Живой Журнал

Живой Журнал » Статьи » Пресс-релизы, Наш город, Украина » Павел Богацкий, газета Субота

В центре Житомира настоящее Гетто

Житомир улица ХлебнаяУвесь світ сколихнула новина про жахливу трагедію у нічному клубі «Хромая лошадь», що в російському місті Перм. Пожежа в клубі сталася в ніч на 5 грудня під час святкування 8-річчя клубу. Загоряння виникло через недотримання правил пожежної безпеки. Для більш ніж 150 людей, серед яких було двоє українців, це була остання дискотека в їхньому житті. Ще близько сотні в лікарні. Ледь не щодня приходить інформація, що хтось знову помер.

Нам дуже хочеться вірити, що подібна ситуація не повториться у центрі Житомира, а саме на вулиці Хлібна. Хоча зараз Хлібна справді схожа на «хромую лошадь».

СУМНІ СЦЕНАРІЇ І ЖОРСТОКА ПРАВДА

Підстави для таких сумних роздумів є. На Хлібній порушується все, що тільки можна порушити. Учасниками або співучасниками цього є торгівці, які розташували намети на цій вулиці. Ні, ми не проти розвитку бізнесу, надто у період фінансово-економічної кризи. Це добре, що люди працюють і заробляють якусь копійчину. Але коли така діяльність ставить під загрозу життя інших людей, треба керуватися тільки здоровим глуздом і хоча б на мить уявити наступне.

Не дай Бог, трапляється пожежа в одному із будинків на Хлібній. Як бути рятувальникам у такому випадку? Чекати, доки розсмокчуться безперервні затори на вулиці і вони все-таки доїдуть до потрібного місця? Але ж час на вагу золота. З однієї квартири, скажімо, вогонь швидко перенесеться до іншої. Ланцюгова реакція. І тоді пожежники рятуватимуть не тільки майно житомирян, а й їхні життя. Далі просто стає страшно, коли починаєш розмірковувати над розвитком подальших подій.

Власне й не треба нічого вигадувати.

-Якось моїй дружині стало погано. Серце прихопило, не молоді ж. Ми викликали «швидку». Уявіть, центр міста, а до нас медики їхали 30 хвилин. Я вже думав повбивати їх, як зайдуть у квартиру. Дружина ледь не померла у мене руках. Коли зайшли з «швидкої», я тільки відкрив рот, щоб сказати усе, що думаю про них, а вони: «У нас також немає слів. У вас такі затори, як у Києві». Дружину врятували, але ще б кілька хвилин, - робить паузу 73-річний Василь Федорович, який мешкає у будинку біля Житнього базару.

Пенсіонер обурюється, що не витримає, якщо знову доведеться дзвонити у станцію «швидкої» допомоги, яка через штучно повільний рух на вулиці, аж ніяк ШВИДКО не добереться. Про так званий комфорт проживання на цій вулиці годі й говорити. Ранесенько сюди сходяться продавці. А тут і гуркіт, і крики, і з'ясовування стосунків.

У ЦЕНТРІ ЖИТОМИРА - ГЕТТО

Окремо слід сказати про склади торгівців, які знаходяться у подвір'ї будинків на Хлібній. Коли не заходиш у двір, то й місто наче симпатичне. Тільки глянеш в той бік - зітхаєш. Всюди розкидане сміття. Складається враження, що опиняєшся в гетто.

Американці будують за шалені гроші декорації для зйомок фільмів про гетто, то краще б завітали б на подвір'я на Хлібній. Всюди розставлені вагони, будочки, багато з яких із дерев'яними дверима. А раз дерев'яні двері, то це вже не склади, хоча усі вони кимось дбайливо пронумеровані. Це, підкреслимо, грубе порушення пожежної безпеки. А якщо врахувати, що поблизу стоять купи картонних ящиків, які миттєво займаються, то… зробимо паузу як Василь Федорович.

А НА ЩО ДИВИТЬСЯ ВЛАДА?

Наша міська влада як ті три мавпи, які нічого не чують, нічого не бачать, нічого не кажуть. І це зовсім не жарт, а реалії, які щодня висять дамоклевим мечем над мешканцями по вул. Хлібній.

Скільки вам, чиновники, треба людських жертв, щоб розчистити Хлібну? Десятки, сотні, тисячі? Ви уже позагравали з місцевими минулого року, коли оголосили псевдовійну з продавцями на вулиці. Познімали на телекамери, влаштували рейди. Але ж ситуація не змінилася. Усе лишилося так, як є. Невже домовилися? Гроші і жадоба до влади просто затьмарює вам очі, і тоді ні про яких людей і їхні біди й думати не хочеться…

… але думати та нести відповідальність доведеться рано чи пізно. Нагадаємо, що у зв'язку з пожежею у «Хромій лошаді» федеральна влада Росії жорстко розкритикувала місцевих чиновників, халатність яких стала непрямою причиною загибелі відвідувачів клубу. На деяких з них завели кримінальні справи. То чого чекаємо?
Автор: Павел Богацкий, газета Субота
Наш город | 28 Декабря 2009 | Просмотров: 9159 | Житомир, рынки, торговля
Комментариев: 1
woland
1 Влад (woland)   • 20:57:26, 29 Декабря 2009 [Материал]

Це газета Субота мов сліпа мавпа. причому, свідомо сліпа.
Виконком за головування Тимофіївни вже тричі (!) приймав рішення про перенесення торгівлі з Хлібної на Домбровського чи новий майданчик біля Московської. Один раз перекривали повністю вулицю і не впускали торговців.
Закінчиться як з Московською - торгашам дадуть пінка під зад і реконструюють вулицю.

Читайте также на эту тему: