Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Насилие в семье: где искать помощь в Житомире?

Автор: Алла Лыкова, 26.02.2013, 11:55:46
Насилля в родині – не найгірше, що може трапитись з українською жінкою

Питання домашнього насилля, нажаль, і досі залишається світовою проблемою. Не зважаючи на ряд законодавчих актів, що прийняти з метою протидії насилля, створення фондів та установ, які проводять просвітницьку діяльність та пропонують допомогу жертвам домашнього терору, подолати це явище поки що не вдається.

За світовою статистикою кожна третя жінка потерпає від насилля на основі своєї гендерної приналежності. Статистика МВС України станом на червень 2012 року свідчить про близько 100 тисяч осіб, що стоять на обліку, як такі, що здійснили насилля в своїх родинах. Гаряча лінія «Лас-Стради» за минулий рік прийняли понад 12 тисяч звернень від жертв домашнього насилля. Основною складністю по подоланню домашнього насилля стає уникнення жертв звернення по допомогу до того часу, як факт здійснення насилля не вийде за межі адміністративної відповідальності.

Механізми, що впливають на поширення насильницької практики в родинах, стають не лише економічні чи культурні фактори. Вагомим є психологічні чинники, що змушують одну людину користатися своєю силою та владою, а іншу – унеможливлюють чинити супротив.

На питання, чому жінка залишається жити в родині з кривдником, є проста відповідь – це не найгірше, що може статися з нею на її думку. Не знаючи своїх прав, не орієнтуючись у можливостях допомоги, не бачачи перспективи жити окремо і незалежно, страх за власних дітей стримують жінку від уникнення насильницьких дій над нею.

Поінформованість з питань прав людини, законодавчої бази щодо визначення ситуацій насильства та послідовних дій щодо протидії йому, правил поведінки у конфліктній ситуації, контактів служб допомоги потерпілим допоможе запобігти багатьом прикрим ситуаціям в українських родинах.

Жіночий інформаційно-консультативний центр надає екстренну благодійну психологічну, юридичну допомогу та безпечний притулок жінкам з їх дітьми в ситуаціях домашнього насильства.

Згідно Закону України про попередження насильства в сім’ї (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, N 10, ст.70) насильство визначається як будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного  спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини  та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.

Підставами для вжиття заходів з попередження насильства в сім'ї є:

  • -    заява про допомогу жертви насильства в сім'ї або члена сім'ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства в сім'ї;
  • -    висловлене жертвою насильства в сім'ї або членом  сім'ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства в  сім'ї, бажання  на  вжиття  заходів  з  попередження насильства в сім'ї у разі, якщо повідомлення або заява надійшли не від нього особисто;
  • -    отримання повідомлення про застосування насильства в сім'ї або реальної загрози його вчинення стосовно дитини, яка є членом цієї  сім’ї, чи недієздатного члена сім'ї.

Серед органів та установ, на які покладається здійснення заходів щодо попередження насильства в сім’ї та допомогу в м. Житомирі є:

1) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань попередження насильства в сім’ї (Міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді: Житомир, Леси Украинки, 43-а, тел.: 47-09-44;);

2)відповідні підрозділи органів внутрішніх справ (дільничі інспектори міліції);

3)органи опіки і піклування (Житомирський обласний центр соціально – психологічної допомоги: м. Житомир, вул. Маршала Рибалка 25, тел.: 25-59-89);

4)спеціалізовані  установи для осіб, які вчинили насильство в сім'ї, та жертв такого насильства:
  • - кризові центри для членів сімей,  в яких вчинено насильство в сім'ї або існує реальна загроза його вчинення (Житомирскьий районний центр СССМ: Житомирський р-н, смт.Новогуйвинське, вул..Дружби народів ,5 тел.: 495097);
  • - центри медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім'ї (Обласний центр реабілітації жертв насильства в сім'ї при обласному медичному центрі Житомирської обласної ради: м. Житомир, майдан Перемоги, 10 а, тел.: 40-58-80, 47-37-34).
5)Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації незалежно від форми власності, об'єднання громадян, а також окремі громадяни можуть сприяти у здійсненні заходів з попередження насильства в сім'ї (Жіночий інформаційно-консультаційний центр, смт. Озерне, вул. Авіаційна, 28, т. (0412) 40-07-03, (0412) 40-07-32).

Звертатись про допомогу за телефонами ЖІКЦ:

Тел. офісу ЖІКЦ: 400-732, моб.: 096-456-55-56, пон.-п'ят., з 9:00 до 14:00,
Тел. довіри: 400-733 (з 21:00 до 9:00),
Консультація психолога: пон.-п'ят., офіс: 46-78-20, моб.: 096-700-57-13,
Консультація юриста: пон.- п'ят., моб.: 096-567-87-67

Автор: Алла Лыкова, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 26.02.2013 | Переглядів: 8805

Коментарів: 0