Водії приватного автотранспорту скаржаться на те, що інспектори ДАІ перешкоджають їм підбирати попутних пасажирів на виїзді з міста, посилаючись на знак «Зупинку заборонено». На маршрутки ця заборона чомусь не розповсюджується...В редакцію газети «Місто» надійшов лист від жителя села Сінгурі Житомирського району В.Д. Поліщука. Читач нашої газети обурюється, на його погляд, непрозорими та навіть дещо зухвалими діями екіпажів житомирського ДАІ, які ведуть патрулювання дорожньої ситуації в районі автобусної зупинки біля перехрестя вулиць Жуйка і В. Бердичівської. Автор просить кореспондентів «Міста» провести власне розслідування та з’ясувати, чи не порушують інспектори ДАІ законодавство України.
Подаємо текст отриманого редакцією листа без редакційних правок:
«Шановна редакція газети «Місто»!
Скажіть нам, будь ласка, чому в оці, буквально, 2-3 місяці стоять працівники ДАІ в районі музичної фабрики біля 1-ї міської лікарні, причому, ховаючись за маршрутними таксі, щоб їх ніхто не бачив? Так вони «пасуться» на цьому місці, бодай хто-небудь не став під тим непотрібним знаком, що вони поставили, і не взяв свого знайомого, що стоїть і чекає на трасі. А все тому, що маршрутники підвищили такі заоблачні ціни на проїзд, хоча 96% їх їздить на газу. При теперішній кризі для людей, особливо студентів, значно дешевше доїхати на попутному транспорті.
Чому цей знак не діє на маршрутне таксі? Ми знаємо, що «дарма» працівники ДАІ там не стоять - їм платять власники і водії маршрутних таксі. Що, їм (інспекторам ДАІ - прим. авт.) немає іншої роботи на трасі, де порушуються правила обгону, особливо у нашому селі Сінгурі.
І яке вони мають право ховатися, коли це категорично заборонено законом. Ми зняли це на відео і пошлемо у Київ кому слід, а також на телебачення. Це свого роду «корупція» і здирництво з боку ДАІ.
З повагою жителі села Сінгурі.
P.S. Їм що, немає на хліб чи збирають комусь на вибори?»
РИЗИКУЮТЬ ЯК ПАСАЖИРИ, ТАК І ВОДІЇ...Справді, бердичівський напрямок дуже популярний серед мешканців міста. Практично цілодобово на автобусній зупинці на вулиці Жуйка пасажири очікують на маршрутні таксі або автобуси, які, зауважимо, їздять кожні 5 хвилин. Разом з тим, значна частина громадян бажає швидше, дешевше і з комфортом дістатися до місця призначення, а отже, вже звичною стала картина, коли практично на перехресті вулиць Жуйка і В. Бердичівської пасажири намагаються зупинити приватний автотранспорт, який рухається у напрямку виїзду з міста.
Інколи бажання зупинити «попутку» спонукає найбільш нетерплячих осіб вибігати на проїжджу частину дороги і ледь не власним тілом зупиняти приватні авто. Разом з тим, саме у цьому місці, над головами тих, хто зупиняє попутне авто, розташовано знак «Зупинку заборонено»... Отож, з формальної точки зору, громадяни своїми діями спонукають водіїв до порушення правил дорожнього руху, через що і виникають непорозуміння з екіпажами ДПС. Але, з іншого боку, водієві приватного авто підбирати на дорозі попутного пасажира ніхто не забороняв. І це особистий вибір і ризик кожного - сідати до незнайомого водія у попутку чи брати у своє авто незнайомого пасажира. Скільки злочинів трапляється за подібних обставин кожен, мабуть, знає...
Бажаючи проаналізувати ситуацію з, на думку дописувача, дискримінацією інспекторами ДАІ водіїв приватного автотранспорту на користь автоперевізників, ми звернулися за коментарем як до керівника міського ВДАІ міста Житомир, так і до приватних автоперевізників, які здійснюють перевезення пасажирів у бердичівському напрямку. І отримали такі відповіді:
Олександр Кравченко, начальник ВДАІ міста Житомир:- Район перехрестя вулиць Жуйка та Великої Бердичівської є аварійно-небезпечною ділянкою дороги. Станом на сьогодні у цьому місці з початку року трапилося 4 наїзди на пішоходів. Зі зменшенням денної пори доби небезпека для пішоходів зростає. Так, лише у листопаді на відрізку вулиці Жуйка поблизу автобусної зупинки двоє пішоходів потрапили під колеса транспортних засобів. В одному з цих нещасних випадків пішохід загинув на місці пригоди.
Тепер щодо громадян, які зупиняють попутні автомобілі поруч з автобусною зупинкою. Особливо напруженим є період другої половини дня п’ятниці, коли студенти масово намагаються виїхати з міста, зокрема, і за допомогою так званого «автостопу». Вони виходять на проїжджу частину і зупиняють транспорт, не звертаючи увагу на те, що водії дуже часто навіть не можуть завчасно помітити громадян на дорозі, оскільки у тому районі час від часу виникають масові скупчення автомобілів та автобусів, які стають на зупинці. В таких умовах особи, які зупиняють попутне авто, ризикують стати жертвою наїзду.
Саме тому державтоінспекцією постійно проводяться відповідні профілактичні заходи з метою зменшення аварійності на цій ділянці дороги - на перехресті вулиць Жуйка та В. Бердичівської при ускладненні дорожньої обстановки працює регулювальник, а поблизу автобусної зупинки дотримання правил дорожнього руху як водіями, так і пішоходами забезпечують екіпажі ДАІ. Саме тому висловлені читачем вашої газети припущення потрібно вважати необгрунтованими, оскільки міліція відповідно до своїх завдань, у першу чергу, зобов’язана забезпечувати безпеку громадян і громадський порядок, а не думати про чийсь особистий інтерес.
Тетяна Іваницька, приватний підприємець, власник маршрутних таксі напрямку Житомир-Беридичів:- Те, що на зазначеному місці стоять даішники, насправді дуже добре, адже, подивіться, скільки людей, особливо у п’ятницю, збираються прямо на проїжджій частині, аби якнайшвидше «зловити попутку». Це, у свою чергу, призводить до створення аварійних ситуацій.
«Підібрати» рідних чи знайомих - немає жодних проблем, адже метрів за 100 розташована автобусна зупинка. Тому скаржитися на незаконні дії працівників ДАІ можуть лише водії-«грачі», яким патрульні екіпажі заважають заробити, забороняючи зупинятися у невстановленому місці.