Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Директор фирмы «Виндзор» Николай Савенко рассказал про бизнес и политику

Автор: А. Головко, Житомир инфо, 23.11.2010, 11:24:53
Післявиборче життя нашого міста аж ніяк не поступається за пристрастями та напругою кількамісячній  виборчій кампанії, а тому тем для розмов з депутатами, політиками, бізнесменами сьогодні не бракує. У якості співрозмовника сьогодні з нами - голова депутатської фракції ВО «Батьківщина» у Житомирській міськраді, директор фірми «Віндзор» Микола Савенко.

Отже, Миколо Миколайовичу, яку тему для нашої з вами розмови ми сьогодні оберемо?


Загалом тем для обговорення сьогодні справді багато, але найперше мені хотілося б загострити увагу на подіях, що проходять в Україні навколо прийняття нового Податкового Кодексу. Протягом кількох останніх місяців податкова тематика стала центральною у суспільному житті країни, а місцеві вибори лише на короткий час притупили гостроту цього важливого для мільйонів українців питання.

- Мабуть варто зауважити, що Податковий Кодекс – надто об’ємний та масштабний документ, тому важливо і цікаво, що ж саме у ньому такого, що так стривожило середовище малого та середнього бізнесу?


- Справді, всі тонкощі та деталі кількатомного зібрання правил та норм оновленого податкового законодавства  відомі досить невеликому колу фахівців, залучених до розробки Кодексу, але деякі норми та положення податкового законодавства, яке так поспішають запровадити наші урядовці, викливають неабияку тривогу у середовищі підприємців. Їх можна зрозуміти, адже йдеться, по суті, про серйозний наступ на так звану спрощену систему оподаткування, яка свого часу оживила економічне життя України у середині 90-х років,тим самим припинивши відтік робочої сили за кордон в кінці 90-х і на початку нового століття. Ми лише зараз починаємо розуміти справжню позитивну роль спрощеної системи оподаткування, яку тепер хочуть  під виглядом корекції фактично скасувати. Безумовно, що так званий єдиний податок має цілий ряд вад та недоліків, але це аж ніяк не означає, що його треба скасовувати, або огульно підвищувати номінальні його величини. Причому робиться це не в зовсім нормальний спосіб, коли влада виявляє нічим необґрунтований поспіх, а потім, знаючи, що податкове законодавство не зовсім досконале(або ж зовсім недосконале),  обіцяє виправляти недоліки та упущення так би мовити «на марші». Але ми ж всі чудово розуміємо, скільки підприємців зазнають не просто скрути, а справжньої біди та потрясінь, якщо положення Кодексу запрацюють вже з 1 січня 2011 року.

- Сьогодні відомо, що в Україні почав діяти Центральний штаб порятунку українського підприємництва, запрацювала Координаційна рада, які закликали місцеві органи влади негайно обговорити та дати принципову оцінку можливих запроваджень нового податкового законодавства.


- Можу повідомити, що в Житомирі вже на першій сесії міської ради ми порушили тему вдосконалення податкового законодавства у листі – зверненні до Президента України. Причому зауважу, що прийняття та обговорення такого звернення проходило у доволі непростій обстановці, коли необхідність ветування Президентом ухваленого Верховною Радою Кодексу доводилася у ході гострої дискусії. Депутати від Партії регіонів разом з кількома своїми союзниками вперто заперечували необхідність ухвали звернення до Президента. Мене особисто здивувало те, що керівники міста, куди входять лише представники однієї, всім відомої Партії регіонів, мали б знати ще одну особливість оновленого податкового законодавства – воно зменшує базу оподаткування для надходження податкових коштів для місцевих бюджетів. Тобто, централізація податкової системи України стане ще більшою мірою, ніж сьогодні. А це означає, що області, міста та райони ще більшою мірою будуть залежними від столичних чиновників – урядовців, ніж донедавна.

- Миколо Миколайовичу, перша сесія шостого скликання Житомирської міськради тільки що відбулася. Обрано секретаря міськради, затверджено заступників міського голови та склад міськвиконкому. Представників ВО «Батьківщина» у керівництві міста немає жодного, хоча саме очолювана вами міська організація здобула у міській раді найбільше депутатських мандатів. Дивно, чи не так?

- Так, ми очікували, що нам запропонують посаду секретаря Житомирської міськради. Тим самим ми хотіли закріпити не лише свої виборчі здобутки, але (що головніше) й поділити з іншими фракціями, з міським головою відповідальність за ситуацію в Житомирі, і особливо – за швидке подолання тих кризових явищ, які давно вже заважають нашому місту розвиватися хоча б нарівні з іншими обласними центрами України. На жаль, цього не сталося, ми не почули ні пропозицій, ні аргументів. А тому сьогодні всю повноту відповідальності за ситуацію в Житомирі перебрали на себе представники Партії регіонів та їх ситуативні чи можливо й постійні союзники. Хоча це зовсім не означає, що ми не збираємось працювати на користь житомирської громади. Ми й надалі шукатимемо порозуміння в депутатському корпусі, пропонуватимемо варіанти вирішення проблем і від співпраці з іншими депутатськими фракціями чи окремими депутатами міськради в жодному разі  відмовлятися не будемо. Зрештою час розставить все на місце, а хто був правий чи мудріший –покаже недалеке майбутнє.Як би там не було, міська рада має запрацювати негайно і лише ефективно, щодня і щомісяця доводячи житомирянам свою спроможність навести в місті зразковий порядок. Депутати від «Батьківщини» бачать у роботі міськради лише подібну і єдину перспективу. Іншого нам просто не дано.

Автор: А. Головко, Житомир инфо, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 23.11.2010 | Переглядів: 3049

Коментарів: 0