СalikusuОценка: 2.9/5 Голосов: 18 |
Для чого це все?
Ще відносно недавно бухгалтер робив звіти, які керівник брав за основу, що відображала щомісячний прибуток/збиток фірми.
І так би воно так, та трохи не так.
Особливо, коли потрібно показати державі весь сум та жаль бідосі, що ледве зводить кінці з кінцями, а фактично має нічогенькі статки. Або навпаки, бізнес працює, а результату якось не видно.
На рахунках/в касі гроші сьогодні є, а завтра немає. Потім знову: є, немає.
А де ж той самий прибуток, якого прагне кожен бізнесмен?
Як той бабак: ти його бачиш? І я не бачу. А він є.
І ось тут хочеш-не-хочеш, а хочеться знати скільки, а хочеться знати завдяки чому це так трапилося, а доводиться видумувати щось таке своє, власне, свою «табличку», яка покаже всю правду про бізнес.
«Табличку», яка враховуватиме всі особливості, тонкощі бізнесу, розподіл-перерозподіл, деталізація, розгалуження, аналіз, висновки, попередження помилок, прогнозування, прибуток сьогодення, бажання мати більше.
Звичайно, те, що перераховано, одна «табличка» не охопить ніколи в житті.
Ці декілька слів несуть в своїй основі цілу систему, систему обліку, управлінського обліку, того самого, що дозволяє власнику оцінити бізнес, виявити сильні та слабкі сторони, розробити систему внутрішніх правил, згідно яких буде формуватися прибуток, працювати на майбутнє.
Адже окрім власника є люди, яким цікаво буде побачити привабливість бізнесу, оцінити переваги від співробітництва/інвестування/праці, найнятися на роботу/вкласти гроші в розвиток бізнесу/отримати прибуток від співробітництва саме з цим бізнесом.
Я не буду цитувати Вікіпедії, видатних економістів.
Намагатимусь давати визначення самотужки, зрозумілими словами, так, як розумію на сьогодні це я сама, так як формується від цього розуміння моя праця та результат цієї праці.
Отже, про управлінський облік не чув хіба що найлінивіший лінивець.
Але чути – то одне, а запровадити та користуватися, то інше.
Сьогодення нині доволі інтенсивне та жорстоке: конкуренція, нестача грошей, амбіції…
На мій погляд, досить, щоби оцінити та зрозуміти прагнення кожного бізнесмена.
Хто ловить хвилю інтуїтивно, хто покладає на це багато зусиль, ретельно прораховуючи кожну дію, аналізуючи кожну цифру, плануючи геть усе, хто програє швидко і безболісно.
Управлінський облік дасть змогу спланувати свою діяльність з урахуванням всіх особливостей, забаганок, примх та правил власника.
Розкласти все на дріб’язок, докопатися до суті, викласти цю суть «на люди», виявити недоліки, ліквідувати їх, насолоджуватися результатом, тримаючи руку на пульсі.
Багато хто вже запровадив та користується, вчасно реагуючи на зміни та результат; дехто до цього вже підходить, але не знає як все ж таки підійти; дехто робить сякі-такі «таблички», що потім збирає докупи та «на калькуляторі» вираховує прибуток; дехто проходив тренінг по фінансовій грамотності та встановив на телефон програму, що підраховує дохід та витрати; дехто зрозуміє це тоді, коли смажений півень дзьобне; дехто відвідав тренінг по системному бізнесу і захоплений хоче впровадити все та одразу, знущаючись над головним бухгалтером; декому потрібна негайна допомога, але власна впертість не дає це визнати; а декому і так доволі нічогенько: на рахунку гроші є, отже є прибуток!
Знайомо?
Думаю, так.
Дайте відповідь, шановна громадо, чи впізнали ви себе, свого керівника тут?
Вас це влаштовує?
Хотілося більшого розуміння та впливу на свій результат?
Давайте поспілкуємося.
Я буду продовжувати, нехай мінусують. ))))
На черзі ще буде і буде. ))))
Дякую.
Але наразі я намагаюся використовувати всі доступні мені канали комунікацій.
А згодом стане видно де варто, а де ні.
Тому не виправдовуйтесь, ви слушно підмітили.