Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Как попасть на работу в Житомирскую ГАИ

Автор: Ольга Номерчук, 14.04.2011, 14:20:25
Кадри вирішують все – відомий постулат і сьогодні не втрачає своєї актуальності. А ще, впевнений керівник відділу кадрового забезпечення УДАІ УМВС України в Житомирській області підполковник міліції Олег Павлюк, кадри несуть неабияку відповідальність за кожного зі співробітників.


– Олеже Олексійовичу, що потрібно для того, щоб стати працівником ДАІ? Вистачає армії чи потрібна ще й спеціальна освіта?

– Найперше – це бажання і визначеність самого кандидата на службу. Людина, що звертається до нас, повинна чітко знати і усвідомлювати, для чого вона йде на службу в органи внутрішніх справ в цілому і стає працівником ДАІ зокрема. Звичайно, молодим людям для служби у нас необхідно мати закінчену середню освіту (для інспекторів дорожньо-патрульної служби), а також відслужити в рядах Збройних сил України або мати військову кафедру.

Кандидат на службу проходить співбесіду, мета якої полягає у визначенні загального рівня розвитку людини, в оцінці його особистісних якостей та взагалі спроможності працювати в Державтоінспекції. Пройшовши співбесіду і наступні етапи зарахування на службу – психологічне тестування, заліки з фізичної підготовки, а також медична комісія – упродовж чотирьох місяців кандидат проходить стажування в тій службі, куди його згодом можливо буде призначено на посаду. Якщо людина за цей час не передумає, і виявиться придатною до служби, її призначаємо на певну посаду і направляємо на подальше навчання.

– До речі, а де навчають майбутніх працівників ДАІ?

– В с. Новосілки Київської області є училище професійної підготовки працівників міліції, яке спеціалізується саме на базовому навчанні інспекторів Державтоінспекції.

– А як щодо офіцерського складу?

– Отримати офіцерське звання і бути призначеним на відповідну посаду може кандидат, у якого за плечима є вища освіта і обов’язково військова кафедра. Причому необов’язково міліцейського вузу. А от здобути спеціальну вищу освіту відповідно до служби в ДАІ можна в Донецькому інституті внутрішніх справ.

– А якими якостями, окрім загально міліцейських вимог, має володіти потенційний кандидат на службу в Державтоінспекцію?

– Багатоаспектність функцій і завдань, що реалізуються сьогодні Державтоінспекцією, потребують кваліфікованих фахівців, здатних вирішувати поставлені задачі, які одночасно мають володіти моральними якостями. Необхідно відзначити, що служба в ДАІ дуже непроста.

Вона вимагає від працівника не лише бажання, а й ділових якостей, спроможності працювати в умовах значних психологічних навантажень, складного і напруженого робочого графіка. Для прийому на службу в Державтоінспекцію, крім зазначених вимог, кандидатам необхідно мати ще й схильність до оперативної роботи, добрий стан здоров'я і фізичної підготовки. Крім того, наш працівник повинен завжди вміти налагодити контакт з людьми. Адже у цьому полягає безпосередня його робота.

Відтак нашому співробітнику потрібні загальнолюдські якості, такі як вихованість, тактовність, культура спілкування та інші етичні й естетичні цінності. Тому конкурсні комісії ретельно вивчають осіб, що виявили бажання працювати в органах внутрішніх справ, передбачено можливість проходження стажування, застосування випробувальних термінів.

– Яка ситуація сьогодні з кадрами складається в підрозділах ДАІ області? Чи відчувається нестача кадрів?

– Звичайно, на сьогоднішній день ми можемо констатувати нестачу кадрів, особливо це стосується інспекторів дорожньо-патрульної служби. Це істотно відчувається під час виконання ними повсякденних обов’язків. Необхідна кількість інспекторів ДПС визначається з урахуванням певних умов, залежить від багатьох зовнішніх факторів, розраховується в нерозривному зв’язку з потребою населення того чи іншого району і аж до протяжності автошляхів.

Так, наприклад, на кожні 50 кілометрів автошляху припадає по 2 інспектори ДПС. Якщо відштовхуватися від цього, то в підрозділах ДАІ Житомирщини не вистачає близько половини інспекторів від потреби. Відтак до зовнішньої служби на лінії залучається офіцерський склад Державтоінспекції.

Окрім того, призначити людину інспектором ДПС ще не означає, що на службі буде справжній фахівець. Щоб набути необхідного професіоналізму, щойно призначеному інспектору знадобиться близько 5 років.

Сьогодні кадрова політика Міністерства внутрішніх справ спрямована на деяке спрощення системи роботи інспекторів ДПС. Мова йде про відновлення стаціонарних постів ДАІ, де інспектори безпосередньо нестимуть службу. А також їхня присутність буде необхідна на аварійно небезпечних ділянках доріг, що визначаються відповідним аналізом ситуації на дорогах. Але ці плани ще потрібно втілити в життя.

– Олеже Олексійовичу, а щодо виховної роботи? Цим теж займаються кадри?

– Обов’язково. Система службової підготовки передбачає проведення спеціальних щотижневих занять з особовим складом, в ході яких працівникам доводяться нововведення та вимоги в плані повсякденної роботи, регламентовані Міністерством внутрішніх справ. А також аналізуються різні ситуації, що мали місце в регіонах нашої держави стосовно дотримання співробітниками ДАІ законності під час виконання службових обов’язків.

– Які заходи вживаються до конкретних порушників?

– За різні порушення до наших працівників вживаються заходи дисциплінарного впливу. Це догана, сувора догана, неповна службова відповідність. Останнє – це тривожний сигнал про можливість працівника перебувати в подальшому на займаній посаді та спроможність його виконувати поставлені перед ним задачі.

– А якщо на працівника ДАІ скаржаться громадяни, як це відображається для нього в подальшому?

– Скарги на співробітників ДАІ надходять дуже різного змісту. За кожною такою заявою проводяться ретельні перевірки, спрямовані на з’ясування всіх обставин ситуації. Дуже часто викладені скаржниками факти не знаходять свого об’єктивного підтвердження. Але якщо встановлюється, що з боку того чи іншого працівника все ж таки мало місце порушення закону, то до винуватця вживаються каральні заходи згідно з чинним законодавством.

У минулому році до адміністративної відповідальності було притягнуто 345 працівників підрозділів ДАІ області, в поточному – вже 66.
Прикро, але на сьогоднішній день маємо ще й 7 кримінальних справ, порушених відносно наших працівників у минулих роках.

– Яка проблема за кадровим напрямком, на вашу думку, сьогодні є найболючішою для Державтоінспекції області?

– Безперечно, у першу чергу, це збереження здоров’я і життя наших співробітників. Всупереч розповсюдженій думці про «елітний» підрозділ, служба в ДАІ, як і будь-яка інша в міліцейській структурі є небезпечною, адже кожен з працівників, особливо тих, хто несе зовнішню службу, наражаються на небезпеку. Не просто навчити, а й привити особовому складу елементарні заходи безпеки під час виконання завдань, а також виробити в кожного з них тактику дій в типових та екстремальних умовах з метою самозбереження – основна задача кадрів.

Окрім того, важливим для нас є дотримання співробітниками ДАІ принципів законності, а також дисципліни, у тому числі транспортної. Словом, є над чим працювати.

Розмову вела Ольга Номерчук

Автор: Ольга Номерчук, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 14.04.2011 | Переглядів: 17635 | работа, Житомир, гаи

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 8
wizard
1 Дмитрий Александрович (wizard)   • 17:22:42, 14.04.2011 [Материал]

как попасть, как попасть... бабла заплатиш и станеш гаишнегом
БандЕрос
3 ЕросБандерос (БандЕрос)   • 19:14:38, 14.04.2011 [Материал]

при чому без служби в ЗСУ та військової кафедри
wizard
4 Дмитрий Александрович (wizard)   • 19:55:20, 14.04.2011 [Материал]

да и знания пдд гаишнегам необязательны. 70% гаишнегов о них имеют понятие только что они называются "правила дорожнього руху"
merks
2 Александра (merks)   • 19:09:44, 14.04.2011 [Материал]

надо быть гндоном, чтоб стремиться на такую работу
Sandra
5 Sandra (Sandra)   • 08:14:51, 15.04.2011 [Материал]

+100500
ELVA
6 Elva (ELVA)   • 09:57:39, 16.04.2011 [Материал]

Хочу в ДАИ- мне предстоит ребёнка в институте учить. Дорого нынче. А так бы в Гарвард отправила!
mighty
7 Сергей (mighty)   • 17:44:44, 17.04.2011 [Материал]

>>>...Дуже часто викладені скаржниками факти не знаходять свого об’єктивного підтвердження...

Т.е. граждане в основном вруны и наклепщики? Ну да, ну да...

дана
8 данута (дана)   • 19:32:43, 26.04.2011 [Материал]

НИКАК... Все уже давно занято своими...