cherednikОценка: 5.0/5 Голосов: 3 |
Нещодавно до мене звернулася пенсіонерка, яка, маючи субсидію на опалення, у квітні отримала платіжку з боргом у розмірі 1800 грн. Я відразу спрямував відповідне звернення до «Житомиртеплокомуненерго» щодо нарахування боргу. Був впевнений, що це помилка і при перерахунку питання буде вирішено.
Але, на моє здивування, ніякої помилки немає. Виявилося, що такі розрекламовані теплові лічильники насправді призвели до збільшення тарифу на опалення, а не навпаки. Доречі, балотуючись на посаду міського голови,Сухомлин обіцяв зменшити тарифи на тепло та воду, але обіцянка так і залишилася обіцянкою.
Справа в тому, що в будинку по вул. Київській, 19/2 у лютому 2018 року було встановлено тепловий лічильник. Це і стало причиною нарахування боргу.
На початку опалювального сезону субсидія для будинків, не обладнаних лічильниками, призначалася згідно з тарифом 29,49 грн/м кв. Для будинків, обладнаними приладами обліку,– 22,86 грн/м кв.
По закінченню опалювального сезону було здійснено перерахунок згідно з різницею в тарифі: 29,49 – 22,86 = 6,63 грн/м кв. Тобто цю різницю мають сплатити споживачі, які отримували субсидію. Крім цього, мешканці такожповинні сплатити різницю тарифу між показниками теплового лічильника та розміром субсидії. Для будинку по вул. Київській, 19/2 у лютому різниця склала 8,42 грн/м кв., у березні – 10,04 грн/м кв.
Як наслідок,для квартири площею 57,7 м кв. додатково за лютий та березень необхідно доплатити 1065 грн + обов’язковий платіж. Це є неприпустимим, адже це порушує умови надання субсидії. Крім того, усі отримувачі субсидій,якіне погасять цей борг, автоматично втратять субсидію наступного опалювального сезону.
Вважаю, що подібна ситуація та розрахунки є злочинними, враховуючи соціально-економічну ситуацію, в якій наразі знаходиться велика кількість людей. Якщо держава гарантує людям субсидію і встановила розмір обов’язкового платежу, він не може змінюватися після закінчення опалювального сезону або в залежності від наявності чи відсутності теплового лічильнику в будинку.
Це питання буду тримати на особистому контролі, адже подібна арифметика та нарахування є звичайним шахрайством та намаганням ошукати споживачів. Для пересічного пенсіонера 400-500 гривень – це величезна сума. І вони не мають стояти перед вибором: придбати ліки та продукти харчування чи заплатити борг, який їм нарахували заднім числом.
Для жителів інших будинків, які отримали подібні рахунки, раджу відстоювати свої права. Звертайтеся – завжди радий допомогти.
Мої контакти:
Форма для онлайн звернення- https://goo.gl/XvqLrT
www.facebook.com/mykolacherednik