antikorZtОценка: 3.2/5 Голосов: 11 |
«Житомир для людей, а не для машин». Заммэра Ткачук запретил водителям парковаться в центре города
Житомирянам пропонують паркуватись в повітрі?
З настанням літньої пори на житомирян очікував подарунок від влади: заборона паркувати автомобілі на центральних вулицях міста. Як гриби після дощу на вулиці Київській, Великій Бердичівській, Хлібній та інших з’явилися дорожні знаки «зупинка заборонена». Про громаду в час розставляння знаків ніхто не думав, бо про альтернативні місця для авто житомирян та гостей міста ніхто не попіклувався.
Обурені жителі міста звернулися до нас з проханням з’ясувати, хто вирішує де ставити дорожній знак, а де ні.
Отож розповімо як це відбувається. У Житомирській міській раді при виконавчому комітеті є комісія з безпеки дорожнього руху. Головою комісії є заступник міського голови з питань транспорту (зараз це Дмитро Ткачук), працівники деяких управлінь, представник КП «Міськсвітло», «Інспекції з благоустрою», з КП «ЖТТУ» та приватних перевізників, а також представники управління Укртрансбезпеки та патрульної поліції. За результатами роботи комісія рекомендує встановити певний дорожній знак або ж прибрати. До речі, будь-хто може звернутися з проханням встановити, наприклад, «лежачого поліцейського» або дорожній знак «Зупинка на вимогу». Таке звернення необхідно аргументувати.
Після рекомендацій цієї комісії у Житомирі ставлять дорожні знаки. Проте згідно ДСТУ 4100:2014 «Дорожні знаки» пункт 10.1.2. Установлення чи демонтаж дорожніх знаків має погоджуватися з Міністерством внутрішніх справ України. Управління транспорту та зв’язку Житомирської міської ради та заступник міського голови Дмитро Ткачук, у відповідь на наш інформаційний запит стосовно таких погоджень, повідомили нас, що управління не є розпорядником даної інформації. Тобто, можна зробити висновок, що таких документів просто немає і цим ніхто не займався, тому знаки на вулицях стоять без законних підстав.
До слова, поряд з таким собі самовільним встановленням, не всі знаки відповідають рекомендаціям міської комісії з безпеки дорожнього руху. Наприклад, на вулиці Хлібній, де зазвичай стояли автомобілі людей, які йшли на ринок за продуктами, стоїть знак 3.34 «Зупинка заборонена», хоча у рекомендації вказано встановити знак 3.35 «Стоянка заборонена». Помилка чи той, хто був ініціатором навіть не знає, різницю між знаками заборони стоянки та зупинки. Згідно останнього, заборонена лише стоянка, а не зупинка, хоча патрулі національної поліції не дозволяють людям навіть зупинятися на вулиці Хлібній.
Ось так і виходить: безвідповідальне ставлення та жага до піару (адже за «очищення» вулиці Хлібної тільки лінивий представник влади не вішав собі медалі) призводить не лише до незручностей для городян, але й до порушення законів. Заммера Ткачук навіть для свого ровера ще парковку не зміг встановити так і вішає його ледь не на ручку дверей міськради, а автомобілістам де паркуватись, в повітрі чи також на сходах міської ради?
Еще сделают ремонт улиц и будет Европа.
А получается разговором много а дела нет ( при этом как бы городская казна пополнилась)