Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Умови життя людей

Автор: , 10.05.2011, 11:16:53
Житлово-експлуатаційна контора (ЖЕК) – комунальна організація, яка співпрацюючи із людьми має перед собою наступні завдання: зберігання закріпленого за нею житлового фонду і забезпечення безперебійної роботи інженерного устаткування житлових будинків, своєчасне проведення поточного ремонту, утримання домоволодінь у належному технічному і санітарному стані, забезпечення дбайливого ставлення мешканців до своїх квартир тощо.

А на зміну цього люди бачать лише їх недбайливе ставлення до своєї роботи та невиконання своїх обов’язків. Про таку недбайливість повідомив Володимир Дебой під час робочої наради з керівниками житлових та комунальних підприємств Житомира 24 січня. Цитуючи це наступними коментарями:

«Є ЖЕКи, на адресу яких люди пишуть подяки, а є й такі, які заслуговують гострої критики, - сказав він. Не завжди питання в коштах, а елементарно в совісті, щоб людину почути і допомогти, коли йому потрібно відро смоли або лист руберойду.»

Начальник Житомирського КАТП 0628 (займається вивезенням твердих побутових відходів) Володимир Корбут розповів, куди дівають сміття ЖЕКи і приватні фірми, що укладають з населенням договори про вивіз сміття.

«За тиждень з 16 по 22 лютого на міський полігон по захороненню твердих побутових відходів вивезено майже в два рази менше ніж середньостатистичний обсягу сміття, - повідомив він на зборах керівників житлово-комунальних підприємств Житомира.

 - Є до десятка житомирських ЖЕКів та житлових кооперативів, які за тиждень не вивезли жодного кубометра відходів.А отже це може свідчити про те що, щоб не платити КАТП 0628 за поховання, підприємства вивантажують відходи, частіше за все, в зеленій зоні на околицях Житомира. А потім ми їздимо і підбираємо все це «добро».

Така тенденція спонукає мешканців житлових будинків до самостійних рішень з цього приводу, так наприклад нові відносини між мешканцями багатоповерхівок і комунальниками запропонувала міська влада Житомира. Роботу ЖЕКу буде контролювати старший по будинку. Суть пропозиції в тому, щоб платити ЖЕКу тільки за виконані роботи. Якщо ж під'їзд не прибраний, труба протікає - мінус по квартплаті. Після таких новацій у під'їздах чистіше стало, а у дворі з'явилася нова дитяча площадка. Тому мешканці одного з таких будинків обраним контролером задоволені.

Також можна відмітити, що в лютому 2011 з метою забезпечення утримання житлового фонду міської ради в належному технічному стані, запровадження ефективних форм управління житловими будинками виконавчий комітет житомирської міської ради погодив проект «Затишна оселя», який сприяє створенню ОСББ, на 2011-2015 роки. Суть проекту зводиться до наступних очікуваних результатів:

  • - розширення прав мешканців у сфері управління житлово-комунальним господарством міста;
  • - демонополізація ринку житлово-комунальних послуг, ринкова конкуренція серед надавачів послуг;
  • - оптимізація витрат на утримання будинків ОСББ, шляхом ефективного контролю за кількістю та якістю житлово-комунальних послуг, що надаються;
  • - контроль за ефективністю використання коштів, які сплачують власники приміщень на утримання будинку;
  • - гнучка тарифна політика і зменшення тарифів на утримання будинку та прибудинкової території;
  • - отримання додаткових коштів за утримання будинку шляхом здійснення господарської діяльності;
  • - накопичення коштів, необхідних для поточного чи капітального ремонтів, які будуть спрямовані безпосередньо на будинок.

Тому будемо сподіватися, що наші ЖЕКи покращать своє ставлення до громадян та забезпечать їх «чисте майбутнє».


Місто | 10.05.2011 | Переглядів: 5719

Коментарів: 0