Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто

Презентація «Енциклопедії Житомира»

Автор: Татевік Сукіасян, газета Інтерес, 18.09.2009, 17:57:22
Минулого четверга відбулася презентація ІІ тому книги першої «Енциклопедії Житомира», присвяченого пам’яткам міста.Економічні труднощі, інфляція і криза “посприяли” тому, що енциклопедія готувалася до друку близько двох з половиною років, а проект зародився десять років тому. Публікація такого видання тиражем 1 тис. примірників значима не лише для колективу авторів на чолі з Георгієм Павловичем Мокрицьким, а й для всіх житомирян.

В книзі читач отримає докладну інформацію про всі виявлені на сьогодні пам’ятники археології, історії та культури й монументального мистецтва. Статті проілюстровані 536 оригінальними фотознімками, малюнками та схемами.

Енциклопедія забезпечена іменними, географічними та топонімічними покажчиками. В ній розповідається про Старий Житомир, якого нині не впізнати. Наприклад, у нашому місті існували чотири ярмарки: Житній, Сінний (найбільший), а також на Мальованці та на Путятинській площі.

На репрезентації зібралися разом усі засновники книги, ті, хто їм допомагав, а також шанувальники, які вже знайомі з І томом енциклопедії. Пан Мокрицький у своєму привітальному слові подякував усім добрим людям, які зробили внесок у створення такої праці: Людмилі Бондарчук, Руслану Кондратюку, Миколі Бондару, Сергію Мічковському, Володимиру Безносюку, Ігорю Рафальському та іншим. Кошти на поліграфію виділила міська рада.

Також на репрезентації було повідомлено про намір випуску другої книги ІІ тому «Енциклопедії Житомира». Зазираючи наперед, відмітимо, що друга книга включатиме адреси споруд (навіть тих, яких уже не існує) та біографії постатей, життя яких пов’язано з Житомиром. У базі даних уже готові матеріали про 2200 осіб. Загалом планується написати біографії 2400-2500 персон. Обидві книги ІІ тому «Енциклопедії Житомира» матимуть загалом обсяг до 1300 сторінок, вміщуватимуть близько 3 тис. статей та приблизно 1,5 тис. ілюстрацій.

На презентації з гордістю визнали, що Житомир – це перше місто, яке має подібні видання. Нагадаємо, що І том «Вулиці Житомира» вийшов у 2007 р. та понині має великий інтерес з боку читача. На виставці-продажу в м. Києві він користувався немалим попитом. Всі сподіваються, що і ІІ том матиме і перебільшить успіх попередньої книги.

Автор: Татевік Сукіасян, газета Інтерес, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто | 18.09.2009 | Переглядів: 5320 | Житомир, книги

Читайте також на цю тему:

Коментарів: 1
koval
1 Игорь (koval)   • 12:21:29, 15.10.2009 [Материал]

цікаво, яка вартість книги і де її можна придбати?