Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

в Житомире по разному отметили День Украинского языка и письменности

Автор: Дмитро Сінченко, 16.11.2010, 16:11:02
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ – СВЯТО ТА ПРОТЕСТИ


9 листопада в Житомирі по різному відзначили День Української мови та писемності.

Яскравий приклад совкового офіціозу та шароварщини показала Житомирська обласна бібліотека для юнацтва, яка провела захід для студентів профтехучилища. Чотири тітоньки бальзаківського віку та об’ємних форм в урочисто-пафосних інтонаціях розповіли молодим переважно російсько- або суржикомовним дівчаткам-суденткам про те, що варто любити і говорити українською солов’їною мовою.

Спроба використати новітні технології – мультимедійний проектор та аудіосупровід – лише підкреслили безнадійну консервативність та застарілість підходів бюджетної бібліотечної установи. Техніка нова, однак слайди і саме розуміння їх використання – з минулого тисячоліття.

Студенти ПТУ, які відвідали захід, «на камеру» висловлювали своє задоволення. Вони стверджували, що отримали нову інформацію стосовно рідної мови. Особливо їм припала до душі пісня Тараса Петриненко «Україна», якою завершився захід. Однак вони відзначають і ряд проблем у мовній сфері життя студентської молоді. За словами студентки Олени, лише 10% її знайомих використовує українську у побуті. Решта – або український, або російський суржик. На її думку, в Україні відсутня системна мовна політика, яка б спонукала спілкуватись державною мовою.

Висновок студенток, який мені вдалося почути в неформальній бесіді – невтішний та безапеляційний – «пєсні красівиє, но ва врємя лєкціі – заснуть можна…». Чи досягне держава успіху в пропаганді власних цінностей такими методами? Чи достукається до серця молоді? Чи доведе необхідність використання рідної української у повсякденному спілкуванні? Однозначно – ні! Та й чи ставить держава це за мету? Сумніваюсь!

Партія Регіонів, комуністи та Блок Литвина внесли до Верховної Ради законопроект про мови, який передбачає «українсько-російську двомовність» і є інструкцією зі знищення української мови. Провідні наукові установи України відзначили, що прийняття проекту призведе до дезінтеграції держави і зникнення українців як народу.

4 жовтня у Києві, а 18 жовтня – по всій Україні люди вийшли на вулиці, протестуючи проти спроб прийняти цей документ. Влада відклала розгляд закону, але не здалася. Янукович і його сателіти планують протягувати вибухонебезпечний проект у листопаді.

9 листопада, в День української мови, патріотична громадськість знову вийшла на вулицю - відзначити свято акціями солідарності. Разом з киянами на акції солідарності вийшли українці в різних куточках України та світу. В Житомирі захід ініціювали студенти Житомирського Державного Університету ім. І.Франка. Вони поклали квіти до пам’ятника Т.Шевченку і провели мітинг, на якому звучали заклики до влади займатись ділом, а не язиком.

Під час мітингу Студентське братство Житомирського Державного Університету ім. І.Франка заявило про збір підписів проти ухвалення вищезгаданого Закону. До заяви долучились представники різних громадських організацій, які підтримали наміри молоді.

Студентство завжди виступало в авангарді державних процесів, тому, дивлячись на його активність та наполегливість у відстоюванні своїх інтересів, залишається лише радіти. Можна бути впевненим – Україна отримає достойну зміну своїх провідників!

Разом захистимо свою мову і не дамо владі шматувати Україну!

Автор: Дмитро Сінченко, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info

http://Sinchenko.org.ua
Місто | 16.11.2010 | Переглядів: 7090

Коментарів: 0