Живой Журнал
ЖЖ инфо » Статьи » Наш город
 

У житомирському медіапросторі бракує гендерного балансу

Автор: Світлана Прокоф'єва, 16 Мая 2019, 13:47:15 У житомирському медіапросторі бракує гендерного балансу
Фахівці ГО “Центр Суспільних Комунікацій”, Житомирського РВ АМУ та сайту 0412.ua у рамках GENDER MONTH з 11 квітня по 11 травня провели моніторинг житомирських ЗМІ на предмет гендерної рівності.

Праналізовано матеріали трьох газет – “Житомирщина”, “Субота”, “Эхо” та  8 он-лайн видань: сайт Житомирської міської ради, “Перший Житомирський”, “Спортивний Житомир”, “Житомир.info”, “Житомир.today”, “Житомир.life”, “Журнал Житомира”, “Рупор Житомира”.

Всього промоніторено 2306 журналістських матеріалів, серед яких у друкованих виданнях – 212 та 2094 – в он-лайн медіа, проаналізовано зміст 106 білбордів та сітілайтів.
 

Аналіз здійснювався за такими критеріями:

  • кількість фото чоловіків та жінок на сторінках газет або у новинах на сайтах;
  • кількість чоловіків та жінок, які є героями публікацій;
  • кількість експертів різних статей у новинах.

Дослідження матеріалів друкованих ЗМІ свідчить про те, що жінки на 15% менше представлені як героїні журналістських матеріалів, ніж чоловіки, в якості експерток – у півтори рази. На фото ж жінки постають частіше від чоловіків: 59% та 41% відповідно.
 

“Жінки як експертки, виступали найчастіше у матеріалах про культурні події та мистецтва. У ЗМІ Житомира експертки частіше з’являються в коментуванні соціальних тем, освітянських та культурних питань. Жінки-героїні найменш були представлені в публікація на політичну тематику, матеріалах, пов’язаних із економікою та підприємництвом”, – зазначила Світлана Прокоф'єва, консультант з комунікацій АМУ у Житомирській області.


Героями он-лайн видань виступають жінки – 11%, чоловіки – 14%, нейтральні публікації – 73 %, спільно жінка і чоловік – 2%. На коментарі експерток припадає 34%  від загальної кількості коментарів, експерти-чоловіки присутні в онлайн-ЗМІ рідше – 20%. На фото до журналістських матеріалів зображені жінки – 18%, чоловіки – 9%, нейтральні фото – 55%, поряд жінки і чоловіки – 18%.

Дослідження показують не лише “гендерний портрет” медіа, а й “портрет міста” в цілому. Зважаючи на ці показники можна визначити у яких сферах бракує рівності.
 

“Журналіст не завжди може впливати на саму новину, обирати героя, оскільки він висвітлює лише подію, але коментаторів та експертів зазвичай обирає сам. Зважаючи на дані дослідження, чоловіки найбільше коментують політику, події, кримінал, у економіці та культурі більшість коментарів є нейтральними, тобто вони належать певним службам, управлінням, а експертки - в меншості. Варто ламати стереотипи”, – зауважила керівниця інформаційного напрямку Центру суспільних комунікацій Аліна Гаркава.


50% проаналізованих бордів мають "обличчя" люди або тварини. Зображені у рекламі  дівчата, хлопці, родини, є політика.
 

“На жаль, маємо і таку рекламу, де взуття для всієї родини у Житомирі носять лише чоловіки, як і лише хлопці займаються монтажем. Геморой на житомирських бордах - теж виключно чоловіча проблема”, - сказала експертка.

Автор: Світлана Прокоф'єва
Наш город | 16 Мая 2019 | Просмотров: 1455 | гендерна рівність, женщины, мужчины
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему: