Густав Клімт в кінці 19 століття разом з групою художників заснував «Віденську сецесію» — об’єднання митців, які перейшли від історизму до модерну, чим повністю перевернули погляд на мистецтво. Одним з учнів Клімта був Шіле.
Час розквіту кар’єр Клімта і Шіле припав на кінець золотої ери. Саме в цей час розпадається Австро-Угорська імперія, а сам Відень, вперше за декілька століть — в наляканому стані невідомого майбутнього. Це був час, коли Фрейд відкрив свої «потяги» та «психо», жінки починають вимагати незалежності.
Час відкриття бездонності его, в якому й сьогодні ми продовжуємо рефлексувати себе. Все це відбивається і в мистецтві.
Густав Клімт
Еґон Шіле
1918 рік. Шіле 28 років, щойно пройшла його найуспішніша виставка. 19 картин та 29 малюнків були виставлені в будинку Сецесіону. За декілька місяців він стає однією з 20-ти мільйонів жертв іспанського грипу та помирає. Він дивився цьому невидимому дияволу прямо в обличчя та все, що міг — малювати його.
Кілька місяців раніше помирає друг та вчитель Шіле — Густав Клімт.
Хронометраж: 90 хв
Дата: 31 жовтня 2018
Країна: Італія
Виробник: Nexo Digital Srl
Рік виробництва: 2018
Фільм озвучений українською мовою на території України
Обмеження: 0+
Адреса: Житомир, вул. Михайлівська, 10-А, кінотеатр ім. Івана Франка.
Вартість квитка: 35 грн.
Прикреплённые изображения:
2. У Житомирі шанувальників модерну - лічені одиниці.
Тому запустили цілу осінню серію фільмів на цю тематику в «Gnatyuk» арт центрі: «Густав Клімт», «Жінка в золотому» та «Еґон Шіле: Смерть і Діва».
«Одна з найпоширеніших помилок полягає в тому, щоб вважати людей добрими, злими, дурними, розумними. Людина тече, і в ній є всі можливості: була дурною, стала розумною, була злою, стала доброю і навпаки. У цьому велич людини. І тому не можна судити людину. Ти засудив, а вона вже інша.»
© Лев Николаевич Толстой :)