blondОценка: 3.3/5 Голосов: 7 |
Щороку, починаючи з 1997 9 листопада Україна відзначає День української мови, рідної мови для мільйонів людей в Україні та за кордоном.
Kyiv Post перераховує сім найцікавіших фактів про українську мову:
1. Українська належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї.З його майже 40 мільйонів динаміків це займає 26 місце серед найпоширеніших мов у світі. Це також другий за популярністю слов'янську мову після російської. Українська має 84 відсотків загальних слів з білоруськими і 70 відсотків загальної лексики з польської.
2. У різні історичні періоди Україна була розділена між різними імперіями та української мови часто пригноблені. Наприклад, історики підрахували, що з 1627 до 1991 року, коли Україна стала незалежною, українську мову було заборонено 134 разів по-різному.
3. Український алфавіт складається з 33 букв. Мова має 38 звуків, 6 голосних і 32 приголосних. "Р" є найбільш поширеним лист на українському алфавіті. Крім того, найбільше число слів починається на цю букву. Водночас "F" є найменш використовується буква українською мовою.
4. "Заповіт", вірш відомого українського поета Тараса Шевченка, перекладається в 147 мовах - більше, ніж будь-який інший української літературної роботі.
5. Відповідно до "Словнику синонімів української мови," дієслово "бити" має найбільшу кількість синонімів - 45 синонімів.
6. "Рука" є найбільш широко використовуваним іменник, "бути" є найпопулярнішим дієслово, "великий" є найбільш поширеним прикметник і "він" є найпопулярнішим займенник. Найменш використовувані слова "мутація", "Радист" та "Білка".
7. Велика кількість мініатюрних форм слів є ще особливість українською мовою. Мова має два типи мініатюрних суфіксів. Українська, мабуть, єдина мова в світі, який має зменшувальне форму для іменника "ворогів", які звучить як "vorizhenky."
Говорячи Український стало модним в Україні протягом останнього десятиліття. Ті, хто хоче показати свої навички перед українськими друзями може перевірити цей список цікавих українських виразів:
Многая літа [mnohaya Літа] є традиційна українська вітання, яке буквально означає "багато років". Мається на увазі сенс "Я бажаю вам багато щасливих років життя."
Моя рибонько [Мойя rybon'ko] є ніжна і поетична звернення до коханої жінки. Його літературний сенс "рибка" може заплутати іноземця. Проте, Риба Велика Мати раніше вища богиня в слов'янському пантеоні, тому риба не тільки символізує кохану, але і демонструє благочестя до жінки.
Чім хата багата [Чим хата bahata] сенс "з тим, що наш будинок багатий, ми готові поділитися ним з нашими гостями." Дуже часто Український вираз, коли гості заглядати несподівано. Він може бути використаний на хості, скромний вибачення за невеликим різноманітністю пропонованої їжі для гостей.
Хай йому грець! [Кхай yomu hrets '] є фраза, яка виражає рішучу незгоду, невдоволення чимось. Англійська еквівалент цієї фрази буде "підірвати його!"
До дупі [зробити dupy] є справжнім український присязі. С "DUPA", що означає "стикового" вираз не є вульгарним способом виразити невдоволення, але вони використовуються лише в неформальній контексті.Він також використовується, щоб описати щось погано зробили або просто марною. Фраза може бути приблизно переведено на англійську мову як "до біса (з чимось)."
Слова та голос - більш нічого
А серце б´ється - ожива
Як їх почує!..
Т. Шевченко
путін-хуйло
Путін - довбане хуйло!
Хіба так по-італійськи скажеш?
Яка мова так доречно може сказати?
"Відомий факт - українська мова друга за мелодійністю в світі після італійської і це не перебільшення. А все через правила евфонії (милозвучності) - уникання збігу приголосних і надміру голосних, що досягається чергуванням прийменників і вживанням різних форм того самого слова залежно від контексту."
Нiчого не скажеш.
Окрiм великоi любовi до тоi украiнки, яка написала цi слова.
Прошу вибачення за регистр в клавиатурi.
Італійська - це поросяча латина з кумедними манірними інтонаціями. Куди їй до солов'їної.
Своя мова е своя.
Едина i неповторна.
А чужа мова, е чужа.
I мабуть некорректно нам порiвнювати не порiвняне.
Я ж нетолерантний, мені можна.