Улица Михайловская в Житомире - место для творческих людей. Именно здесь каждый день уличные музыканты поют, играют и поднимают настроение прохожим. В чем заключается их философия жизни, выясняли журналисты Житомир лайф.
Герой сюжета - гитарист с 10-летним опытом Георгий Вакуленко. После окончания музыкальной школы, судьба познакомила его с миром уличной музыки. Кроме этого, он - бас-гитарист рок-группы Whiskey Bar и неоднократный участник арт-перфомансов и творческих вечеров. Как многогранной личности, ему прекрасно удается совмещать разные стороны творческой жизни.
З чого почався твій шлях вуличного музиканта?
“10 років тому мені подарував гітару батько. Я вступив до музичної школи, і по завершенню долучився до тусовки на вулиці Михайлівській, ми співали пісні різних виконавців під гітару. Один мій знайомий постійно тут грав на гітарі, заробляв гроші, і я також вирішив спробувати. Приходив до нього, підігрував на іншій гітарі, - виходило круто, було весело, і я почав грати тут. Прийшов сюди, дістав гітару, перший раз заспівав свою пісню. Звісно, страшно було, але все вдалося ”.
Чому саме така локація - вулиця Михайлівська?
“Чому саме Михайлівська вулиця? Тому що це найкраще місце для пошуку нових знайомств, які можуть сприяти розвитку моєї творчості, не лише у сфері музики, а і у інших напрямках”.
Як приваблюєш увагу перехожих?
“Якщо граєш пісні, які цікаві широкому колу глядачів, які вже десятиліттями не втрачають своєї актуальності, буває таке, що збирається натовп і просто слухає. Раніше, коли я грав у вранішній час, то починав з пісні “Доброго ранку”, щоб підняти людям настрій, сподіваюся, вдавалося”.
Яку музику в твоєму виконанні краще сприймають люди?
“Українських виконавців. Як не крути, та пісні українською людям подобаються найбільше. Вони хочуть чути нашу рідну мову. Незважаючи на те, що я розмовляю російською, і в основному співаю також російською, але коли співаю патріотичні пісні українською мовою і звісно українських виконавців, люди сприймають це більш позитивно, їм це подобається”.
Скільки в середньому заробляє вуличний музикант?
“Звісно, не буду озвучувати цифри, але так, щоб підробити, то можна. У вільний від роботи час пограти декілька годин. Буває, кидають неймовірну суму грошей. Якось 100 доларів дядько кинув. Не знаю, що спонукало його це зробити, але це було прикольно”.
Пробував грати в інших містах України так само на вулицях?
“Було таке, що поверталися з фестивалю з групою, і довелося заробляти гроші, тому що втратили немаленьку суму грошей, грали в підземному переході у Києві. Не ті відчуття, якщо чесно. Страшно, некомфортно, але довелося. Пробував також в інших підземках у Києві чисто для себе пограти, заробити, але там надто велика конкуренція. Наші люди взагалі дуже добрі і доброзичливі порівняно з киянами".
Георгій впевнений - житомирська молодь прогресує у напрямку вуличної музики, адже з’являється все більше музикантів, які не лише сольно виступають, а й гуртом. Це свого роду конкуренція, яка не може не сприяти самовдосконаленню.