Живой Журнал
ЖЖ Инфо » Мой блог » Eurogabon » 2015 » Декабрь » 26
Eurogabon О чем молчит ТВ

Eurogabon


Оценка: 2.7/5 Голосов: 7

О чем молчит ТВ

26 Декабря 2015, 22:41:56 1999 2.7 4

У ток-шоу центральних українських телеканалів звучить мова ненависті, в центрі їхньої уваги – міжрегіональні, міжетнічні і міжконфесійні бар’єри, а не шляхи їх подолання – такими є результати моніторингу конфліктно-чутливого висвітлення проблем соціальних груп, дотичних до конфлікту на сході України, в українських телевізійних ЗМІ. Моніторинг провела «Телекритика» в рамках проекту ОБСЄ за фінансування посольства Великобританії в Україні.
/_bl/177/93504445.jpg
«Українські телеканали героїзують бійців АТО, демонізують бойовиків «ЛНР», «ДНР» і Росії, замовчують проблеми переселенців і майже не згадують про волонтерів. У ток-шоу центральних каналів звучить мова ненависті», – йдеться в дослідженні.
«Це створює ситуацію чіткого поділу на своїх і чужих, добрих і поганих. В ток-шоу центральних каналів виявлені випадки культивації ненависті та інших негативних емоцій до іншої сторони», – заявляють експерти.
Вони також наголошують, що вимушено переміщені особи (переселенці) ігноруються центральними каналами – про них згадується лише в 1% новинних повідомлень. Ток-шоу їх ігнорують також. На регіональних телеканалах їм приділяється більше уваги – 3% повідомлень. «Журналісти намагаються фокусувати увагу на позитивних аспектах «нового життя», але в регіональних новинах виявлені випадки поширення негативних стереотипів – переселенці як ізольована і пасивна група, яка має хронічні проблеми з інтеграцією в нову спільноту (12% від виявлених повідомлень про цю соціальну групу)», – йдеться в моніторингу.
/_bl/177/10652292.jpg
«Тема волонтерів замовчується центральними каналами – як в новинах (2% від повідомлень), так і в ток-шоу. Регіональні канали висвітлюють тему коректно (згадка міститься в 4% від новинних повідомлень), хоча є поодинокі випадки поширення негативних стереотипів (волонтери як ізольована соціальна група, користь якої сумнівна)», – йдеться в моніторингу.

За словами авторів дослідження, мешканці окупованих територій майже не згадуються ані центральними, ані регіональними каналами, родини військових, а також діти «також отримують мізерну увагу ЗМІ».

«Ток-шоу центральних каналів скоріше посилюють бар’єри і ненависть, ніж протидіють їм. Окрім згаданого просування поділу на «своїх» і «чужих» (глорифікація бійців української армії і демонізація іншої сторони), деякі ток-шоу культивують негативне ставлення до мешканців окупованих територій («Війна і мир», 1 грудня), виправдовують насильство («Подорожні», 23 листопада), акцентують увагу на міжрегіональних відмінностях («Война і мир», 17 листопада), роздмухують міжетнічні і міжрелігійні протиріччя («LifeКод», 20 листопада)», – підсумовують автори дослідження.

Команда експертів ГО «Телекритика» здійснювала моніторинг новин і ток-шоу українських телеканалів (20 регіональних, 7 центральних) на предмет того, як висвітлюються в них різні соціальні групи, дотичні до конфлікту, в період з 6 листопада по 6 грудня 2015 року. Моніторинг повинен був виявити, чи сприяє медійний дискурс соціальному діалогу, чи здатний він зруйнувати конфліктні установки в свідомості громадян, чи навпаки – будує нові бар’єри в суспільстві і поглиблює внутрішні протиріччя, породжені конфліктом.

Источник - http://www.radiosvoboda.org

Прикреплённые изображения:
Eurogabon О чем молчит ТВ Eurogabon О чем молчит ТВ
Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.

Комментариев: 4
HOOLIGAN
1 HOOLIGAN (HOOLIGAN)   • 19:14:23, 28 Декабря 2015 [Материал]

вброс защитан, где выход???
мандаролла тебе в помощь
Eurogabon
3 Тарас (Eurogabon)   • 22:09:59, 28 Декабря 2015 [Материал]

Настолько глуп. Сеющий семя - всегда пожинает плоды. Власть не заинтересована в прекращении конфликта.
HOOLIGAN
2 HOOLIGAN (HOOLIGAN)   • 20:25:53, 28 Декабря 2015 [Материал]

«Мы никогда не говорили, что
в Донбассе нет людей, занимающихся
решением разных вопросов, в том числе, и в
военной сфере. Но там нет регулярных войск».
Eurogabon
4 Тарас (Eurogabon)   • 22:16:16, 28 Декабря 2015 [Материал]

Геополитика, слышал о таком понятии. Украина, как мягче выразиться, выбрала курс и рыбку съесть и не подавиться. Братья белорусы - вот куда нужно смотреть, как плавно изменить политические взгляды. В нынешнем мире, с таким соседом как РФ, нельзя вот так взять и сделать то, что тебе хочется!


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо