Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто

Моя книгарня в Житомирі - «Книгоманія»

Автор: Игорь Шурпан, 10.11.2009, 10:44:34
Книгомания ЖитомирНа ганку зійшлися дві пари відбитків ніг. Жовті та помаранчеві. Як видно з відбитків «сюда не зарастёт народная тропа...», тому що саме в цій триповерховій червоній будівлі, у самісінькому серці славного міста Житомира, розташувалась сучасна книгарня «Книгоманія».

На початку своєї історії це був «ще один книжковий магазин», який мало чим вирізнявся від подібних торгових закладів. Але за два роки невеличкий відділ розрісся на два поверхи і перетворився на провідний міський центр інтелектуального дозвілля. Театр починається з вішалки... А книгарня? З чого починається книгарня?

Напевне з чогось такого, що неодмінно піднімає настрій. Саме тому сходи, що ведуть до «Книгоманії», було перетворено у відкриту галерею молодіжного мистецтва «Сходи». Перший проліт галереї присвячено малюнкам старших груп житомирських дитсадків. Тематика робіт оновлюється кожен рік, а автори робіт запрошуються разом з батьками на щотижневі презентації-знайомства із книгарнею. Авжеж, жоден автор не залишається без належної уваги і подарунка від «Книгоманії».

Другий розділ галереї, фото-історичний, веде до букіністичного відділу де перетворюється в експозицію агітаційного плакату. «БУКІНІСТЪ» - відносно нове надбання «Книгоманії». Все розпочалося з невеличкої полиці, а віднедавна - це самостійний відділ, що займає половину другого поверху торговельного центру. І як будь-яке новоутворення, цей відділ перебуває у стадії формування. Але вже зараз це одне з найулюбленіших місць житомирян, де можна придбати пам’ятні з дитинства книжки за доступними цінами. І не тільки книги: тут можна відшукати номери улюблених журналів, газет, навіть - грамплатівки, листівки, значки, марки!

Але залишимо це затишне місце, і, переглянувши світлини житомирських міських краєвидів (люб´язно наданих міським клубом фотографів «Фотосфера» та  користувачами сайту «Интересный Житомир»), опинимося на третьому поверсі. Саме тут, зручно та комфортно разом із чайно-кавовим салоном «Кавоманія», улаштувалася книгарня №1 міста Житомира - «Книгоманія»!

Зал дитячої літератури - це цілий непізнаний всесвіт! Ось привітний паровозик, посміхаючись привіз малятам два вагончики розмальовок. А ось повна ракета книжок з планети Неймовірних Пригод. Поруч - гора книжечок для зовсім маленьких книгоманів. Саме біля цієї споруди, в улюбленому кріслі, любить зустрічати відвідувачів «Книгоманії» кицька Букля. Вона - Хазяйка і Хранителька магазину, а також за сумісництвом - живий трикольоровий талісман книгарні. У вільний від сну час вона полюбляє спостерігати за акваріумом, полювати за ногами відвідувачів та бавитись саморобними дитячими книжечками, що звисають до долу зі стелі. Новинка дитячого залу - відділ розвиваючої іграшки «Ігрум» - з’явився зовсім недавно і користується неабияким попитом у батьків і дітей. Тут і кубики Нікітіних та Зайцева, і набори для дитячої творчості, і різноманітні головоломки...

Що ж стосується зали дорослої літератури, то тут все логічно і інтуїтивно зрозуміло: книжки класифіковано за літературними жанрами та напрямками. А якщо у книгоманів виникають труднощі з пошуком книги, то тут на допомогу прийдуть продавці-консультанти, у розпорядженні яких електронна база книжкового магазину, знання асортименту магазину, власна ерудиція, чарівні посмішки та вміння підібрати саме НЕОБХІДНУ книжку.

Але по справжньому затишно-родинної атмосфери книгарні надає чайно-кавовий салон «Кавоманія». Завдяки кавоманам в книгарні з’явилися раритетні друкарська машинка «МОСКВА», електронна рахівниця «MONROE», гасова лампа та багато інших, не менш цікавих, «атмосферних» речей. Приміщення салону є продовженням художньої галереї книгарні і місцем, де презентуються роботи молодих митців та обговорюються новинки книжкового ринку. Саме тут, по понеділках проводить свої засідання жіночий клуб «Крапля», по п´ятницях - молодь збирається на психологічну гру-тренінг «Мафія, а по суботах зустрічаються члени клубу любителів фотографії «Фотосфера» та проводить бесіди з історії християнства ієрей УПЦ (КП) Андрій.

Цього року на базі книгарні проводився перший в Житомирі фестиваль молодіжного слему, регулярні бліц-турніри з шахів, ігрові квести. На черзі - відкриття клубу шанувальників аніме. Ще однією приємною несподіванкою стало відкриття Wi-Fi зони підвищеного комфорту! Відтепер є практично все для гарного відпочинку: цікаві книжки, смачна кава, запашний чай, приємна музика, спілкування за інтересами та Інтернет для роботи і розваг.

Таким чином, потрапивши до книгарні можна провести тут цілий день, а інколи й ніч. Під настрій і власне бажання до книгарні запрошуються місцеві DJ, проводяться безкоштовні покази некомерційного кіно, презентуються мистецькі інсталяції та інші не менш цікаві заходи. В такі дні книгарня відкрита для всіх бажаючих до самого ранку...

Що ще можна розповісти про це незвичайне місце, де сама атмосфера здатна підняти настрій? Тільки одне: книгарня знаходиться у центрі, налаштована на позитив.

Адреса: м. Житомир, вул. Московська, 24Б
Автор: Игорь Шурпан, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто | 10.11.2009 | Переглядів: 15208 | магазины, книги, Житомир, Книгомания

Читайте також на цю тему:

Коментарів: 0