snovaОценка: 2.6/5 Голосов: 10 |
Як неодноразово повідомлялося, на Вінничині формується курінь УНСО. Його мета -звільнення українських земель від московських окупантів та їх «п’ятої колони». Більш детальну інформацію про згаданий підрозділ, його завдання та підготовку мені погодилися надати командир куреня сотник УНСО Олег Ольжич та старший інструктор куреня, поручник УНСО Богдан Богун.
О. Ольжич
На цей день укомплектована перша сотня куреня УНСО, яка проходить військову підготовку в тренувальному таборі. Коли стрільці пройдуть належний вишкіл – вони окремим підрозділом з своїми безпосередніми командирами будуть прикомандировані до однієї з військових частин МО. України й поїдуть на Схід воювати проти окупантів. Про те, щоб наші бійці були розкидані по різних формуваннях - не може бути й мови. Адже, як свідчить досвід, це ні до чого гарного не призводить.
Наше завдання на часі - сформувати дієздатний підрозділ, тобто, курінь (батальйон) в повному штатному складі як і має бути. Ми не збираємося посилати в зону військових дій невишколених людей, як гарматне м’ясо. Що, на жаль, зараз практикується в більшості українських формувань. В нашому підрозділі панує військова дисципліна й порядок, якщо люди не витримують режиму підготовки чи не згідні з організаційними засадами УНСО - їх одразу відсилаємо назад. Адже бажаючих долучитися до наших лав достатня кількість. Тому, ми навіть обмежили на певний час набір до куреня, більшість бажаючих записуємо до резерву. Але візьмемо поза чергою фахівців: артилеристів, саперів, снайперів, які патріотично налаштовані. Хто гадає тут заробити грошей - помиляється. Підрозділ в нас добровольчий, формується за рахунок пожертв не байдужих громадян й платні стрільцям поки що не передбачено, на жаль.
Але, незважаючи на складнощі формування куреня триває в штатному режимі, новобранці з нетерпінням чекають завершення навчального процесу, рвуться в бій…
Б. Богун
Так склалося, що на даний момент в інструкторсько-старшинському складі куреня зібрані як ветерани УНСО, котрі мають практичний військовий досвід в багатьох «гарячих точках», так і молоде покоління, яке довгий час працювало над собою, проводячи вишколи й тренування, й вже мають досвід в АТО. Тобто, не переривається зв’язок поколінь та кращих традицій УНСО. Як одні так і інші діляться між собою набутим досвідом, який потім передають особовому складу підрозділу.
За короткий час (чотири тижні) наші стрільці мають знати необхідний мінімум з наступних дисциплін: стройова, вогнева підготовка, саперна та інженерна справа, тактика бою на різній місцевості, топографія, медична підготовка, основи артилерійської справи та інші. Окрім цього, вони мають стати спрацьованим підрозділом, розуміти один одного та взаємодіяти між собою в різних ситуаціях в бою. Тобто, стати колективом однодумців, завжди відчувати плече свого товарища.
Не всім це легко дається, але хто хоче навчитися, ті постійно працюють над собою й допомагають побратимам. Головний принцип нашої підготовки - зробити все можливе, щоб наші стрільці повернулися додому живими переможцями, а не мертвими героями! Для цього робимо все можливе, що залежить від нас.
Розмову провів поручник УНСО В. Вальтер
А чем мы хуже крымчан и донетчан?
>> Не слишком ли много оружия в стране гуляет у кого попало?
Если интересует мое мнение - то ответ: нет, не слишком, а очень мало, критически мало.
>> Может, пора уже в стране хоть какую-то законность восстанавливать?
сначала - победа над врагом.
И да, если интересует очень кем считались и как снабжались полесские партизаны - могу организовать встречу со своим 104-летним прадедом. Он расскажет, кто там кого кем считал и чем снабжал, чтоб не было розовых иллюзий.
з.ы. цитирую "Коли стрільці пройдуть належний вишкіл – вони окремим підрозділом з своїми безпосередніми командирами будуть прикомандировані до однієї з військових частин МО. України й поїдуть на Схід воювати проти окупантів."
разве это не относится к: "зачастую партизанские отряды считались воинскими подразделениями"?
Но по поводу огнестрельного оружия - его и зареганного у населения прилично. Но я за то, чтоб было еще больше.
===============
|согласие достигнуто|
===============
:)