Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Магазины секонд хенд в Житомире. Плюсы и минусы

Автор: Нестор Правдин, газета Місто, 12.08.2010, 11:48:19
Криза примусила житомирян подружитися з «беушними» речами: як підприємців, так і споживачів

Second-hand - кількість магазинів із такою назвою з початком кризи неабияк збільшилась у Житомирі. До того ж, після заборони Урядом казино приміщення з гральними автоматами замінили здебільшого на торгові площі з одягом, що був у використанні.

А якого ґатунку ваш "секонд"?

Ті, хто й до кризи користувався послугами таких магазинів, переконані, що не завжди речі, що там продають,  були у використанні: у "секондах" можна знайти цілком нові, а головне - фірмові речі з Європи.

- Треба вміти шукати речі у "сімейних магазинах", - так ласкаво називає Ірина, шанувальниця подібних шопів, свої улюблені магазинчики. Ці точки продажу вона нізащо не проміняє на дорогущі магазини: за її переконанням, тільки "одяг із Європи" виділить із сірого натовпу міста, допоможе уникнути "інкубаторства" у нічному клубі і, взагалі, здатен на багато чарівних речей, на які не спроможний одяг із ринку чи магазину з гучною назвою.

У її думках є й раціональне зерно. Речі із "секонду" мають свою класифікацію, не помилившись у якій, можна уникнути і негативної енергетики, і самообману:
  • STOCK - абсолютно новий одяг чи взуття;
  • LUX, EXTRA - одяг із мінімальним відсотком носіння (майже новий);
  • І категорія - цілий, чистий, із малим відсотком носіння одяг;
  • ІІ категорія - часто трапляються речі, не придатні для продажу;
  • ІІІ категорія - ганчір'я.

Чи безпечно?

Потреба у відвідуванні "секондів" викликана кількома факторами, серед яких - нестача грошей, стандартна потреба жінки часто змінювати гардероб, шопоманія (бажання будь-що здійснити покупку). Відвідання магазину секонд-хенд, урешті-решт, може вирішити багато проблем сучасної середньостатистичної житомирської сім'ї.

Тільки дуже гидливі думають не про економію, а про енергетику, яку містять у собі речі. Та й ті, врешті, замислившись про товщину гаманця, забобонно повірять, що, замочивши куплену в "секонді" річ у сольовому розчині, можна позбавити її негативної енергії. А якщо її ще й прокип'ятити, буде взагалі як нова. Речі із "секонду" слід ретельно обробити. Це можна зробити, звернувшись у міські хімчистки.

Боязнь за гігієнічність визначається за принципом "вірю-не вірю", адже все залежить від порядності продавця.

- Товари секонд-хенд перевіряють ще на митниці, коли їх ввозять в Україну. Коли ці товари перетинають кордон, вони піддаються дезинфекції і, наприклад, Львівська обласна СЕС видає висновок, що продукція безпечна для використання. Таким чином, на Житомирщину секонд-хенд потрапляє вже з відповідними довідками, а тому можна бути впевненим у його безпечності, - повідомили мені в обласній СЕС.

Покупець речей б/к - безправний?

Реалізатори стверджують, що одяг, який був у використанні, - не гуманітарна допомога, а повноцінний товар, на якому робить бізнес уся Європа. Усі товари секонд-хенд, імпортовані з-за кордону, проходять двоетапну санітарну обробку. Спочатку речі піддаються впливу спеціальних хімічних складів, а потім проходять високотемпературну обробку парою, крім того, під час ввезення на митницю відбувається фумігація упаковки.

Однак у минулому році Головне управління захисту прав споживачів зафіксувало на 15% більше порушень реалізації продукції порівняно з аналогічним періодом 2008 року.

- На магазини секонд-хенд скарги поодинокі і стосуються хіба що якості обслуговування, а не якості самої продукції, - повідомили в обласному управлінні у справах захисту прав споживачів.- Стосовно непродовольчих товарів, що перебували у використанні та були реалізовані через роздрібні комісійні торговельні підприємства, згідно з чинним законодавством вимоги споживача задовольняються за згодою продавця. Тобто на товари, що були у використанні, продавець має право сам визначати гарантійний період або зовсім його не визначати, а споживач - вирішувати, буде він купувати цей товар чи ні.

Оскільки товари секонд-хенд закуповуються на вагу, на них встановлюється довільна ціна, і договором обумовлено, що реалізатор не несе відповідальності за якість, адже здебільшого магазини попереджають, що товар поверненню та обміну не підлягає. Тому дуже важко і майже неможливо висунути претензії щодо якості.

Із початком кризи стало легше продавати товари, що були у використанні. У спеціалізованих торгових точках кажуть, що останнім часом їхній продаж зріс щонайменше вдвічі порівняно із минулими роками. Лікарі насторожено натякають, що можливості проводити експертизу кожної одиниці товару немає, оскільки подібна експертиза невигідна з економічної точки зору - вона коштуватиме дорожче, аніж вартість усієї партії. Соціологи стверджують, що магазини секонд-хенд відвідує час від часу кожен четвертий житель України, і тільки 2% з них ніколи нічого не купує в цих шопах.

ФАКТ

Обробка в автоклаві чи дезинфекція ще не гарантують безпеки, адже існує також хімічна небезпека ношеного одягу.
Нестор Правдін

Автор: Нестор Правдин, газета Місто, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 12.08.2010 | Переглядів: 26890 | магазины, Житомир, торговля

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 0