HoakinaОценка: 1.6/5 Голосов: 19 |
Мій дідусь Кирило був 1906 року народження. На його долю випало, як розумієте, дуже багато. Він був вчителем молодших класів, все життя багато працював. Воював, але недовго, бо поранений потрапив у полон. Ще на початку війни.
Не пам'ятаю зовсім, щоб у нас хтось святкував перемогу у тій війні. Нагород у дідуся теж не було. Дивом він вижив і не потрапив у інший табір, радянський, як часто було з колишніми військовополоненими. Про війну не любив говорити, практично не згадував боїв, лише випадково я побачила слід поранення на нозі, де була практично відсутня литка. От і все. Ще в нього була німецька бритва в оксамитовій коробочці, подарунок його хазяїв-фермерів німецьких, на яких він працював, забраний з табору військовополонених. Згадував тих німців добрим словом, за столом часто говорив німецькою, хвалив німецьке працелюбство, порядок. На тому тема війни була вичерпана. Я дуже довго навіть не знала, що він воював, був у полоні. Це не обговорювалось практично взагалі.
А що можна говорити? мільйони життів, скалічені долі, поранені, інваліди, люди з посттравматичним синдромом. Тут часто полюбляє дехто про атовців патякати, що вони п'ють, хуліганять. А скільки таких вражених війною прийшло тоді з фронтів? Це була велика біда, яка не має повторитись знову. Слова не можуть передати всього, що пережив наш народ. Треба просто помовчати і пом'янути тих, хто віддав своє життя у тій страшній війні. А святкувати нічого. Лише пам'ятати. В тій війні немає переможців. Є тільки жертви.
Не считаешь 9-е праздником ... ну так ты в меньшинстве .
Новая аватарка , если не секрет кто это ?