Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Конференція об’єднання роботодавців Житомирської області

Автор: Віктор Хижняк, 29.01.2013, 11:20:21 Конференція об’єднання роботодавців Житомирської області



Конференція об’єднання роботодавців Житомирської області, яка проходила 24 січня 2013 року, розглянула десять питань порядку денного.


Вже на початку своєї роботи делегати конференції  прийняли надзвичайно важливе  рішення про створення  обласного інвестиційного фонду з підтримки малого та середнього бізнесу. Тим самим житомиряни підтримали ініціативу Голови Ради Федерації роботодавців України Дмитра Фірташа, який ще у середині  минулого року  увійшов до складу засновників інвестиційного фонду «Буковина». З того часу малий та середній бізнес Чернівецької області отримав реальну та відчутну підтримку у плані заснування та розвитку цілого ряду підприємницьких проектів. Відтепер досвід та приклад буковинців вирішили підтримати полісяни.

«Ми вивчили досвід фонду, створеного у Чернівецькій області і тепер маємо намір створити такий самий фонд у Житомирській області»,- сказав голова правління об’єднання роботодавців Житомирської області, директор Житомирського бронетанкового заводу Сергій Бутенко. Голова Житомирської міської організації Федерації роботодавців України Олександр Оніщук відзначив, що за три найближчі роки коштами інвестиційного фонду на Житомирщині передбачено фінансування щонайменше 35-ти проектів. А це у свою чергу означатиме створення 700-800 робочих місць, що саме по собі вплине на ситуацію з ліквідації безробіття, яке дедалі більше дошкуляє населенню Житомирщини.

Таким чином, Житомирщина стала другим регіоном України, де фонд, створений під егідою Федерації роботодавців України, виділятиме кошти підприємцям-початківцям для заснування та розвитку власного бізнес-проекту. Чи не найголовнішою особливістю інвестиційного фонду стане те, що підтримувати він зможе проект з будь-якої галузі економіки. Створений у Чернівецькій області інвестиційний фонд «Буковина» за пів-року своєї діяльності мобілізував більше трьох мільйонів гривень. Вже сьогодні підприємці-початківці отримали від «Буковини» більше одного мільйона гривень, які залучені на реалізацію перших семи проектів. Враховуючи зростаючу популярність фонду серед  підприємців, голова ФРУ Дмитро Фірташ, який, власне, і був головним натхненником створення  «Буковини», вже запропонував збільшити його капітал до 8 мільйонів гривень.

У Житомирі  вже сьогодні віднайшлися бізнесмени, готові внести до фонду інвестування малого та середнього бізнесу перших півтора мільйона гривень. За місяць з часу оголошення про створення фонду (нинішня орієнтовна його назва «Полісся»), фонд розпочне реальну роботу із поширення пропозицій та розгляду проектів, які надходитимуть від підприємців-початківців. Допомагатиме інвесторам «Полісся» робоча консультативна група, створена при Федерації роботодавців України. Представники цієї групи були присутніми 24 січня 2013 року на конференції об’єднання роботодавців Житомирщини, де відповіли на ряд питань щодо організації роботи інвестиційного фонду на Житомирщині.

 Загалом реакція делегатів роботодавців Житомирщини на ініціативу створення інвестиційного фонду у області, яку часто називають територією депресивного розвитку, була позитивною, адже ті завдання, які фонд збирається реалізувати усього за три роки, не вирішувалися на Поліссі ще ніким: ні  державним органом, ні жодною із структур, які неодноразово декларували свою прихильність розвиткові малого та середнього бізнесу. Сьогодні ініціатива вже розпочала свою реальну ходу,  а, щонайменше, прийдешньої весни перші підприємці, які переконають керівництво інвестиційного фонду «Полісся» у реальності та ґрунтовності представлених ними  бізнес-проектів, зможуть отримати кошти для розвитку власної справи.

P.S.   Житомиряни виявилися першими, хто підтримав «буковинську» ініціативу Дмитра Фірташа щодо створення інвестфондів із фінансування підприємців-початківців. Варто додати, що сьогодні робота у напрямку створення таких фондів ведеться у Харківській, Полтавській, Одеській, Львівській областях. Звісно,говорячи про створення та налагодження діяльності інвестиційних фондів, не йдеться про благодійність, оскільки інвестор отримає витрачені ним кошти по завершенні роботи фонду. Однак і отримувати доход на фінансуванні малого бізнесу інвестори не збираються. Головним їх завданням є створення умов для масового розвитку підприємництва, створення нових  робочих місць, а це означатиме не що інше, як підвищення рівня платоспроможності і благополуччя населення України.

До речі, за найскромнішими оцінками експертів Федерації роботодавців України, створення подібних інвестиційних фондів у більшості регіонів нашої держави вже за п’ять років дозволить створити близько 30 тисяч робочих місць. Читачам не зайве було б дізнатися, що в основі роботи створюваних в Україні під егідою ФРУ інвестиційних фондів, покладено досвід Кембріджського університету(Великобританія), де всесвітньо відомі «бізнес-інкубатори» вже понад 40 років успішно підтримують інноваційні проекти ініціативних студентів та молодих вчених. Чернівецький інвестфонд «Буковина» вже з вересня 2012 року фінансує комерційно перспективні бізнес-ідеї  із «нульової» відмітки та здійснює пільгове кредитування.

Автори ідей отримали на реалізацію власних проектів фінансування у розмірі від 50 до 80 тисяч грн., залишаючись при цьому мажоритарними власниками новостворених підприємств, а частка фонду»Буковина» у таких підприємствах може сягати від 10 до 49%. У випадку успішної реалізації проекту фонд може заробити на продажі своєї частки у підприємстві, а виручені кошти реінвестувати. Пільгове кредитування, яке фонд здійснюватиме під 10-14% річних , стане також вагомим підґрунтям для реального розвитку малого та середнього бізнесу.

Автор: Віктор Хижняк, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 29.01.2013 | Переглядів: 2545

Коментарів: 0