Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Авторская колонка » Руслан Мороз

Як губернатор Забела поставив «воза попереду коня»

Автор: «За Житомир!», 12 Марта 2009, 10:43:13
Автор Руслан Мороз

Руслан Мороз

все статьи автора

Як губернатор Забела поставив «воза попереду коня»20 березня в Житомирі відбудеться неординарна подія: окружний адміністративний суд розглядатиме позов журналіста, письменника, політолога, науковця, магістра державного управління Валерія Івановського проти губернатора Юрія Забели. Ось що з цього приводу розповів активний борець з бюрократизмом та невізглазтвом житомирської обласної влади у інтерв’ю нашому кореспонденту.

- Валерію Володимировичу, що спонукало Вас до такого неординарного кроку?

- Знаєте, якщо того, хто порушує закон називають злочинцем, то нашого губернатора можна віднести саме до цієї категорії осіб. Кажу «можна» лише тому, злочинцем визнавати – це прерогатива суду. Хоча для мене вже й так все ясно. А відповідне рішення суду все одно буде. Розумію, що «житомирське болото», яке я викрив у своїй книзі «Мразь боится света» та інших публікаціях, зробить все, щоб цього не сталося, проте, якщо не в Житомирі, то в іншому місці суд дасть належну оцінку діяльності місцевих ділків при владі, що грубо порушують Конституцію та закон.

- В чому суть цих порушень?

- Справа у тому, що у травні минулого року у Житомирській облдержадміністрації було створено управління у справах преси та інформації. І відразу, тишком-нишком, своїм розпорядженням пан Забела на  посаду начальника цього управління призначив пані Осницька, яка не підходить до цієї посади за жодним з параметрів.

- Що Ви маєте на увазі?

- Я не хочу обтяжувати читачів цитатами із законодавства та нормативно-правових актів, що регламентують державну службу, оскільки у всіх нюансах їм розібратися буде важко, тому скажу основне. До посади начальника управління висуваються досить високі кваліфікаційні вимоги: освіта у сфері державного управління, післядипломна освіта на рівні магістра, досвід роботи на керівних посадах не менше 5-ти років, високі показники в роботі тощо. Так от, під жодну з цих вимог, пані Осницька зі своїм дипломом вчителя середньої школи, отриманого тридцять років тому не підходить і близько.

- У Вашому позові до суду Ви вимагаєте і проведення конкурсу на посаду начальника управління у справах преси та інформації…

- Так, оскільки цього вимагає Закон України «Про державну службу» і, зокрема, його 15-та стаття. Але найсмішнішим у всій цій історії є те, що невігласи з Житомирської облдержадміністрації поспішали так швидко, що поставили «воза попереду коня» - вони призначили Осницьку на посаду, якої … ще не існувало! Бо ж юридично вона з’явилася лише в липні, тобто через півтора місяця після призначення.

- То ж, що виходить, Осницька не відповідає кваліфікаційним вимогам, не пройшла конкурс, навіть посади не було – як це можна було її призначати?!.

- Та це ще далеко не всі порушення, що допущені обласною адміністрацією. І за всім цим стоїть конкретна посадова особа – заступник голови облдержадміністрації Микола Черненко. Про його «діяльність» в кулуарах обласної влади давно ходять анекдоти. Цей екс-прокурор-пенсіонер, якого відома «помаранчева інквізиторка» Синявська покликала під свої знамена, коли розтрощила кращі управлінські кадри області, довів гуманітарну сферу області «до ручки». В тому числі і інформаційну галузь області, оскільки доручив опікуватися теж вчителю середньої школи пану Сюравчику, який звів нанівець усі досягнення Житомирщини у цьому напрямку.

Я розумію, що Осницьку пропонував на посаду Черненко і звинувачувати у всіх порушеннях при її призначенні варто, перш за все, його. Проте розпорядження підписував Забела і тому юридичну відповідальність несе саме він. Хоча, як кажуть, який піп такий і прихід. Якщо губернатор держить поруч з собою невігласа, який його підставляє, то сам винен.

- От Ви кажете, один – вчитель, інший – теж…

- У тому то й річ, що державна служба – це специфічна сфера, яка вимагає відповідної освіти та кваліфікації. Чомусь я, магістр саме державного управління, який має чудові показники в роботі, вже четвертий рік не можу на неї повернутися. І для повернення на службу у таких як я, є один шлях – через  проведення конкурсів на відповідні посади, в тому числі і начальників управлінь, проте Житомирська облдержадміністрація їх не проводить з 2005 року. Наголошую, я не йду працювати вчителем, лікарем чи прокурором, бо мене просто не приймуть – освіта не та. Водночас державним управлінням у нас займається хто завгодно: і вчителі, і прокурори, і лікарі, і агрономи… Тому і результати такі. Тому своїм судовим позовом, я хочу відкрити шлях на державну службу свіжим силам, які зможуть витягнути нашу державу з тієї багнюки, в яку її завели черненки-сюравчики-осницькі та інші. Бо рішення суду стане прецедентом, який можуть використовувати тисячі моїх колег для повернення до своєї основної роботи – державної служби.
То ж, користуючись нагодою, запрошую колег-журналістів, які хочуть більш детально ознайомитися з деталями мого позову до губернатора, відвідати засідання Житомирського адміністративного суду 20 березня о 15-ій годині за адресою: Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23.
Мій контактний телефон: (097) 35-05-205
Автор: «За Житомир!» http://zazhitomir.info
Руслан Мороз | 12 Марта 2009 | Просмотров: 7848
Редакция "ЖЖ инфо" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 11
Вовк
1 Wolf (Вовк)   • 14:03:05, 12 Марта 2009 [Материал]

Черненко - це ходячий анекдот, а не віце-губернатор. І підібрав навколо себе команду невігласів - Сюравчик, Осницька, Врублевський, Власенко - та ще "команда" - з "гвардії Синявської"
юка
2 Юрий Олексійович (юка)   • 20:46:46, 12 Марта 2009 [Материал]

Уймись, "политолог, магистр,письменник, журналіст" - одним словом мразь! Ти що народився магістром державного управління? А нормальна освіта у тебе є? Синявській по цей день дякують всі, хто знали "це видатне" горе управлінця. Сиди і не рипайся, чмо!
Svoboda
3 Виктор Свобода (Svoboda)   • 21:49:08, 12 Марта 2009 [Материал]

"Не рой другому яму", "На безрыбье (безработице) и сам раком станешь". Борьба за должность, борьба пауков в банке. Уровень сплетен. Мне эти пауки, которые в областной банке, тоже здорово кровь попортили, а об Иваницким пару минут назад один адвокат тоже рассказывал разное, но я не пишу, чтоб к ним в банку не упасть.
Svoboda
4 Виктор Свобода (Svoboda)   • 21:55:16, 12 Марта 2009 [Материал]

Пардон, об Ивановском, чуть героя не обидел...
Вовк
5 Wolf (Вовк)   • 12:19:55, 13 Марта 2009 [Материал]

Честно говоря, о Викторе Свободе думал лучше.
Между прочим, в 2005 году мы все поприжимали уши перед этой "помаранчевой" сволочью и "народным" президентом. А Ивановский прямо и открыто воевал с ней. Даже за это мужество он достоин уважения. Не говоря уж об его интеллектуальном уровне.
Тем более, что он воюет с властью, а мы только языки чешем и то под псевдонимами - "герои", мать вашу...
юка
6 Юрий Олексійович (юка)   • 14:09:04, 13 Марта 2009 [Материал]

"не говоря уже об интеллектуальном уровне" Ниже некуда - там уже городская канализация! Нашли "интеллектуала" - даже фамилию писать не хочу, что бы быстрее забыли.
Svoboda
7 Виктор Свобода (Svoboda)   • 10:45:30, 14 Марта 2009 [Материал]

1-му: Черненко не так прост и безобиден, при Сталине его расстреляли бы, но не как главного, а как члена банды оборотней. Не зря главари поставили его, бывшего прокурора, курировать прессу, вот он её и прокуривает.
Wolf : я одним из первых оранжевые ленточки на авто прицепил, когда по норам все прятались; на оранжевом митинге возле ОДА прорвался на трибуну к микрофону-так оран-е звук выключили; дети моего евангельского хора в мороз и снегопад выступили в поддержку реформ. Мы, наивные, ещё не знали, что это у корыта всем места не хватает- что оранжевые, что неоранжевые- это всё те же выродки всё той же системы, управляемой "конторой", подавятся в борьбе за свои кресла. А сделать надо так, чтоб кресел вообще не стало. Какое может быть "управлиння прессой"? Вы что, смеётесь? Понятие "сволочь"- как хамелеон, то красное, то голубое, то помаранчевое и прочее. Систему власти надо менять. Т.н. парламент и президентство ликвидировать как институты, провести ликвидации на местах и сформировать институт народных комитетов... Это совсем не то, что предлагает Литвин для спасения агонизирующей системы "сволочь". Так что, Волк, ты не прав. И доживёшь ещё до совершенно иной государственной системы, без оранжевых, но и без "конъюнктурных управлинцев". Тебя ж никто не отстреливает, как меня уже много лет. А против Ивановского как личности я ничего не имею, пусть бы поработал бесплатно в газете "Свобода", как я, в минус 1 тыс. гривен в неделю. Патриоты, мать вашу...
woland
8 WolanD (woland)   • 21:33:26, 15 Марта 2009 [Материал]

який безсоромний кар'єризм. обласна влада все змінюється, але залишається "мраззю" та "злочинцями", бо свого часу дала копняка Магістру і Пупу землі. Цікаво, а от якби його таки взяли в омріяне крісло, то працював би на імідж цих же обласних керівників?

Quote (Івановський)
Я не хочу обтяжувати читачів цитатами із законодавства та нормативно-правових актів, що регламентують державну службу, оскільки у всіх нюансах їм розібратися буде важко

о-о, ну куда вже нам, тупим і неосвіченим рядовим вчителям і смертним писакам, а також темним напівграмотним читачам Журналу Житомира розібратись у премудростях закону, розуміти який дано лише високочолим Магістарм та науковцям.
Від презирства до інших аж розпирає.

Quote (Івановський)
Чомусь я, магістр саме державного управління, який має чудові показники в роботі, вже четвертий рік не можу на неї повернутися.

:-)))) Нагадує анекдот: "мама, мама а чо мене всі волосатіком обзивають - Боже, наша собака заговорила".
Не можете знайти роботу? - дик на базар йдіть. Ну і у пана Віктора на волонтерських засадах попишіть.

А контактні телефони в статті якось на деешеву рекламку змахують :-)))

Вовк
9 Wolf (Вовк)   • 11:24:42, 20 Марта 2009 [Материал]

Ставлю пляшку пива - що Забела до суду не заявиться!
OldPoliceman
10 Руслан Мороз (OldPoliceman)   • 12:22:12, 24 Марта 2009 [Материал]

Вы будете жутко смеяться, но не явился судья !!! Говорит, что он заболел...
1-10 11-11