Сегодня в офисе Миссии ОБСЕ в городе Бендеры состоялось заседание экспертных(рабочих) групп по вопросам развития транспорта и дорожного хозяйства, сообщает пресс-служба МИД ПМР.
В ходе встречи был детально обсужден вопрос, связанный с введенным Республикой Молдова запретом на пересечение молдо-украинской границы зарегистрированного в Приднестровье автотранспорта. Приднестровская сторона призвала молдавских коллег наложить мораторий на исполнение указанного запрета на период ведения переговоров по урегулированию данной проблематики.
Молдавская сторона взяла на себя обязательство в ближайшее время доложить вышестоящему руководству о предложении Приднестровья и проинформировать приднестровскую сторону о готовности следовать предложенному пути.
Также в ходе встречи по инициативе молдавской стороны был затронут вопрос, связанный с передвижением по территории Приднестровья транспортных средств, зарегистрированных в иностранных государствах, с использованием международного полиса страхования «Зеленая карта».
В 2016 ГОДУ ВВП ПРИДНЕСТРОВЬЯ МОЖЕТ СОКРАТИТЬСЯ НА 10-15%
Правительство Приднестровья утвердило в ходе очередного заседания Прогноз социально-экономического развития республики на 2016 год. В документе отмечено,что объем реального ВВП в следующем году может прирасти на 0,4% к уровню текущего года, если сохранятся действующие правила внешнеэкономической деятельности для приднестровских экспортеров и произойдет реформа налоговой системы. В противном случае сокращение ВВП может достигнуть 10−15%.
«При подготовке прогноза учитывалось то, что система налогового регулирования не отвечает ситуации в экономике. Действующая налоговая система выгодна импортерам, но не стимулирует увеличение экспортных поставок», — заявила замминистра экономического развития Инна Линник.
По её словам, важным фактором снижения деловой активности предприятий, экспортирующих продукцию на рынки Евросоюза, является возможное прекращение действия режима автономных торговых преференций (АТП) с 1 января 2016 года.
«Это приведет к снижению конкурентоспособности наших товаров, а также создаст риски для предъявления молдавской стороной односторонних требований по таможенному оформлению», — добавила замглавы Минэкономразвития.
В случае реализации негативного прогноза снижение объема промышленного производства в 2016 году может достигнуть 25−35%, экспорт сократится на аналогичный процент. В свою очередь сохранение режима АТП и переход на классическую налоговую систему могут обеспечить рост индустриального сектора экономики на 5%, полагают в Минэкономразвития. «В большей степени данный прирост будет связан с динамикой работы предприятий электроэнергетики и черной металлургии», — пояснила Инна Линник.
Уровень инфляции, определенный в прогнозе социально-экономического развития на 2016 год, составляет 2%. Низкий инфляционный показатель, по мнению авторов прогноза, возможен ввиду сохранения в 2016 году тарифов на коммунальные и государственные услуги, а также цен на социально значимые товары на уровне текущего года. В основу расчета инфляционных показателей также включены меры антимонопольного регулирования и развития конкуренции, разработанные Правительством (соответствующий пакет законопроектов находится на рассмотрении Верховного Совета).
По прогнозам Министерства экономического развития, уже в 2015 году сокращение ВВП республики составит 3,8%, объем промышленного производства снизится на 12,4%, а розничный товарооборот сократится на 13%.
Как подытожила Инна Линник, в случае реализации негативного сценария социально-экономического прогноза на 2016 год «сокращение макроэкономических показателей будет напрямую влиять на состояние доходной части бюджета и не позволит в полном объеме выполнить государственные функции».
Жоден "націоналіст", з тих, що тут пасуться, про це не згадує.
Чому?
А в Кишиневі є школа з українською мовою викладання. Був, бачив. Там вчаться діти справжніх українців, громадян Молдови. Отож.
Але це все дрібниці для тих, кому навкруги всі якісь не такі, як треба. Називати українців, які б погляди вони не мали, "хохлобидлом" - це такі метаморфози сучасного "націоналізму", коли на націю наплювати насправді.
Нема там ніякої української мови в діловодстві. І молдавської так само нема. В містах Пимиранії переважають етнічні росіяни, яких організовано везли туди після війни. Українці і молдавани живуть переважно в селах. Типова кацапська колонія.
Розкажи ще про "офіційну" українську мову на окупованих територіях Криму і Донбасу.
"Називати українців, які б погляди вони не мали, "хохлобидлом"
Якщо погляди українця виражаються в паплюженні і зраді Батьківщини, в нападах на українських солдатів, в виправдовуванні Путіна та його банд - то це паскудне хохлобидло. Ти теж таке?
Заздріть, хохлодистрофіки! :)
"Ну цю пісню ми слухали і про Крим. і про Донбас."
То заспівай мені про те, як квітне українська мова в Криму і на окупованій частині Донбасу. Слухаю уважно.
У Криму української мови немає. Її менше, аніж азербайджанської. Це факт. Але чому цей факт має місце? Тому що пусті балачки з 91 року, разом з психозом закомплексованих "націоналістів" зробили мові там ведмежу послугу. Статус статусом, але 25% насеоення криму - українці, більшість яких соромиться бути українцем або ж соромиться України, як своєї національної держави. Це такий в нас "здобуток" незалежності: 25 років прожитих даремно.
Йолопе, в Криму є українська мова і є українці-патріоти. До приходу окупантів там були українські школи і українські класи. Тепер українську освіту ліквідували, а українська мова розцінюється кацапською ордою як ворожа.
Мекни ще шо-небудь розумне.
Але української мови немає. Набагато частіше можна почути азербайджанську. наприклад. І культурна община набагато ефективніше української діє.
Українські класи і українські школи є там і зараз. Проте їх трохи менше, аніж було. З іншого боку, там у 2014 році було велике невдоволення населення тим, що їх не позакривали зовсім і повністю. Це такий "чудовий" результат тупості в управлінні Кримом останні 25 років, опорою на примус та репресивний апарат, відсутність пропаганди нормальної (!!!) сучасної (!!!) української культури.
Що ж до ворожості до української мови - дурня, яку ще хавають деякі недалекі громадяни типу тебе. Ворожість до мови є у деяких громадян, але їх дуже-дуже мало. Ворожість масова є виключно до сучасного політичного режиму України, а не до українців чи до української мови. Просто там українська мова рідше зустрічається, аніж у краснодарському краї. Такий от парадокс. Не плутай політику з національною боротьбою і розвитком - так роблять тупі та дуже примітивні хом'ячки.
Врешті, немає жодних проблем поїхати туди і пересвідчитись в моїх словах. А можна, як робиш ти, назвати всіх ватою і забути про них. власне, і офіційна політика України зараз саме така.
Шо ПМР - фігня, шо Житомир - така ж фігня. Нагадує, коли дві жаби квакають, у кого краще болото. У Криму хоч море є - вже легше.
Сподіваюсь, ти вже там і отримуєш високу пенсію від Путіна.
Ви, шановний, не з секти якоїсь часом?
Шо то фігня, шо то фігня. Шкода, але так воно і є.
Не подобається Житомир і житомиряни? То вали накуй звідси, кривенька качечко з інкубатора ім. Медведчука.
Люди масово виїзжають звідси - хіба це недостатній критерій?
Ти можеш скільки завгодно співати будь яких пісень, але це така сама помийна яма, як і ПМР. Напевно, не краще і не гірше. Що люди кажуть у розмовах один з одним? Щось хороше кажуть? Не кажуть. Це може перевірити кожен читач по своєму оточенню.
Відстале вимираюче деградуюче місто - ось що таке Житомир зараз. Не подобається? Зроби щось добре для нього, зроби його кращим. Але ти ж не зможеш - ти ж "еліта";)
Шо таке "інкубатор Медведчука"?
Нажаль.