Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

В Житомирскую область прибыли 5 семей из Крыма

Автор: Катерина Тарановська, 24.03.2014, 15:17:22
За минулий тиждень на Житомирщину прибули 5 сімей із Криму розповідає Руслан Годований. Про це заступник голови обласної ради повідомив 24 березня у коментарі для телеканалу UBR.

«На сьогодні, згідно з офіційними даними, в нашій області живуть 14 сімей, які приїхали з Криму. Спочатку процес розселення відбувався стихійно: люди самостійно їхали, волонтери знаходили для них житло. Тиждень тому запрацював спільний штаб із облдержадміністрацією, обласною радою та громадськими організаціями. Відтоді на облік стало 5 сімей».

Руслан Годований розповів, що ці сім’ї забезпечені житлом, харчуванням. «Коли люди приїжджають, їх одразу питають: звідки вони приїхали, чи потрібно влаштувати дитину до садочка чи школи, батькам пропонують робочі місця. Відповідальність за організацію житла для переселенців покладена на облдержадміністрацію, департамент праці та соціального захисту населення», – розповів заступник голови обласної ради.

В обласний оперативний штаб інформація про можливість поселити людей, які прибувають із Криму, надходить з усіх районів – від сільських, селищних та районних рад.

Нагадаємо, що робоча група з координації роботи щодо надання допомоги військовослужбовцям та сім’ям, які від’їжджають з Криму, працює у кабінеті № 115 – перший поверх обласної ради. Телефон: (0412) 47-44-69.


До уваги переселенців з Криму, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні

Для тих, хто вирішив виїхати з території Криму до інших регіонів України на постійне проживання і потребує працевлаштування, служба зайнятості надає необхідну інформацію. При зверненні до служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні громадянам потрібно надати наступні документи:
  1. Паспорт. Громадянин, який втратив паспорт, пред’являє тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України. Інвалід, який не досяг встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або державну соціальну допомогу, пред’являє пенсійне посвідчення або посвідчення особи, яка отримує відповідну державну соціальну допомогу, і подає довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.
  2. Облікову картку платника податків;
  3. Трудову книжку (цивільно-правового договір чи документ, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військовий квиток, диплом або інший документ про освіту. Особа, яка втратила трудову книжку, подає дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи або цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує період зайнятості такої особи.
  4. Крім зазначених документів для реєстрації подаються:
  • 1) випускниками вищих навчальних закладів, які навчалися за державним замовленням і звернулися до територіального органу протягом одного року з дня закінчення навчання, - направлення на роботу, довідка про надання можливості самостійного працевлаштування, а ті, що навчалися на контрактній основі і звернулися до територіального органу протягом одного року з дня закінчення навчання, - довідка навчального закладу про підтвердження форми навчання.
  • 2) членами особистого селянського господарства, які протягом 12 календарних місяців, що передували дню реєстрації у територіальному органі, перебували у трудових відносинах або займалися іншим видом діяльності згідно із частиною першою статті 4 Закону України "Про зайнятість населення” менш як шість місяців (крім осіб, які закінчили або припинили навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилися із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби та вперше приймаються на роботу), - довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства, видана сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки;
  • 3) військовослужбовцями (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, внутрішніх військ МВС, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, утворених відповідно до законів, Держприкордонслужби, СБУ, Держспецтрансслужби, особами рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, а також особовим складом воєнізованих аварійно-рятувальних служб, утворених відповідно до законодавства на постійній основі (далі - військовослужбовці), які звільнені із служби за станом здоров’я, у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів без права на пенсію, - військовий квиток, в якому зазначена дата взяття їх на облік у військовому комісаріаті відповідно до законодавства.
5. Статус безробітного надається особам, які зазначені у частині першій статті 43 Закону України "Про зайнятість населення”, з першого дня реєстрації у територіальному органі на підставі заяви за формою, затвердженою Мінсоцполітики, у разі відсутності підходящої роботи, підбір якої здійснюється відповідно до статті 46 зазначеного Закону.
У разі наявності пропозиції підходящої роботи у день подання заяви про надання статусу безробітного особі за попереднім узгодженням з роботодавцем видається направлення на працевлаштування за формою, затвердженою Мінсоцполітики. Особа зобов’язана подати протягом семи календарних днів з дня отримання такого направлення територіальному органові письмову відповідь роботодавця про працевлаштування або відмову у працевлаштуванні.
Якщо в зазначений строк особа подає територіальному органові письмову відповідь роботодавця про відмову у працевлаштуванні або відстрочення вирішення питання щодо працевлаштування у зв’язку з необхідністю проходження медичного та наркологічного огляду, призначення дати конкурсного відбору, такій особі надається статус безробітного з дня подання відповідної заяви.
6. Рішення про надання статусу безробітного чи відмову у наданні такого статусу приймається територіальним органом не пізніше ніж протягом семи календарних днів з дня подання особою заяви про надання статусу безробітного.

Автор: Катерина Тарановська, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info


Місто | 24.03.2014 | Переглядів: 2134

Коментарів: 0