфікувати ложечку.
І саме важливе, християни причащаються істинним Тілом і Кров’ю Господньою, котра «робиться» Евхаристійною молитвою під час Літургії. Навіть у наш час священики використовують обов’язково чисте (не крєпльоне) виноградне вино і зберігають всі елементи таїнства. Викривлення в уяві про причастя є наслідком підміни понять, яке так вигідне алкогольним виробникам.
- і що, були серед "моржів" прихильники ковтнути?.. не вірю.
не .не слышал.