Враховуючи те, що приватний транспорт дублював комунальний транспорт ( як приклад для Житомира вулиця Київська), вони прибрали з центральних вулиць приватний транспорт, залишивши лише 40% перевізників, натомість надали перевагу комунальному транспорту, великогабаритним тролейбусам та трамваям. Що дало змогу суттєво розвантажити центральні вулиці міста, запустити великі автобуси та збільшити інтервал руху що призвело до зменшення транспорту на центральних магістралях міста. З ТОГО ЧАСУ МАЙЖЕ 80% ПЕРЕВЕЗЕНЬ ЗДІЙСНЮЄ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО МІСТА, а не приватні перевізникі, що повноцінно наповнює міський бюджет та створює нові робочі місця з гідними зарплатами, умовами праці та виводить підприємство з боргів на успішний рівень. На даний час комунальне підприємство "Вінницька трансортна компанія" має 131 тролейбус, 74 трамваї та 62 автобуси.
Скільки вартує у Вінниці проїзд?
Вартість квитка у вінницькому громадському транспорті залежить не тільки від того, на якому виді транспорту ви їздите, а й від того, кому він належить.
Трамвай, тролейбус - 3 грн.
Комунальний автобус (великий) - 3,50 грн.
Приватний автобус - 4 грн.
Нічний автобус (ходить із 10 вечора до 6 ранку) - 5 грн.
Які зручності для пасажирів?
На кожній зупинці у Вінниці є таблички з розкладом руху автобусів, трамваїв і тролейбусів.( В Житомирі поки так обладнанні лише декілька зупинок на центральних вулицях, на інших вулицях міста не те що розкладів не має, але і облаштованих зупинок). Це дуже зручно, тому що пасажир може розрахувати свій час.
Також у Вінниці є розроблений та затверджений договір на перевезення з перевізником, в якому передбачені штрафні санкції до приватного перевізника, запровадженно фірмовий одяг для водвіїв та кондукторів в тому числі і на приватних маршрутних таксі, якщо там фіксується порушення то перший раз перевізнику висувається попередження, якщо він має ще три порушення то з перевізнико який їх допустив розривається договір. Серед зручностей для пасажира, варто зазначити "нічний автобус", він працює за одним маршрутом, але через усе місто, при цьому прїзд коштує в ньому 5 грн., та він курсує з 22:00 до 06:00 ранку. Цікаву ініціативу запропонували місцеві активісти. З осені 2016 року у громадському транспорті Вінниці діє проект «Історична зупинка» - нові назви вулиць, які внаслідок з’явилися через декомунізацію, оголошують разом зі старими назвами. Диктор коротко розповідає, хто була та людина, на честь якої перейменували радянську назву вулиці. Тобто зручно для всіх категорій громадян.
У 2017 році у Вінниці планують запровадити електронний квиток. Гроші на це виділить Європейський банк реконструкції та розвитку. ( ДО РЕЧІ, ЖИТОМИР ЧОМУСЬ В ЦЬОМУ ПРОЕКТІ УЧАСТЬ НЕ ПРИЙМАВ) У місті на вимогу банку створили нове комунальне підприємство - «Вінницякартсерсів». Воно і займатиметься втіленням цього проекту.