Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Віталіна Коваль

Чи народжують житомирянки за світовими стандартами акушерства?

Автор: , 04.03.2013, 14:11:54
Автор Віталіна Коваль

Віталіна Коваль

все статьи автора

     З жахом пригадую народження своєї першої дитини. Це був 2005 рік і в той час вже багато говорили про новітні підходи до акушерства в Україні. Приїхавши до пологового відділення №1, ми зясували що в даний  час там ремонт. Тимчасово всіх породілей  приймали у відділенні патології вагітних, яке нагадувало тюрму.

   Вільні місця були тільки на коридорі, тому мене поклали на якусь брудну кушетку. Сама пологова зала була напівосвітлена, сіра та  незатишна. Але найстрашнішою виявилася кімната, куди мене відвезли після пологів.

    У малесенькій кімнатці з температурою повітря 28 градусів тепла, водночас перебувало три породіллі з немовлятами. Діти плакали по черзі.  В однієї жінки були складні пологи, тому немовля  забирали від неї. Через кожні дві години привозили на годування. Заснути та відпочити було не  можливо. Спілкування з родичами відбувалося через загратоване вікно.

Єдиним позитивним моментом було те, що нас виписали на третій день після пологів. « Ну ви ж це… приїжджайте знову» - сказала медсестра на прощання.

«У такому відділенні можна взагалі дітей перехотіти – подумала  я. – Але відповіла, що  приїду через 5 років. - Чого через п’ять? Через два приходьте, – бовкнула медсестра в   таку хвилину, коли слова збуваються.  Тому через два роки я приїхала народжувати другу дитину, вже до відремонтованого  пологового відділення.

  Там дійсно було гарно, світло, але  дуже холодно - 14 жовтня ще не працювало  опалення. Була навіть ванна для того, аби отримати релакс, але судячи з її  нового вигляду виникали сумніви, що хтось скористався таким методом зняття больових відчуттів.

На всякий випадок я запитала, чи можна  прийняти ванну, але гарячої води теж не виявилося.

    Новітніх підходів до акушерської справи в Житомирі у  2007 р. я так і не помітила. Хіба що разів десять  лікар  перепитав,  де  ж мій чоловік. Я думаю лікарям це взагалі потрібно для паперів, мовляв от – така ми прогресивна лікарня, партнерських пологів аж 100% . Коли ж я заявила, що не хочу народжувати на типовому кріслі, сказали «Давай без фокусів.»

На цьому світові стандарти акушерства вичерпалися.

   Платних комфортних  кімнат, про які було стільки чуток, вже не було вільних. Тому мені дісталася звичайна , не відремонтована кімната у якій навіть не було умивальника. Єдиним позитивним моментом було знову те, що нас виписали на третій день. І що ви думаєте?  Ота капосна медсестра, яку я добре запам’ятала була якраз на чергуванні.  «Коли знов до нас?» - запитала мене, але я поглянула на неї таким багатозначним поглядом, що вона прикусила язика.

Окремо про гроші. «Ми замовили лікаря наперед, тому і після пологів розрахувались згідно з прийнятими за цю послугу на той час тарифами. Мені здається, така практика значно додає жінці впевненості.»  Форум «Жінки –Онлайн» ( Пологи в Житомирі)

   Всі лікарі – акушери у м. Житомирі без винятку беруть гроші за пологи. Сума попередніх домовленостей становить від 100 – 200$. Кімната з комфортними умовами перебування офіційно від 500 грн і більше. Часто доводиться платити ще й медперсоналу.

   «Для кожної жінки народження її дитини - це незабутній момент. А от для мене це момент поєднання два в одному: і щастя, і смуток. Смуток, коли згадую про відношення лікарів не тільки до мене, а й до інших молодих мам. Не секрет, що більша увага приділялася тим , хто платив гроші і домовлявся з лікарем , щоб той приймав роди.   

    Особливо мене вразило, коли після самого народження дитини (я ще лежала в родзалі) мене запитували чи є хтось із рідних, бо треба заплатити лікарю і медсестрам, і навіть тій, хто там прибирала. Це було вночі. Мені навіть принесли мою сумочку , де був мобільний телефон, щоб я рідним передзвонила. Це було так дико !» - Форум «Жінки –Онлайн» (пологи в Житомирі)

  До речі,  при пологах цієї жінки з вини медперсоналу та застосуванням акушерських щипців, які на сьогодні не використовують у світовій практиці, дитині нанесли сильну черепно - мозкову травму, що спричинила ДЦП.

    «Мало того, що мене лаяли нецензурною та різною підзаборною лексикою. Намагалися спричинити як можна більше фізичного болю, обзивали нецензурними  виразами. Взагалі, я теж дуже дивувалась цьому і не думала, що такі лікарі в Україні є. І це все ще квіточки порівняно з тим, що переживали в тому ж пологовому будинку дівчата, що народжували, не маючи штампу в паспорті. Там до матів і різної похабщини, додавались іще й звинувачення у б...., розпусті.... і ще в такому, що соромно навіть почути, не те що написати. » Форум «Жінки –Онлайн» (пологи в Ніжині)

    На днях я особисто побувала у Житомирському перинатальному центрі, аби поспілкуватися з головним лікарем. Відгуки про пологи в  даному центрі загалом кращі, але мабуть є жінки, які також залишились  невдоволені.

   Запитала головного лікаря, як він ставиться до факту, що жінкам доводиться платити гроші за пологи. Каже, якщо жінка хоче подякувати лікарю, їй ніхто не може перечити . Тим більше, зауважив Юрій Рувімович Вайсберг , жінки зараз отримують вагому грошову допомогу при народженні дитини, тому не дуже збідніють коли подякують лікарю.

    Але я все одно переконана, що дане явище має зникнути з пологових будинків України. Жінка народжує, дає життя новій людині, дарує державі нового громадянина – чому вона повинна ще й при цьому сплачувати гроші  всім навколо.  

Не існує більш вагомого пріоритету в Україні як збереження материнства.   Є жіноче здоровя – є материнство – є нація.  Обстеження та медичне обслуговування жінок, вагітних та породілей  має бути безкоштовним та якісним, загальнодоступним врешті. Неприпустимо займатися здирництвом з  жінок, які  наважилися народити. В Україні.

    Ми не можемо змусити жінку народжувати – вона сама вибирає власні пріоритети. Це її повноцінне право. Але забезпечити жінку, яка хоче  бути матір’ю,  яка вже пізнала материнство всіма  необхідними  умовами  для перебігу успішної вагітності та пологів  - це пріоритетне  завдання держави.

    Україна ще дуже далеко від світових стандартів акушерства, бо смертність новонароджених та матерів у нас одна з найбільших  в Європі. Ті послуги та обладнання, які є приміром в Житомирському  перинатальному  центрі, мають лише одиничні пологові відділення.

Та й судячи з відвертих зізнань жінок, багатьом лікарям - акушерам ще є чого повчитися.

http://www.zhinka-online.com.ua
Віталіна Коваль | 04.03.2013 | Переглядів: 6136 | народження дитини, пологи, жінки
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 11
KAPJICOH
1 Andrey (KAPJICOH)   • 16:37:57, 06.03.2013 [Материал]

Дважды был с женой при родах в Богунском роддоме. Все было отлично.

" Всі лікарі – акушери у м. Житомирі без винятку беруть гроші за пологи. Сума попередніх домовленостей становить від 100 – 200$."
Ни разу не договаривался и ни разу не просили акушерки денег. Приезжали оба раза просто ночью на такси и нас приняли.
Termytos
3 Ярослав (Termytos)   • 09:21:02, 07.03.2013 [Материал]

"Ни разу не договаривался и ни разу не просили акушерки денег"
"Сума попередніх домовленостей становить від 100 – 200$." - просто завжди знайдуться хитрови..зроблені, типу віталіни, і ще 95%, які самі шукають, з ким би "домовитись", так, на всякий випадок, а раптом, справа ж серйозна. Ну а лікарі до хорошого швидко звикають, і деякі, що послабше, без підмазки вже працювати не особливо хочуть.
Ну і модна фішка, ці 95% потім кричать на форумах і кухнях, яка фігова держава, у всьому винна влада і т.п.
Vitalina
4 Vitalina (Vitalina)   • 14:16:22, 07.03.2013 [Материал]

Просто завжди знайдуться хитрови...зроблені, типу ярослав, і ще 95%, які будуть стверджувати, що вони вперше!!! чують про благодійні внески в лікарнях та поліклініках... звичайно ж, одні пацієнти в цьому винні: просто на колінах благають лікарів взяти гроші...
В моєї мами було п'ять хірургічних операцій - і я можу багато розповісти про те, скільки обходяться послуги анестезіолога приміром. Вони самі підходять і кажуть: "Зі мною можна розрахуватися зараз".
До речі, з лікарем я попередньо не домовлялася - тому й мала доволі скромні умови перебування в пологовому будинку. Якби жінки були впевнені у тому, що до них поставляться уважно та добре під час пологів, вони б не шукали знайомств попередньо. Але страх за своє життя і життя дитини змушує йти на такі кроки
Termytos
5 Ярослав (Termytos)   • 16:42:21, 07.03.2013 [Материал]

Vitalina, в тому то і справа, що чув 100500 раз, від вас і ще 95%, але от відчути на собі щось не пощастило, можливо я щось не так роблю? Звичайно, вину лікарів не заперечую, але поки є люди, які щоб банально сходити до терапевта, як закон, несуть 50-ку, ситуація не виправиться ніколи.
KAPJICOH
6 Andrey (KAPJICOH)   • 18:29:06, 07.03.2013 [Материал]

Когда попросят денег требуйте чеки и расписки. ;)
margocha
8 Margarita (margocha)   • 14:55:02, 12.03.2013 [Материал]

Я не уявляю, як могло так поталанити, що не вимагали грошей!!!Домовлявся, не домовлявся - плати.Складається враження, що лікарі, медсестри, акушерки і, навіть, санітарки виконують не свої професійні посадові обов*язки, за які отримують зарплату з бюджету (аце, між іншим, наші з вами гроші, які мисплачуємо у вигляді податків), а роблять так сказати "отдолжение", за яке обов*язково потрібно "отблагодарить", причому - негайно. Ще породіля та родичі не втигли прийти в себе після пологів, а вже давай, бо не терпиться. А раптом не розрахуєшся???!!! Ми народжували в пологовому відділенні №1 в листопаді.Роди приймала славнозвісна Данилюк Світлана Олексіївна з командою.Дитині невчасно перетиснули пуповину, відразу не закричав, проте лікар сказала, що все добре. Потім виявилося, що проте була гіпоксія. Ми ще не отямилися після пологів , а акушерка вже почала вимагати грошей, сказала лікарю потрібно дати 1000 грн, а двом акушерка- по 500.Далі за палату- 500 грн, лікарю-неонатологу-200, потрошку -санітаркам(треба сказати- не вимагали, але хотіли), обовязково - благодійний внесок хоч би 20 грн, миючі, або гроші на них, при виписці- "могорич"- медсестрі, яка відкрутила пуповину, та яка виписує, та 2 "могоричі" на кожен медичний пост , бо "вони з нами неділяться" (висловлювання санітарки).От і рахуйте . А ви говорите можна без грошей. Без грошей - ніяк....
Vitalina
9 Vitalina (Vitalina)   • 21:40:15, 12.03.2013 [Материал]

ви іще не знаєте, як наживаються на пацієнтах, що оперуються. Пишуть людині довжелезний список із ліками, які треба купити. З цих медикаментів невелику частину беруть на операцію, решту несуть назад, здають до аптеки.
Lenocka_v
11 Елена (Lenocka_v)   • 10:56:56, 01.04.2013 [Материал]

очень просто. я вот читаю ваш пост и удивляюсь. какие могарычи? я вообще о таком не слышала. никто не требовал. за палату заплатила перед выпиской. единственный "могарыч"-бутылка шампанского и коробка конфет медсестре, которая ребенка одевала. ВСЕ! и то, об этом мне невестка сказала, которая рожала там же. а так я бы и не знала.
Лапуля
2 Бриджит Джонс (Лапуля)   • 22:46:36, 06.03.2013 [Материал]

В 1 городской деньги берут за все, начиная с благодийных внескив, огромных списков моющих средств, бумаги и прочей ерунды. Медперсонал без денег тоже работать не горят желанием, ну все уже так привыкли что всем дай раздай в кармашек, что уже воспринимают это нормально. Спрашивается нафига им зарплата, имея от пациентов подаяние немалое каждый день
Lenocka_v
7 Елена (Lenocka_v)   • 09:09:50, 08.03.2013 [Материал]

Рожала в первом роддоме в начале 2012 года. с врачом не договаривалась, шла к дежурному. врач молодой, но очень грамотный специалист. зашли в родзал, у меня сразу давление скакнуло вверх, как все забегали, запереживали, успокаивали, солнышко, зайка... так приятно было. родзал большой, со всякими приспособлениями разными, чисто и светло. врач заходил каждый час, или когда я мужа просила его позвать. акушерка чаще, а последних 3 часа вообще не выходила. сколько терпения у этой женщины, я удивлялась потом. уговаривала меня как дочку свою. рассказывала всякие истории, отвлекала от боли как могла. после родов врач еще и шутил, чтоб стресс нам с мужем снять)) и это все при том, что никто ни на какие вознаграждения не намекал. у меня ЛК, поэтому никаких благ. внескив я не платила, никаких моющих, все лекарства мне и дочке бесплатно. единственное, о чем жалею, что палату взяла за 500 грн., можно было и подешевле взять. и персоналу тоже ничего не платила, возможно это входит в стоимость палаты, я не знаю. в общем, ничего плохого сказать не могу, если бы не адская боль, без которой не обходятся ни одни роды, то впечатления были бы самые радужные))
TumBaUmba
10 TumBaUmba (TumBaUmba)   • 10:53:41, 13.03.2013 [Материал]

А я рожала на Богунии, ни с кем ни договаривалась. Приехав ночью в течении получаса меня определили в род.палату...Хочу заметить, что никому перед родами не платила, и отношение персонала меня приятно удивило...Я выбрала обычную палату, потому что понимала, что на долго в родилке не задержусь (за 3ч родила). Считаю, что договорные роды - не всегда оправданы. После родов у меня самой возникло желание сделать приятное персоналу отделения, которое очень заботливо отнеслось ко мне и ребёнку. Что касается денег, то никто из персонала даже не намекал на плату и тем более не оглашал суммы. А благотворительный взнос и правда уже на следующий день просили сдать (20грн.). Так что если и есть случаи нахальства персонала, то это далеко не у всех.